Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy IronX Gel 50ml ktoś próbował rozcieńczać ? (wiem że producent nie zaleca).

Jak ten żel nakładać, aby tego nie zmarnować ? (chciałbym przetrzeć całe autko)

Lepiej nie rozcieńczać bo nie będzie działał jak należy...

Mnie tester IronX-a wystarczył na odszczurzenie kompletu felg - ale środka nie żałowałem... Nie wiem czy na całe auto wystarczy... :dontknow:

 

Czy korzystał ktoś z żółtego pada flexipads? Chciałem nim zrobić finish z Menzerną SF4000 i niestety trochę mi hologramuje... Ogólnie pad jest twardszy niż pomarańczowy flexipads - polishing... Trochę to dziwne :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fancivi, tu już wychodzi drogo a ja mam tego typu szampony np. Gold Class Megsa :)

 

fireman, o nim też myślałem :) A ten Shiny garage jak przy nim wypada? W ogóle używał go ktoś? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze sprawa osuszania mi pozostała i bede wszystko wiedział :)

Posiadam waflowy ręcznik Megsa do osuszania Water Magnet. Mam wrażenie, że jest mało delikatny. Jak prawidłowo się nim posługiwać? Materiał jest szorstki w dotyku. Boje się nim przecierać lakier. Jedyny sposób to rozkładać go miejscowo i przyklepać? Ale jak to zrobić na pionowych powierzchniach, np. drzwiach?

W ten sposób ciężko jest dokładnie osuszyć samochód. Może przelecieć jeszcze całość na końcu jakąś mikrofibrą? Jej grubość i gramatura ma znaczenie przy osuszaniu czy raczej może być jedna z "chudszych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z pastami Menzerny IP2000 oraz PF25000? Ta pierwsza generalnie ma wyciągać zmatowienia już od papieru 2000, a na opakowaniu widnieje, że jest mniej tnąca od PF2500 (która ma wyciągać rysy po papierze 2500).

Ewentualnie z innej beczki- która kombinacja lepiej nada się do 3-stopniowej korekty:

- FG500+ IP2000+ SF4000,

- FG500+ PF2500+ SF4000.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze sprawa osuszania mi pozostała i bede wszystko wiedział :)

Posiadam waflowy ręcznik Megsa do osuszania Water Magnet. Mam wrażenie, że jest mało delikatny. Jak prawidłowo się nim posługiwać? Materiał jest szorstki w dotyku. Boje się nim przecierać lakier. Jedyny sposób to rozkładać go miejscowo i przyklepać? Ale jak to zrobić na pionowych powierzchniach, np. drzwiach?

W ten sposób ciężko jest dokładnie osuszyć samochód. Może przelecieć jeszcze całość na końcu jakąś mikrofibrą? Jej grubość i gramatura ma znaczenie przy osuszaniu czy raczej może być jedna z "chudszych"?

 

Zostaw go do progów i wnęk a kup coś porządnego ;)

 

Jak jest $$$

- dobry wafel np. Madness co testowałem :good:

- plus fluffy :-]

 

 

A jak nie ma miedzi to.. fluffy x2 i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, dla uściślenia - posiadam ten żółty (mniejszy) ale pewnie różnią się tylko wymiarami. Szczerze mówiąc tani to on nie był a po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jest kiepski :/

 

A moge go na razie wykorzystać do osuszania z grubsza a później w ruch mikrofibra Eurow Shag Weave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań.

Czym aplikujecie cleanery, politury i woski?

Ja próbowałem wczoraj normalnie dłonią, ale nałożyłem zbyt dużo i strasznie mi się to mazało i nie mogłem dotrzeć.

Czy do tego celu świetnie nadają się aplikatory gąbkowe np Megsa Soft Foam?

Drugie to, czy Wam też się przytrafiło coś takiego jak mi, czyli smugi jasne i ciemne po zastosowaniu Poorboy's World Natural Look? Wsiadłem dziś rano do mojego Passata i widzę, że deska nie jest równo czarna tylko są takie jakby jaśniejsze przebicia. Wczoraj podczas nakładania tego dressingu docierałem i aplikowałem go więcej gdyż miałem wrażenie, że nie równo kryje. Czy dressingi również nakładacie aplikatorami gąbkowymi?

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym aplikujecie cleanery, politury i woski?

Do pierwszych dwóch może być żółty megs jak i jakiś pad z microfibry ewentualnie twarda strona aplikatora tricolor (german) jeżeli chcesz uzyskać lekką ścieralność, zaś do wosku tylko gąbeczki mogą być megsowe ale są tez inne

Drugie to, czy Wam też się przytrafiło coś takiego jak mi, czyli smugi jasne i ciemne po zastosowaniu Poorboy's World Natural Look?

A wymyłeś APC deskę przed użyciem NL ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.