Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Black Hole potrafi działać jako cleaner więc chyba HDC nie ma sensu kłaść

 

BH to cleaner - swego rodzaju bardzo ciekawy news :idea:

 

Raczej lekko maskuje niedoskonałości lakieru i podciąga głębię koloru, ale, że on ścierny/oczyszcza to nie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy49, na moje to większego szału już nie zrobi i dodatkowo osłabi ten wosk. Na moje szkoda zachodu :)

 

Dokładnie. Black Hole dość mocno osłabia woski. U mnie NXT 2.0 bez BH trzymał się trochę ponad 2 miesiące, a położony na Black Hole po miesiącu już praktycznie nie kropelkował. Nie wiem czy warto dla minimalnej poprawy wyglądu tracić sporo na wytrzymałości wosku. Lepiej zrobić małą korektę i BH nie będzie potrzebna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy49, na moje to większego szału już nie zrobi i dodatkowo osłabi ten wosk. Na moje szkoda zachodu :)

 

Dokładnie. Black Hole dość mocno osłabia woski. U mnie NXT 2.0 bez BH trzymał się trochę ponad 2 miesiące, a położony na Black Hole po miesiącu już praktycznie nie kropelkował. Nie wiem czy warto dla minimalnej poprawy wyglądu tracić sporo na wytrzymałości wosku. Lepiej zrobić małą korektę i BH nie będzie potrzebna :D

 

Nie wiem czy odrazu powinieneś mówić ze BH daje minimalne poprawienie wyglądu. Zgodnie z doświadczeniami innych userów nie jest to produkt tak lichy jak go opisujesz. A to ,że osłabił Tobie wosk o 50% może mieć tóżne podstawy- zalezy od mycia, przygotowania powierzchni, cleanera, ilości warstw wosku. No i samego NXT, ale to nie jest post o NXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, wszystkie tego typu produkty osłabiają wosk. A Zymol HDC ma w sobie właściwości oszusta, których BH już raczej nie poprawi. Tak jak napisał Fancivi, Black Hole jest pod inne woski niż Z czy SV :) Można oczywiście kombinować, ale wg mnie będzie to marnotrawstwo :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziłąem ,że Glazy (BH)nie osłabiają wosku tylko chodzi mi o to ,że ten produkt nie jest tak denny i słaby jak go Capaz opisuje.

"Nie wiem czy warto dla minimalnej poprawy wyglądu tracić sporo na wytrzymałości wosku".

Minimalna?

Pozwoliłem sobie poszukać i znalazłem troche info na temat NXT 2 bo skoro jets taki dobry a BH słaby to może warto sie przesiąść :kox:

 

Pierwszy wpis jaki znalazłem to http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3286&highlight=nxt i cytuje KUCHAR

uzywam teraz Collinite 476 a wczesniej miałem NXT 2.0 i nie ma duzej różnicy w blasku...jesli juz to jest w 'rodzaju blasku' i szczerze powiem, ze ten po 476 bardziej mi podpasował.

 

 

I drugi wpis -> http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=376&highlight=nxt

 

Cytuje PN Legenda :

NXT 2.0 to Sealant - ja tam w sumie lubię wygląd jego poprzednika NXT v 1.0 - ładnie przyciemna ("wyciąga") kolory, choć zgodzę się, że blask ma taki "plastikowy" (charakterystyczne dla sealantow) i trwałość słaba (maks 4-5 tygodni - miesiąc- może półtora).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, ja cały czas mówię o połączeniu HDC + BH. O NXT się nie wypowiadam, bo nie widziałem na oczy :kox:

 

HDC + BH + Carbon to ja bym sam połączył dla badań wytrzymałościowych. No ale nie ma miejsca teraz i czasu na to. NXT 2 też nie widziałem ale poczytałem i chyba nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie z racji że dopiero zaczynam zabawę stwierdziłem że trzeba zadziałać odrazu ręcznie AIO nabyłem Auto Finesse Tripple. Mam takie pytanie czy jest sens nakładać na to sealant czy nie będzie efektu. Narazie chce zamaskować to co jest do czasu kiedy się dorobię maszyny i dobrych środków :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam małe pytanko - mam w domu dosyć świeże auto (rok produkcji 2011 jeśli ma to jakieś znaczenie) i któregoś razu jak auto było brudne ktoś otarł się o nie to na tylnym błotniku, koło klamek, itd. i pod słońce widać brzydkie rysy/swirle... Meguiars Ultimate Compound czy Swirl X? Na klapie niestety też jest kilka brzydkich śladów przez nieumiejętne zamykanie - dotykanie ręką po brudnej klapie. :( Jak się tego pozbyć? Prace będę wykonywać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam małe pytanko - mam w domu dosyć świeże auto (rok produkcji 2011 jeśli ma to jakieś znaczenie) i któregoś razu jak auto było brudne ktoś otarł się o nie to na tylnym błotniku, koło klamek, itd. i pod słońce widać brzydkie rysy/swirle... Meguiars Ultimate Compound czy Swirl X? Na klapie niestety też jest kilka brzydkich śladów przez nieumiejętne zamykanie - dotykanie ręką po brudnej klapie. :( Jak się tego pozbyć? Prace będę wykonywać ręcznie.

Po przerobieniu całej butelki SX,na dość świeżych autach poleciałbym UC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.