Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

na tym filmiku widac jak koles uzywa zwyklej wkretarki...

 

 

 

Pytanie gdzie mozna dostac takie przejsciówki do tych nakladek http://www.pielegnowacauto.pl/materialy ... ujace.html

 

Albo gotowe talerze mocujace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kiedyś przejściówkę kupiłem w Reruła Merleł i robiłem lanosa wiertarką. Na dłuższą metę na dużym padzie (większą wiertarką)trudno utrzymać kąt prosty wiertarką i dość bardzo łatwo o hologramy w tym przypadku. Na pewno wprawa w operowaniu taka maszyną polepszy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak z obrotami i czy nie będzie się zatrzymywać odrazu jak dociśnie się do lakieru. Sam byłbym zainteresowany takim czymś, bo nie mam gdzie zrobić polerki, a nie będe robił na chodniku pod oknem, a tak bezprzewodowa to można sobie na spokojnie trzasnąć na parkingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zostanę przy DG 101.

A jak to jest z tym Aquawaxem na 101, mam kłaść od razu, czy czekać ?

Ja Tought Coat'a kładę jak już całe auto przelece Tripplem i zaczynam od pierwszego elementu który robiłem Tripplem

jeszcze jedno pytanie, jeśli tydzień temu była robiona polerka pastami 3M, to zakładam, że nie muszę glinkować przed nałożeniem AIO ? Chyba za dużo się tam nie przykleiło co ;) .

Umyję tylko porządnym szamponem i tar removerem.

Ja tam zawsze przed większa robótka glinkuje przynajmniej te miejsca narażone na mocniejszy syf za przednimi kołami, tylna klapę itp.

 

ok, dzięki

A czy do AIO trzeba oklejać plastiki, uszczelki ?

I czy mogę nim przejechać też chrom - klamki, listwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mylem auto magicfoam i polerowane kola alu lekko mi zaszlo - lekko w sensie sa zauwazalene zacieki i wyraznie mniej blasku ;/ czy ktos z was spotkal sie z czyms takim??

 

Do pielęgnacji i zabezpieczania alu

MOTHERS MAG & ALUMINUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było wiem że było ale nikt nie napisał co się łapie do bodyshop safe, nie chodzi mi o pasty polerskie bo jest to oczywiste że one są, chodzi o cleaner i wosk sonus paintwork cleanser, clearkote vhg, swissvax onyx, track claw, blackfire midnight sun czy któryś zestaw jest bodyshop safe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pielęgnacji i zabezpieczania alu

MOTHERS MAG & ALUMINUM

no i??

felgi mialy moze tydzien od odswiezenia polerki po zeszlym sezonie

mialo byc nat ph a jednak cos chyba nie do konca to prawda;/

 

Skoro moja odpowiedź ciebie nie zadowala a wskazuje Tobie preparat który jest polecany w takich sytuacjach to zapraszam do tematu http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=740&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Tylko jak z obrotami i czy nie będzie się zatrzymywać odrazu jak dociśnie się do lakieru. Sam byłbym zainteresowany takim czymś, bo nie mam gdzie zrobić polerki, a nie będe robił na chodniku pod oknem, a tak bezprzewodowa to można sobie na spokojnie trzasnąć na parkingu :D

 

co do wkretarki i obrotow to juz zalezy od modelu - jak z polerka ;) Pomysl wydal mi sie fajny wlasnie na "blokowiska" i ich realia detailingowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przejściówkę kupiłem w Reruła Merleł i robiłem lanosa wiertarką. Na dłuższą metę na dużym padzie (większą wiertarką)trudno utrzymać kąt prosty wiertarką i dość bardzo łatwo o hologramy w tym przypadku. Na pewno wprawa w operowaniu taka maszyną polepszy efekty.

 

a jaką pastę i gąbkę miałeś?

 

właśnie chciałem u siebie nałożyć w podobny sposób cleaner ( dg 652 ) ale mnie wystraszyłeś hologramami :idea:

 

lakier w dobrym stanie, gąbka miękka, wiertarka ze zmianą obr. mechaniczną (2 biegi) + regulacja potencjometrem albo wkrętarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do AIO trzeba oklejać plastiki, uszczelki ?

Nie nie trzeba

I czy mogę nim przejechać też chrom - klamki, listwy ?

Jak najbardziej ale jakiś cudownych efektów się nie spodziewaj do chromów i alu są inne środki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było wiem że było ale nikt nie napisał co się łapie do bodyshop safe, nie chodzi mi o pasty polerskie bo jest to oczywiste że one są, chodzi o cleaner i wosk sonus paintwork cleanser, clearkote vhg, swissvax onyx, track claw, blackfire midnight sun czy któryś zestaw jest bodyshop safe ?

 

Optimum Car Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glince UC- cleaner- wosk...Skad pomysl...wiem ze po glince wypadałoby umyć samochod, ale pomyślałem czy moze zamiast tego mycia przelot IPA wystarczy...

 

Po glince myjesz auto dokładnie. Przejechanie dalej IPA odtłuści powierzchnie i zbierze resztki mydlin które źle byś opłukał autko. Lepiej po glince umyć + IPA niz sama IPA. IPA stosujesz po każdej fazie korekty i jak już chcesz to po cleanerze aczkolwiek jak cleaner posiada olejki/odżywki/fillery to IPA jak na moje raczej je zdegraduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przejściówkę kupiłem w Reruła Merleł i robiłem lanosa wiertarką. Na dłuższą metę na dużym padzie (większą wiertarką)trudno utrzymać kąt prosty wiertarką i dość bardzo łatwo o hologramy w tym przypadku. Na pewno wprawa w operowaniu taka maszyną polepszy efekty.

 

a jaką pastę i gąbkę miałeś?

 

właśnie chciałem u siebie nałożyć w podobny sposób cleaner ( DG 652 ) ale mnie wystraszyłeś hologramami :idea:

 

lakier w dobrym stanie, gąbka miękka, wiertarka ze zmianą obr. mechaniczną (2 biegi) + regulacja potencjometrem albo wkrętarka

 

To było jakieś 5 lat temu. Pad był biały ze sklepu Leruła (zdecydowanie za duży) + drugi mięciutki. A pasta to K2 Tempo i jakiś renowator w płynie z Auchana. Wiec całkowicie słabe środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do nakładających SRP maszynowo: nakładacie tak jak pastę czyli rozprowadzenie a później wypracowanie na kawałku panela czy lekko nasiąkniętym padem lecicie po kolei element? I czy ewentualnie czyste cleanery nakłada się podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.