Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przeleciałem autko dziś mixem FG500 i FF3000 (taką oto uniwersalną pastę sobie stworzyłem ;) ) pad polishing z lakierniczego.I tak: maska, lewa para drzwi. lewy i prawy przedni błotnik, tylny lewy błotnik cycuś. Pracowało się super. A tylna klapa i prawa para drzwi TRAGEDIA!!! Pasta zacierała się, leciały wióry spod pada, nie wypracowywała się, nie mogłem nadmiaru po polerowaniu dotrzeć MF i zostawała taka mgiełka na lakierze której też nie mogłem dotrzeć MF. Oporowo bo oporowo ale zeszło po miękkim padzie i SRP. Kombinowałem i dawałem mało pasty, dużo pasty, zwilżyłem lekko pada i nic. Pad czyszczony po każdym elemencie. Co robiłem źle? I dlaczego na niektórych elementach było OK a na innych bleee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć czy taki sposób glinkowania może być w jakiś sposób szkodliwy dla lakieru bo jakby nie było IRONX to dość mocny środek, rozumiem że użycie glinki w taki sposób jest operacją dla niej jednorazową, ale może to jakaś alternatywa dla glinkowania naprawdę zapuszczonych pacjentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć czy taki sposób glinkowania może być w jakiś sposób szkodliwy dla lakieru bo jakby nie było IRONX to dość mocny środek, rozumiem że użycie glinki w taki sposób jest operacją dla niej jednorazową, ale może to jakaś alternatywa dla glinkowania naprawdę zapuszczonych pacjentów

 

IronX nic lakierowi złego nie zrobi, to środek o neutralnym pH. Mimo tego że skutecznie oczyszcza, może leżeć na czyszczonej powierzchni długo.

 

Ten sposób glinkowania jest bardzo dobry, z tym że nie dam głowy czy każda glinka temu podoła. Ta od Car Pro faktycznie daje sobie radę. Dużą zaletą jest czas, który oszczędzamy - bo w gruncie rzeczy załatwiamy dwa kroki w ramach jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, producent wręcz zaleca stosowanie IronX jako poślizgu do swoich glinek. Metodę tą testowaliśmy w praktyce na conajmniej kilkunastu różnych lakierach - działa bez pudła, na pewno nie jest szkodliwa dla lakieru, a dedykowane glinki nie cierpią przy okazji.

Sam IronX nie jest aż tak mocny - można go stosować nawet na gołe, polerowane aluminium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa krótkie pytania, czy tester IronX 50ml wystarczy na komplet felg 17"? Czy może lepiej nie bawić się w to i kupić od razu 500ml?

 

Drugie pytańko, RainX 2w1 czy RainX Niewidzialna wycieraczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po umyciu i wyglinkowaniu chce użyć Cleaner Wax Megsa

plotka głosi że "niezły" efekt daje maszynowe rozprowadzenie

jakim Padem (miękkim??) rozprowadzać to AIO???

zależy mi bardziej na zabezpieczeniu niż na korekcie (jednakże efekt mile widziany)

 

lakier srebrny metalic Focus IIgen

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do zmiękczenia wody, którą podłączam do myjki (Karcher z serii K.)? Najlepiej jakieś budżetowe rozwiązanie bo to nie moja myjka, tylko czasami z niej korzystam, a woda jest tak twarda, że nie da się wysuszyć całego auta przed powstaniem water spotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.