Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://poland.gtechniq.com/sklep-2/3s-dla-samochodow/powloki-wewnetrzne/i1-smart-fabric/ znajdę coś lepszego do zaimpregnowania tapicerki w aucie? ten sklep jest sprawdzony ? można gdzieś taniej kupić 500 ml ?

 

Tak ten sklep to jeden z partnerów forum. Śmiało możesz tam kupować, na pewno będziesz zadowolony bo robią na prawdę bardzo dobre jakościowo produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę samemu naprawić tak odchodzący lakier? Zamówić farbę pod kolor, dać podkład, pomalować a potem wypolerować i nawoskować? Chodzi mi o to, żeby nie odchodził dalej, no i żeby było lepiej niż teraz, nie musi być idealnie.

 

zdjcie0074y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jednak w mojej lagunie II przedni zderzak jest plastikowy i jedynie odchodzi lakier, nie ma wgniecenia. Nie mam żadnego doświadczenia i nie wiem jak się za to zabrać więc jeśli można to prosiłbym o jakąś krótką instrukcję krok po kroku. Z tego co wyczytałem to powinienem:

1. oderwać/zeszlifować/zmatowić ten odchodzący lakier

2. zabezpieczyć auto, odtłuścić

3. następnie użyć podkładu do plastiku, dopasowanego lakieru i może lakieru bezbarwnego

4. no i ostatecznie chcę wypolerować i nawoskować całe auto

 

Czy wygląda to mniej więcej tak jak napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, ale niestety opcja malowania całego elementu u lakiernika odpada (dopiero co kupiłem lagune, opłaciłem itd a niestety pracuje tylko w wakacje bo jeszcze studiuje + wydatki świąteczne itd itd) Nie musi być idealnie, mi wystarczy, że będzie lepiej niż teraz pod względem wizualnym, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby lakier nie odchodził dalej. Szczerze mówiąc jeśli będzie trzeba to zabezpieczę, jak niektórzy mi radzą, lakierem do paznokci ;) ale wolałbym to zrobić chociaż trochę bardziej profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A więc teraz pytanie do praktyków. Czy trzeba dużo doświadczenia aby wszystko udało się tak jak na filmiku? Wygląda to na prostą pracę a pewnie taka nie jest. Oraz ile mogą kosztować mnie wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria, no i co polecacie? Rozumiem, że te całe straszenie w filmie żeby nie stosować zamienników to jedynie chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Jestem ciekawa jak w tej Castoramie lakier dobierają

Z filmiku zrozumiałem, że wszystko można kupić w Castoramie właśnie oprócz koloru, który trzeba zamówić odczytując kod z tabliczki.. Na końcu o tym gostek mówi.

 

A przepraszam- filmik musiałam obejrzeć bez dźwięku (w pracy jestem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę wybrać się do castoramy i zobaczyć ile by to kosztowało. Jednak co do lakieru to nie wiem czy nie zlecę dorobienia go w jakimś innym punkcie może nawet w ASO (muszę porównać ceny oczywiście). Mam nadzieję, że ewentualna baza koloryzująca z innego źródła nie spowodowałaby złego działania systemy 'AUTO-FIT' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli powiedzmy zrobiłbym wszystko jak należy, zgodnie z filmikiem to będę mógł spać spokojnie, bez obaw że za kilka miesięcy lakier w tym miejscu zacznie mi odchodzić? Pytam bo tak sobie czytam różne opinie kłócących się 'specjalistów' z różnych forów i aż mnie głowa boli od tej całej teorii.

Natomiast jeśli chodzi o dorabianie lakieru, to czytałem również że sam kod koloru to nie wszystko, że odcień mógł się zmienić przez te 10 lat życia auta. Więc moje pytanie: jak dobrze dopasować lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
orbit, Koleżanka wyżej dorobi Ci lakier :good:

 

 

aaa to tak w dużym skrócie myślowym :D

 

a tak na serio to dorabiamy lakiery ale jeżeli chodzi o taką naprawę (np. zderzak) gdzie powierzchnia jest duża to zdecydowanie lepiej jest to zrobić na podstawie elementu i dopiero nabić w spray ponieważ jak już było na tym forum pisane wieeele razy każdy kolor ma kilka/naście/dziesiąt odcieni i na większej powierzchni ten odcień może bardzo razić po oczach jak się go dobierze jedynie z receptury.

 

A teksty o papierach ściernych i zmywaczach są interesujące (te fragmenty są w formie pisemnej zaznaczone na tym filmiku) :) Widocznie to kwestia bardzo ważna :)

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może kilka kolejnych pytań :) Więc jak wygląda dorabianie lakieru w praktyce? Przyjeżdżam do odpowiedniego punktu, zostawiam auto na parę godzin i otrzymuję lakier w spray'u idealnie dopasowany do mojego koloru? I kolejne pytanie: czy taki lakier w spray'u po pierwszym użyciu może być użyty kolejny raz za powiedzmy rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Więc jak wygląda dorabianie lakieru w praktyce?

 

Ok :) to może zróbmy tak, że Paweł Ci to dokładnie opisze wieczorem, bo ja nie będę udawać, że się na tym znam :kox:

 

Żeby nie zaśmiecać tematu możesz napisać również PW.

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.