Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ale już zupełną głupotą jest kłaść cleanera a potem go przecierać ipa który go usunie :wallbash:

Większość cleanerów przygotowuje lakier pod wosk :!:

Ipa stosujemy po korekcie żeby usunąć resztki pasty lub wypełniacze.

Ipa stosujemy również żeby usunąć stare woski i przygotować lakier pod nałożenie nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woop, wprowadzalsz ludzi w bład bo z twojej wypowiedzi jasno wynika, że IPA to cleaner a to jest nieprawdą.

 

masz rację, źle to napisałem bo powinno być lub... :wallbash:

 

 

chyba ani jedno ani drugie

 

clener ma właściwości czyszcząco odżywcze

ipa służy do odtłuszczenia powierzchni (np przed woskiem by lepiej przylgnął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio, w swoim "arsenale" mam tylko 2 cleanery: WC Shine&Seal oraz DJ Lime Prime Lite. Pierwszy nadaje się w zasadzie tylko do Body Wrapa. Drugi średnio współgra z 476-ką z racji zawartości olejków więc uznałem za stosowne oczyszczenie powierzchni LPL-em i następnie "przejazd" IPĄ pod nałożenie Colliego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już zupełną głupotą jest kłaść cleanera a potem go przecierać IPA który go usunie :wallbash:

Większość cleanerów przygotowuje lakier pod wosk :!:

IPA stosujemy po korekcie żeby usunąć resztki pasty lub wypełniacze.

IPA stosujemy również żeby usunąć stare woski i przygotować lakier pod nałożenie nowego ;)

 

Właśnie ma sens, bo cleaner oczyści dobrze lakier i usunie małe holsy po glince, a IPA na koniec wszystko odtłuści(pozostałości po cleanerze i jego ewentualne olejki) i idealnie przygotuje lakier dla lsp, a samo IPA nie potrafi tego co cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman piszesz kompletne bzdury. Dla przykładu:korzystam z systemu Zymola. Nakładam maszynowo HDC, które ładnie wypełni mi niedoskonałosci a po tym mam wyczyśćić to IPĄ? Przecież to jakieś głupoty kompletne!!!! :D:D

 

IPĄ myjemy szyby i dokonujemy inspekcji po korekcie i tego się trzymajmy. Jak tak dalej pójdzie to w ramach szukania tanich zamienników i ogólnoforumowego podcierania tyłka szkłem, do czyszczenia felg będą polecane gałęzie choinek bo też dotrą we wszystkie zakamarki i są tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z systemu Zymola. Nakładam maszynowo HDC, które ładnie wypełni mi niedoskonałosci a po tym mam wyczyśćić to IPĄ?

 

nie każdy "nakłada maszynowo HDC" więc wybacz...

 

Przy mojej propozycji z której podejrzewam większość korzysta IPA się sprawdza.

 

Większość, mam na myśli osoby takie jak ja, które po pierwsze profesjonalnie się tym nie zajmują a po drugie nie mają za bardzo ani czasu ani miejsca (garażu, handaru itp) na to, aby "lecieć maszynowo".

 

Poza tym mam dobry dostęp do izopropanolu i nie mam chęci wydawać kolejnej kasy na cleaner. bo to mi w zupełności wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy korzystają z IPA to w takim razie po co stworzono cleanery? Ot tak, bo ktoś miał fanaberię? Chyba nie. Nałożenie ręcznie cleanera, aplikatorem dużo czasu też nie zajmuje.

Kolego Swoop czegoś nie rozumiem w Twojej wypowiedzi. Chcesz dbać o auto a piszesz, że nie masz na to czasu. Coś tu się ze sobą kłóci :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dbać o auto a piszesz, że nie masz na to czasu. Coś tu się ze sobą kłóci :)

 

myślisz, a jak często chodzisz do kina? pomijam kwestię że może nie lubisz...

 

Pewnie jak bym miał możliwości (domek i garaż) to robił bym to częściej, a korzystając z bezdotyku sam spróbuj umyć samochód, później zjechać, wyglinkować i ponownie stanąć w kolejkę na bezdotyk ...

 

Nie zawsze mogę skorzystać z garażu tak często jak bym chciał a i to tylko gościnnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to mi w zupełności wystarcza

OK, cieszę się, że jesteś zadowolony ze skuteczneości IPY tylko proszę Cię o nie pisanie takich rzeczy na forum bo jeszcze ktoś pomyśli rzeczywiście, że IPA to remedium na wszelkie etapy przed nałożeniem wosku. Mozemy się umówić, że to będzie taka nasza mała tajemnica od tego momentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman piszesz kompletne bzdury. Dla przykładu:korzystam z systemu Zymola. Nakładam maszynowo HDC, które ładnie wypełni mi niedoskonałosci a po tym mam wyczyśćić to IPĄ? Przecież to jakieś głupoty kompletne!!!! :D:D

 

Lubicie się czepiać szczegółów, nikt na HDC nie nakłada colli 476 pewnie :o

 

Miało się to odnosić do zabezpieczenia zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Cię o nie pisanie takich rzeczy na forum bo jeszcze ktoś pomyśli rzeczywiście, że IPA to remedium na wszelkie etapy przed nałożeniem wosku

 

a kto powiedział/napisał, że IPA jest najważniejsza? Ja napisałem jak to robię sam a Ty mogłeś napisać, że robisz to inaczej i nie było by tej bezsensownej gadki.

 

Podejrzewam, choć to tylko przypuszczenia, że kolega grabek246 też nie ma dostępu do Makity i Menzerny żeby robić to tak jak "Ty sobie to wymyśliłeś"

 

Mozemy się umówić, że to będzie taka nasza mała tajemnica od tego momentu?

 

wypijemy flaszkę to się umówimy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman nie ważne czy piszesz o zabezpieczeniu na zimę lato, wiosnę, przedwiośnie czy o zabezpieczeniu auta na wesele w najbliższy weekend. Combo: Cleaner+IPA+Wosk jest bezsensowne. Jak już musi być legendarna IPA to proponuję Cleaner+IPA+Cleaner+Wosk :D

 

Ja napisałem jak to robię sam a Ty mogłeś napisać, że robisz to inaczej i nie było by tej bezsensownej gadki.

Robisz to źle, dlatego napisałem. Ale zapewne będziesz to robił źle dalej dlatego nie wyprowadzam już z błędu. Ale jeżeli nie jesteś czegoś pewien to lepiej nic nie pisać niż pisać o IPI-e jako cleanerze. Życzę dalszych owocnych i merytorycznych porad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, Jak masz przemywać IPA po cleanerze to zrezygnuj z cleanera całkiem.

Twoje postępowanie jest złe, nie zgodne ze sztuką i logiką a trwając w tym i upowszechniając to na forum i to w tym dziale uczysz nowych zlych nawyków.

Przemyśl to na spokojnie.

Dalsza dyskusja jest bez celowa. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman nie ważne czy piszesz o zabezpieczeniu na zimę lato, wiosnę, przedwiośnie czy o zabezpieczeniu auta na wesele w najbliższy weekend. Combo: Cleaner+IPA+Wosk jest bezsensowne. Jak już musi być legendarna IPA to proponuję Cleaner+IPA+Cleaner+Wosk :D

 

To moja teoria się nie sprawdziła, no cóż :| . W końcu Ty masz Mastera, a człowiek się uczy na błędach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, Jak masz przemywać IPA po cleanerze to zrezygnuj z cleanera całkiem.

 

Piotrek, ale ja cleanera nie mam stąd moje pytanie, co robię nie tak?

 

Czy mógłby ktoś mi pomóc i podpowiedzieć, co robię nie tak:

 

opłukać->umyć na 2 wiadra->opłukać->Glinka->opłukać->umyć znowu->IPA->wosk

 

Dla ułatwienia dodam, że cleanera nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.