Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy do prespraya to prania tapicerki np tersus trzeba uzywać końcówki spieniającej ? czy nie ma to żadnego znaczenia, sugeruję się cytatem z sklepu SHOWCARSHINE "Znacząco zmniejsza nasycenie powierzchni szczególnie podczas prania tapicerki."

http://showcarshine.pl/504-showcarshine ... ujacy.html

czy piana nie powoduje problemów z ekstracją ?

Maya chodzi o to ,ze kiedy mieszanka wody + chemia x uderza pod cisnieniem w siateczke w dyszy spryskiwacza miesza sie z powietrzem tworzaczął piane. Zas piana w porownaniu do cieczy nie wchlania sie odrazu w tkanine lub nie splywa szybko z powierzchnii lakieru a poczatkowo dziala powierzchniowo dłużej wywabiajac plame co daje chemii szanse na dluszrze oddzialywanie na brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zaproponujcie mi jakis dresing do plastikow wewnetrznych ktory nada mokrego duzego polysku.. mam MEgsa Ultimate Protectant i w ogole nie dziala.. moje auto to vectra B i nie wiem czy to wina tych plastikwo oplowskich czy tego produktu

 

Jak to "nie działa" ? :o

 

Według mnie zostawia bardzo fajny matowy efekt ;)

 

Resztę znajdziesz np. tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Miał ktoś tego CS ? rzeczywiście on pachnie nową bryką czy śmierdzi ? :D

 

Otworzyłem wczoraj - nie polecam i więcej nie kupie :dontknow:

 

Może pachnie francuskim i dlatego Ci nie podchodzi :P mnie by nie podszedł odkąd zapoznałem się z zapachem w pugu 306, potem w 207, a na koniec w C4.

 

Nie pojmuję jak można zrobić w ogóle zapach nowego auta, co to znaczy w ogóle, miałem kilka nowych aut i siedziałem w kilkudziesięciu nowych, każdy ma swój specyficzny zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe bo alcantara ma niewiele wspólnego ze skóra :song:

 

Chodzi glownie o to ze seats&convertible trzeba wygrzewac, leather protect poprostu sie nanosi, choc nie wiem czy od nowego sezony nie bedzie to rozbite na 2 osobne produkty skora/alcantara jako ze do skory mamy opracowany nowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zaproponujcie mi jakis dresing do plastikow wewnetrznych ktory nada mokrego duzego polysku.. mam MEgsa Ultimate Protectant i w ogole nie dziala.. moje auto to vectra B i nie wiem czy to wina tych plastikwo oplowskich czy tego produktu

 

Jak to "nie działa" ? :o

 

Według mnie zostawia bardzo fajny matowy efekt ;)

 

Resztę znajdziesz np. tutaj ;)

 

no nie dziala bo mi zalezy na POŁYSKU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Miał ktoś tego CS ? rzeczywiście on pachnie nową bryką czy śmierdzi ? :D

 

Otworzyłem wczoraj - nie polecam i więcej nie kupie :dontknow:

 

Może pachnie francuskim i dlatego Ci nie podchodzi :P mnie by nie podszedł odkąd zapoznałem się z zapachem w pugu 306, potem w 207, a na koniec w C4.

 

Nie pojmuję jak można zrobić w ogóle zapach nowego auta, co to znaczy w ogóle, miałem kilka nowych aut i siedziałem w kilkudziesięciu nowych, każdy ma swój specyficzny zapach...

 

Wzorowałem się swoim wyborem na listku Wunder-Baum'a New Car, który to według mnie i paru osób w moim otoczeniu pachnie świetnie ;) Nie nowym samochodem, ale po prostu ma ładny zapach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do prespraya to prania tapicerki np tersus trzeba uzywać końcówki spieniającej ? czy nie ma to żadnego znaczenia, sugeruję się cytatem z sklepu SHOWCARSHINE "Znacząco zmniejsza nasycenie powierzchni szczególnie podczas prania tapicerki."

http://showcarshine.pl/504-showcarshine ... ujacy.html

czy piana nie powoduje problemów z ekstracją ?

Maya chodzi o to ,ze kiedy mieszanka wody + chemia x uderza pod cisnieniem w siateczke w dyszy spryskiwacza miesza sie z powietrzem tworzaczął piane. Zas piana w porownaniu do cieczy nie wchlania sie odrazu w tkanine lub nie splywa szybko z powierzchnii lakieru a poczatkowo dziala powierzchniowo dłużej wywabiajac plame co daje chemii szanse na dluszrze oddzialywanie na brud.

dzięki za odpowiedź, kupię ten opryskiwacz i zobaczę czy będzie lepiej ale pewnie tak :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy MICROFIBER MADNESS DRY ME CRAZY jest bardziej chłonny od FLUFFEGO ? (czy bardziej to taki chwyt marketingowy)

I jaką mikrofibre wybrac do polerowania wosku tylko 40x40 wchodzi w grę ? żeby nie była bardzo droga np http://showcarshine.pl/polerowanie-czys ... 0x40-.html ? czy jakaś inna ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed nałożeniem Duragloss 601+105 mogę przejechać całe auto Dodo Juice Lime Prime czy nie ma sensu?

I jak nakładać 601? Wystarczy rozsmarować czy trzeba wcierać???

Duragloss 601 nie nakładasz jak zwykły cleaner czyli do wypracowania i potem pucowanie a:

 

"Wstrząsną przed użyciem.

Nanieść cienką warstwę na samochód, zostawić do wyschnięcia i NIE POLEROWAĆ

Następnie nałożyć sealant i po wyschnięciu wypolerować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może mi ktoś pomoże...

 

W poprzednią zimę miałem problem z zamarzaniem zamków (nie zamku gdzie wkładamy kluczyk tylko tego mechanizmu w drzwiach co się zatrzaskuje i otwiera gdy pociągniemy za klamkę ;) )

 

i teraz do rzeczy... chce wyciągnąc cały ten zamek, pare razy wpsikiwać wszędzie WD-40 aby wyprzeć wilgoć i wypłukać stary smar (WD-40 sie do tego nada ?) i czym potem spsikać mechanizm ? bo troche się gubię...

 

- Smar Biały w sprayu ?

- Smar silionowy w sprayu ?

- Suchy smar z teflonem ?

- Smar grafitowy ?

 

czy może coś takiego ? - http://allegro.pl/sonax-smar-do-zamkow- ... 75164.html (tylko że to nie w sprayu i cieżko będzie go wszędzie wpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagmar, powiem tak: ja nigdy nie wyciągalem całego mechanizmu, ale gdy miałem focusa i przy myciu wnęk "pięknie wypucowałem każdy zakamarek" okazało się, że zamek się zacina..... wyglądało to tak, że możnabyło trzaskać drzwiami a one i tak się nie zatrzasnęły......

:kox: byłem wkurzony bo przecież chciałem dobrze...

pomogło WD40 "wstrzyknięte w mechanizm od strony wnęki drzwi, nadmiar wytarłem szmatką więc wnęki nadal zostały czyste a mechanizm znów zaczął działac tak jak powiniemn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zgodzę... WD-40 (z tego co mi wiadomo) wypłuczę cały brud i wilgoć... niestety razem ze starym smarem... i trzeba by było wtedy wpuścić nowy... tylko właśnie nie wiem jaki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, ale kolega chce nasmarować cały mechanizm, a nie tylko zamek, więc nie sądzę żeby co tydzień rozbierał cały mechanizm

 

co do wd 40 to rzeczywiście wypłukuje "smar stały" nawet nie zaleca się go do smarowania łożysk w sterach i supporcie w rowerze, jednak wydaje mi się, że jak wyczyścisz mechanizm i pryśniesz WD40 to powinien chodzić prawidłowo, bo przecież nie potrzebuje on smaru stałego tak jak w łożyskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do bramy dostałem końcówkę smaru o podwyższonej przyczepności w sprayu z Beko. Wygląda to trochę jakby psikać WD-40 które zmienia się w smar i pozostaje na elemencie - to tak opisowo dla osób, które nie miały z tym styczności nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.