Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wziąłem się jednak za polerkę mojej corsy jednak mam problem z IPA. Mianowicie po przejeździe, kiedy stosuję IPA mam olbrzymie problemy żeby zetrzeć lakier tak, by nie powstały smugi przez co nie wiem czy wciąż są rysy czy nie. Rozcieńczałem 1:2, potem jeszcze bardziej i nic.

Jak Wy sobie z tym radzicie?

 

Druga rzecz - zawsze zostaje mi trochę pasty, tzn taka niewidzialna mgiełka, natomiast pad robi się dosyć suchy. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chcę nanieść cleaner DJ LP na biały lakier, i chcę to zrobić na maszynie na finishowym padzie 3M, to wszystko będzie okej? Nie powstaną jakieś "dziwne" sytuacje? To samo pytanie do cleanera Lusso oro, który najlepiej pod Colli 476, chyba że sama IPA wystarczy? :o

 

[ Dodano: 7 Październik 2011, 12:35 ]

Czy jak chcę nanieść cleaner DJ LP na biały lakier, i chcę to zrobić na maszynie na finishowym padzie 3M, to wszystko będzie okej? Nie powstaną jakieś "dziwne" sytuacje? To samo pytanie do cleanera Lusso oro, który najlepiej pod Colli 476, chyba że sama IPA wystarczy? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

toka

 

Pytałeś czy pod 476 wystarczy IPA więc odpowiedziałem.

 

Ja osobiście zawsze stosuję cleaner (używam R222).

Colli 476 jest na tyle pancerny, że jeśli zastosujesz cleaner to i tak poleży wystarczająco długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, skoro SV Autobahn jest tak trwały na felgach, można go położyć na progi lub nawet maskę busa? :|

 

P.S. Tak przy okazji - wiecie jaki konkretnie olej i +/- ile powinienem kupić do ręcznego "paleciaka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dj lpl nie osłabi za bardzo colli na zimę? Jest strasznie tłusty i boje się, że wosk nie wytrzyma. Oczywiście 2 warstwy w odstępie 24h. Prosiłbym o propozycje najlepiej współgrających cleanerów z colli. Będzie stosowany na szary metalic. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się czy elementy chromowane mogę potraktować woskiem ewentualnie selenatem ?

tylko musisz wypróbować, niektóre woski mogą się mazać i nie zasychać, inne mogą pozostawiać nalot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cleanera DJ to w ostatnią zimę razem z dwiema warstwami Coli wytrzymał mi od początku listopada do niemal końca lutego, z tym że auto praktycznie każdą noc spędziło w garażu :)

 

Pytanie z innej beczki, wiadomo zbliża się zima i tym razem zaopatrzyłem się w #105+#601, auto będzie myte głównie pianą VP neutral, a jak pogoda pozwoli to ręcznie. Sprawdzał ktoś czy użycie piany ma znaczący wpływ na trwałość #105? Pytam bo jeżeli nieco go osłabi to wolę zrobić roztwór z jakiegoś szamponu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.