Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

DODO JUICE LIME PRIME - Lime Prime usuwa również hologramy , warstwę utlenionego lakieru, drobne zarysowania"swirls'y", oraz pozostałości po toksycznych deszczach. Jego bardzo ważnym zadaniem jest także oczyszczenie lakieru z użytych w przeszłości wosków , sealantów itp .Wersja Lime Prime zawiera dodatki ścierne które radzą sobie z drobnymi niedoskonałościami lakieru

 

Moje pytanko takie, będe to robił ręcznie, nie narobię większych szkód niż mam do tej pory (drobne zarysowania) ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aczkolwiek pisali na stronie producenta, żeby do japońskich aut uważać - więc użyłem Lime Prime Lite do Toyoty ojca...

 

 

Pytanie głupie, ale:

 

Po czym poznać, że wosk na aucie się skończył?

 

Już przed nałożeniem Collinite'a 476 na lakier 'czarna perła' było lustro, i lakier pięknie wyglądał, więc nie było takiej wielkiej różnicy że tam gdzie nienawoskowane to matowe czy coś w ten deseń, więc nie mam pojęcia jak sprawdzić, czy wosk jeszcze trzyma... (Poza kropelkowaniem, chyba że to jedyna opcja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .a. pytanie troche lamerskie ale jako nowy uczen detailingu płone chęcią oświecenia mojego autka.Kolor bezowy,lakier zupełnie nowy auto ma 2 miesiące. Dzieki Forum i Państwa poradom dostrzegłem jak potrafią "ściągać" konserwacje w salonie. Płakać się chciało. Zrobiłem tak. Autko wyglinkowalem ( włącznie z szybami bocznymi bo czołowej nie mam odwagi) nastepnie wyczyściłem lakier cleanerem Lusso i zaaplikowałem 1 warstwę Collinite 467. No a potem przeczytałem o specyfiku Chemical Guys Butter Wet wax i nie wiem,czy można nałozyc go na colli czy tez nakłada się to odwrotnie. Chciałbym wykorzystac fakt,że jeszcze kilka dni będzie słonecznych i podenerwowac sąsiadów,których auta gina pod ciężarem ptasich odchodów. czy po nałożeniu Butter wax bedzie można nałozyc druga warstwe collinite ,coby staczyło na zime? Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
czołowej nie mam odwagi

Dlaczego? Skoro zrobiłeś pozostałe to przednią możesz spokojnie też wyglinkować.

 

przeczytałem o specyfiku Chemical Guys Butter Wet wax i nie wiem,czy można nałozyc go na Colli

Powinieneś położyć przed woskiem.

Nałóż drugą warstwę wosku i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając polecaną tutaj serię filmików na youtubie użytkownika junkman2000 zaciekawiły mnie produkty Adam's Polishes. Tzn oczywiście zdaję sobie sprawę, że on je tam reklamował, więc trudno żeby mówił o nich źle, dlatego ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości.

Czy te produkty są dostępne w Polsce u jakiegoś partnera? No i tak ogólnie to jak z ich jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psemo.Bardzo dziekuję za odpowiedź. Sam sobie zadaję to pytanie ale bałem się że jak źle wyglinkuję to mogę przy nocnej jeździe miec kłopoty. Po prostu kilka razy wymyje szybe i zrobię to starannie z wiekszą niz zazwyczaj ilością lubrykantu. Myslę,że nie będę glinkował juz,żeby "buttera" połozyć na lakier. Dam drugą warstwe colli i zimę przetrzymam.A wiosną od początku i staranniej.Dobrze,że jest to Forum to choć w zawieje i zadymki mroźne czlek sobie poczyta o detailingu skoro robić przy autku się nie da.Pozdrawiam!!!

Jak tu przetrwać zimę bez mikrofibry,wosku i karoserii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canta8, Chemical Guys Butter Wet wax to wosk, a zasada jest taka, że najpierw kładziemy sealant czyli w tym przypadku colli bo on się wiąże z lakierem, a na niego można kłaść woski, jedni to lubi inni nie. Lecz później nałożenie znów colli nie ma sensu więc albo 2xcolli albo colli i później CG butter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canta8, Chemical Guys Butter Wet wax to wosk, a zasada jest taka, że najpierw kładziemy Sealant czyli w tym przypadku Colli bo on się wiąże z lakierem, a na niego można kłaść woski, jedni to lubi inni nie. Lecz później nałożenie znów Colli nie ma sensu więc albo 2xcolli albo Colli i później CG butter.

 

coli 476 to wosk nie sealant

o CH Butter wet wax jest stosowny wątek

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1887

może niech ktoś kto stosował wypowie się czy jest sens kładzenia go na coli476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem jak pytający. Podpatrzyłem u znajomego na aucie świetny wet look.Spytałem co kładł,powiedział że nie za bardzo wie bo mu ktos to robił.Podał "mgliście " nazwe wosku i sprawdziłem tu na forum,że chodzi właśnie o Butter Wet wax. Nałozył go a potem przykrył warstwa colli.Efekt duzo lepszy niz sam collinite. I dlatego pomyslałem,że też tak zrobie ale wczesniej popytam znawców. Collinite jest według opinii wielu swietny ale to wosk pancerny.Brakuje mu w blasku tego czegos co ma butter. Może jak sie połącza to bedzie fajnie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy APC od Meguiars mogę użyć do mycia felg i komory silnika?

Jeśli tak, to w jakim stężeniu? Czy lepiej będzie rozprowadzać preparat atomizerem pianującym, pędzelkiem czy szmatką?

Felgi przez cały sezon były myte tylko szamponem i myją ciśnieniową, są to alufelgi z antracytowymi wstawkami. Komora silnika nie była za to nigdy myta ( od 1,5 roku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coli 476 to wosk nie Sealant

o CH Butter wet wax jest stosowny wątek

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1887

może niech ktoś kto stosował wypowie się czy jest sens kładzenia go na coli476

 

Mam oba lsp i nie stosowałem takich kombinacji więc już sam nie wiem :P.

 

A jak się tak czepiać to o ile pamięć nie myli, to colli jest hybrydą(wosk+sealant) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy APC od Meguiars mogę użyć do mycia felg i komory silnika?

Tak możesz, felgi powinno wystarczyć 1:5, silnik tak samo a jeśli będzie problem w usunięciu zalegającego brudu to użyć mniejszego stężenia np. 1:2, metoda to najlepiej spryskać atomizerem i po chwili pędzelkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.