Skocz do zawartości

Jaguar X-Type Executive


Patgor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich "normalnych inaczej" :)

 

Jako, że w końcu czas pozwolił, po skompletowaniu mojego pierwszego zestawu zabrałem się za odświeżenie lakieru na moim kocie.

 

Na początek poszła piana Valet Pro PH Neutral:

0resize.jpg

 

Na felgi Bilberry od Valet Pro:

1resizeg.jpg

2resizew.jpg

 

Do mycia użyłem Dodo Juice SN wraz z rękawicą Lambswool Megsa:

3resizen.jpg

 

O tym jak "pięknie" się ten szampon pieni przekonałem się od razu przy myciu wlewu paliwa :)

4resizeh.jpg

 

Potem było tylko trochę lepiej :)

5resizeiq.jpg

6resizec.jpg

 

Mimo braku zapachu i piany szampon jest rewelacyjny, a wydajność powala. Autko po myciu:

7resizep.jpg

 

Czas na glinkę. Jako, że mój kot w życiu takiego wynalazku nie widział zdecydowałem się na BH regular:

8resize.jpg

 

Glinka twarda więc niezbyt dobrze się modelowała w temperaturze 14 stopni, ale tragedii nie było. A oto jak wyglądała po kilku ruchach na moim "czystym" aucie :)

9resizey.jpg

 

W sumie zużyłem ok 30 gramów więc jak na 5-letni samochód to chyba nie najgorzej...

 

Kolejna pozycja - komora silnika

10resizev.jpg

11resizey.jpg

 

Preparaty użyte: Engine Clean i Engine Dressing od Megsa

12resizep.jpg

 

Szybie mycie autka aż w końcu przyszedł czas na polerkę i...12 godzin szlag trafił :lol:

Zestawik:

DA G220

Pady 3M: zielone, żółte i niebieskie

Pasty #105 i #205 od Megsa

 

Efekt pracy:

14resizegc.jpg

 

Kolejne mycie auta i zastosowanie cleanera Lusso Revitalizing Creme

 

Na szyby poszły Meguiar's NXT Generation Glass Cleaner i Autoglym Car Glass Polish

 

Na plastiki nałożyłem Black Wow. Produkt po prostu rewelacyjny! Zużyłem może 5ml na cały samochód :D

 

Elementy chromowane zostały potraktowane preparatem Gliptone

 

Nareszcie czas na woskowanie :)

16resize.jpg

 

Efekt po pierwszej warstwie:

17resizex.jpg

 

Jako że miałem jeszcze trochę czasu i ochoty :D , nałożyłem drugą warstwę rękami i...więcej tego błędu nie popełnię :thumbdown: Wiem, że wiele osób uważa to za rewelacyjny sposób pracy z woskiem, ale mi (pewnie z braku doświadczenia) zeszło prawie 2 godziny na pokrycie samochodu i dwa razy więcej wosku niż przy pracy z aplikatorem.

 

Na koniec zająłem się wnętrzem. Skóra została potraktowana preparatami LCK - soft Cleaner i Protection Cream.

 

Wszystkie tworzywa sztuczne - ACP od PB i na koniec Quick Detailer Interior Megsa.

 

Efekt końcowy:

18resizek.jpg19resizeg.jpg

20resize.jpg

21resize.jpg

22resizee.jpg

23resize.jpg

24resizem.jpg

25resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Bardzo fajna praca ! :)

 

Jakie stężenie Bilberry używałeś ?

 

Wiem, że wiele osób uważa to za rewelacyjny sposób pracy z woskiem, ale mi (pewnie z braku doświadczenia) zeszło prawie 2 godziny na pokrycie samochodu i dwa razy więcej wosku niż przy pracy z aplikatorem.

 

To też kwestia wprawy, ale 915 nie jest idealnym woskiem jeśli chodzi o nakładanie rękoma ;) Niemniej ja też kompletnie za tym nie przepadam, mimo wielu podejść z różnymi woskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo efekt super, powala, warunki pracy zresztą też

A co do nakładania dłońmi to jestem coprawda "świeżak" ale wydaje mi się, że dłońmi to nakłada się woski naturalne bardziej a nie colli;) no ale mogę się mylić

Gratki za autko i efekt :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa!

 

DOC,

Moze to nie jest miejsce na takie pytania ale jak Ci sie to auto sprawuje w codziennej eksploatacji na naszym poligonie, tfu drogach :) ?

 

Jak DJ słusznie zauważył, auto trzymane w Luksie więc problem dróg doskwiera tylko jak jeźdżę po lubelskim:)

 

Jakie stężenie Bilberry używałeś ?

 

ok 1:5, ale uważam że to i tak o wiele za dużo :)

 

[ Dodano: 20 Luty 2011, 14:43 ]

i tak po cichu zazdroszczę tego garażu, moze jeszcze się dorobię :good:

 

Garaż rewalacja. Miny sąsiadów widzących samochód pokryty pianą o 3 w nocy w garażu - bezcenne :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że tu prawie plastików nie ma :P

 

Fakt dużo nie ma, ale na zdjęciach nie widać tylej listwy pod zderzakiem gdzie umieszczone są czujniki parkowania, no i nałożyłem jeszcze BW na słupki w drzwiach co oczywiście okazało się fatalnym rozwiązaniem :? więc szybko wszystko zmyłem i zawoskowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola można by jeszcze dopracować.

 

Popracuję następnym razem, w sumie to i tak po dokładnym obejrzeniu auta zorientowałem się, że jeszcze troszkę muszę się nauczyć ;)

 

[ Dodano: 20 Luty 2011, 16:15 ]

Pieknie wyszlo, a jesli to pierwsza praca to naprawde dobrze wykonana :ad:

 

Praca pierwsza, po spędzeniu w sumie 24 godzin przy samochodzie 3 dni do siebie dochodziłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałeś BW na podszybie?

 

Nie na szybę tylko na plastikowe słupki w drzwiach. Słupki jednak są lakierowane więc BW się nie nadawał.

 

Jak oceniasz Engine Dressing? Bo z tego co widzę plastiki były tak ukurzone czy raczej lekko szarawe, wyblakłe a ED nadał fajną czerń

 

Całą brudną robotę wykonał Engine Clean, Engine Dressing wydobył głęboką czerń, efekt bardzo mi się podoba więc ogólnie jestem zadowolony z preparatu. W sumie to prawie ze wszystkich środków jestem zadowolony lecz kilka idzie do wymiany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

A co do nakładania dłońmi to jestem coprawda "świeżak" ale wydaje mi się, że dłońmi to nakłada się woski naturalne bardziej a nie colli

:good:

 

A co do efektów pracy przy autku, to oczywiście duży plus. wyszło wspaniale. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na szybę tylko na plastikowe słupki w drzwiach
o słupkach czytałem że jednak poszedł Colli a napisałem podszybiu nie szybę:P
Engine Dressing wydobył głęboką czerń

Zastanawiam się jak sprawdziłby się na listwach i klamkach w moim fokusie, zanim pójdą do lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o słupkach czytałem że jednak poszedł Colli a napisałem podszybiu nie szybę:P

 

:) na podszybiu też leży colli

 

Zastanawiam się jak sprawdziłby się na listwach i klamkach w moim fokusie, zanim pójdą do lakierowania.

 

z klamkami to nie wiem, komora silnika wygląda fajnie, ale jej co chwilę się nie łapie rękami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klamkami to nie wiem, komora silnika wygląda fajnie, ale jej co chwilę się nie łapie rękami...

No właśnie, tak czytam na forum i się nie mogę zdecydować na coś co nie tylko nabłyszczy i odświeży wygląd ale nada fajnej czerni. Koniec OT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.