Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka wersja budżetowa


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie w tym miejscu zakładam temat to proszę o przeniesienie.

Jest to mój pierwszy produkt typu "Niewidzialna wycieraczka" więc za bardzo nie mam porównania, ale postaram się opisać.

 

Jakiś czas temu przed trasą kupiłem w sklepie przez przypadek taki oto produkt:

 

moje-auto-nano-niewidzialna-wycieraczka-nowe-b.jpg?v0

 

Cena: 29 zł.

W produkcie są dwie buteleczki z atomizerem co ułatwia aplikację (środek odtłuszczający i impregnat) + ściereczka do nakładania.

Ściereczkę pomijam bo nie wydaje mi się ona dobra nawet na zmywak do kuchni.

Aplikacja jest banalna, najpierw odtłuszczamy szybę a później nakładamy impregnat kilkakrotnie psikając szybę i wycierając MF. Całość robiłem przy zerowej temperaturze na dworze.

Minął trochę ponad miesiąc od czasu jak nałożyłem to ustrojstwo. Nadal siedzi na szybie i nadal ładnie odprowadza wodę. Szyby jak to zimie są zamarznięte nieraz i trzeba skrobać i wogole warunki atmosferyczne nie rozpieszczają. I nieraz jak jadę do teściów samochód stoi na dworze.

Zauważyłem po nałożeniu na inne samochody że przez pierwsze dni jak się przejedzie wycieraczką po szybie zostaje lekka mgiełka. Jak już zwiąże to jest OK.

A druga sprawa to szybę przednią mam trochę zdezelowaną od kamyków i jakby była mniej chropowata i napewno wycieraczki pracują bardziej miękko. Jadąc w nocy i kiedyś mi te mikro odpryski przeszkadzały na szybie to teraz jest o wiele lepiej.

Zobaczę jak dlugo bedzie siedzieć na samochodzie bo narazie jestem zadowolony.

 

Ciekaw jestem tylko jak długo wytrzyma bo producent podaje 15000km lub do roku...

Wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

też to używałam i u mnie wytrzymało jakieś 7 miesięcy, faktycznie woda jest lepiej odprowadzana z szyby a powyżej 50 - 60 km/h nie trzeba używać wycieraczek, co do tej mgiełki na początku to trzeba poczekać aż preparat zwiąże i potem ona już nie występuje, ja odczekałam jakieś 24 h (nakładałam latem więc temp. były wyższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam niewidzialnej wycieraczki cały czas, co prawda innej firmy ale zasada działania ta sama. Woda na szybie ładnie kropelkuje i spływa. Jesli jest niedokładnie nałozona to doskonale to widać jak kropla jedzie po szybie i nagle się zatrzymuje przybierając nieregularne kształty. Niezastąpiona przy deszczu, ale z uwagi na kropelkowanie jazda po mokrych drogach w nocy wydaję się zdecydowanie przyjemniejsza, lepiej wszytsko widać.

 

Szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unique moge śmiało polecić, dobrze odprowadza wode już od ok 80km/h, po wycieraczkasz robi się lekka mgiełka ale to chyba normalne przy tych preparatach, nakładam co dwa- trzy miesiące, ale można rzadziej zwłaszcza w okresie letnim bo to trwały produkt.

Po nałożeniu u mnie prawie zawsze pozostają smugi, które mozna wyczyścic nastepnego dnia płynem do szyb, znikaja także po pierwszym deszczu.

Ja mam jeszcze w starym, białym opakowaniu o pojemności 130ml, po 4 aplikacjach na przednia i tylną szybe zostało mi ok z 3/4 butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Unique mam i stosuję od jakiegoś czasu. Działa rewelacyjnie ale krótkotrwale. Od ok70km/h nie trzeba wyciaraczek używać. Posiadam również Unique antypara. Jest ok nie można jednak prawie,że dotykać szyby bo antypara znika. Użyłem w aucie i w ??.... łazience. Fajnie działa.Szyba i lustro nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piciosz

no fajnie że to masz ;) ale jak działa? recke prosimy

 

Tak jak pisałem wcześniej

 

Woda na szybie ładnie kropelkuje i spływa. Jesli jest niedokładnie nałozona to doskonale to widać jak kropla jedzie po szybie i nagle się zatrzymuje przybierając nieregularne kształty. Niezastąpiona przy deszczu, ale z uwagi na kropelkowanie jazda po mokrych drogach w nocy wydaję się zdecydowanie przyjemniejsza, lepiej wszytsko widać.

 

Teraz jak będę aplikował to wszystko opiszę i obfotografuje przez okres użytkowania.

Teraz 2 miesiąc mam i się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typu preparatów: używałem "niewidzialnej wycieraczki" z AutoLandu i od K2 - efekty te same, warto jednak po aplikacji zadbać także o wymianę piór wycieraczek, u mnie idą do koszta 2 razy do roku - po zimie i przed zimą - preparat nakładam w sumie może 3 razy w roku. Przednią szybę mam podgrzewaną więc nie jest skrobana...

Preparat aplikowałem także na boczne szyby oraz na tylną, aplikacja na reflektory i lampy nie daje takiego efektu jak wosk...okna dachowe w domu także zostały odpowiednio potraktowane, łatwiej je utrzymać w czystości no.... i pięknie kropelkują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Kupiłem ostatnio z Autolandu tą niewidzialną wycieraczkę i albo coś źle zrobiłem albo nie wiem. Szyby umyte płynem do szyb, poprawione z AG Glass Cleaner i po spryskaniu i rozprowadzeniu fibrą szyba boczna (na szczęście) zrobiła się jakbym Plackiem wypsika całą szybę :zly: Normalnie w szoku byłem, nie wiem może ten produkt pogryzł się z tym cleanerem, ale wątpie :o Nakładałem zgodnie z instrukcją, popsikać , rozetrzeć bawełnianą szmatka i wypolerować do połysku, tylko, że nie chciało się wypolerować dziadostwo... Jutro jeszcze raz spróbuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter, do rozprowadzenia użyj kawałka ręcznika papierowego czy czegoś takiego, a to czy za dużo to nie ma znaczenia, przynajmniej u mnie bo chcę to szybciej zużyć i nakładam więcej. Po kilku minutach wycieram już suchym czystym ręcznikiem papierowym, potem poprawiam mikrofibrą i żadnych "mazów" nie ma. A nawet jeśli jakieś niewielkie będą to zejdą po pierwszym myciu i zostanie tylko warstwa związana z szybą, sprawdzone;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.