Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka wersja budżetowa


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Autolandu używam na samochodzie prywatnym i na Sprinterach 518 :P

bardzo dobrze sie spisuje produkt AT przez okres okolo 3 miesiecy, wycieraczki to Valeo Silencio :P

 

ps. nanosic 3 prysniecia na boczna szybe samochodu segmentu D :)

im niejszy samochod tym mniej srodka sie zużyje,

rozcierać bardzo malym skrawkiem recznika papierowego pozostawic na troche, pozniej wytrzec dokladnie kazda szybe czysta mikrofibra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podepnę się pod temat. Kupiłem ostatnio z Autolandu tą niewidzialną wycieraczkę i albo coś źle zrobiłem albo nie wiem. Szyby umyte płynem do szyb, poprawione z AG Glass Cleaner i po spryskaniu i rozprowadzeniu fibrą szyba boczna (na szczęście) zrobiła się jakbym Plackiem wypsika całą szybę :zly: Normalnie w szoku byłem, nie wiem może ten produkt pogryzł się z tym cleanerem, ale wątpie :o Nakładałem zgodnie z instrukcją, popsikać , rozetrzeć bawełnianą szmatka i wypolerować do połysku, tylko, że nie chciało się wypolerować dziadostwo... Jutro jeszcze raz spróbuje...

 

Szczerze to nawet nie patrzyłem ile tego psikam na przednią szybę, ale chyba ważne jest dobrze ją przygotować/odtłuścić. Przez jakiś czas też mi się robiła taka jakby mgiełka na szybie ale znikła gdy dobrze związało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam taki pytanie bo niektórzy pisali o mgiełce za wycieraczką mnie to denerwuje zwłaszcza w nocy jak jadę, kiedyś miałem coś takie jak na myjni bezdotykowej użyłem truby woskowanie. Wiadomo szyby też spsikałem i wtedy jakiś czasem po przetarciu szyby wycieraczką miałem taką białą mgiełkę na szybie. Nic nie widziałem i irytowało mnie to strasznie. Czy po jakichś lepszych "niewidzialnych" wwycieraczkach taki efekt też występuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po jakichś lepszych "niewidzialnych" wwycieraczkach taki efekt też występuję?

 

U mnie nawet po budzetowym autolandzie nic nie smuzy, zauwazylem jednak ze aby nie smuzylo nalezy dobrze przygotowac szybe (kiedys uzywalem cleanera do szyb sonaxa - taka biala "butelka" ze niby do polerowania szyb, a teraz uzywam poprostu tlenku ceru, nawet recznie). Po takim przygotowaniu i nalozeniu naprawde niewielkiej ilosci nic nie smuzy - moze 2-3 przejazdy wycieraczka jezeli nie spoleruje idealnie. Natomiast jezeli szybe umyje tylko plynem do szyb to faktycznie smuzy dosc dlugo i nie ma znaczenia co to za prodeucent tej niewidzialnej wycieraczki - kladlem probke rainx, ktora kiedys dostalem, wlasnie na szybe oczyszczona tylko plynem do mycia szyb i smuzylo przez jakis czas.

 

Kolejna sprawa to czyste gumy na piorach - zauwazylem ze jak co 2-3 dni przecieram piora (gumy) to tez mniej sie maze wszystko - no ale to normalne w sumie bo na gumach zawsze siedzi duzo syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam inne spostrzezenia co do smuzenia i srodka Autolandu. Nawet na czystej szybie, przygotowanej AG CGP, potem PB PP i przetartej plynem do mycia szyb, smuzy podczas pracy wycieraczek. W sumie jestem na tyle niezadowolony z tego srodka, ze na pewno nie naloze go juz na przednia szybe (na bocznych i tylnej nadal bede go uzywal). Moze to kwestia przyzwyczajenia (do niewidzialnej wycieraczki jako takiej), ewentualnie faktu, ze jak na razie mialem tylko okazje jechac w bardzo malym, przerywajacym deszczu ale srodek nie odprowadzal wody na tyle bym nie musial wlaczac wycieraczek, nawet przy 100-120km/h. Natomiast przy wlaczeniu wycieraczek smuzyl. Najgorzej bylo gdy deszcz przestawal padac. Bez NW, wystarczylo przejechac szybe pare razy wycieraczkami by byla sucha w miejscu pracy wycieraczek. Z niewidzialna wycieraczka woda z dolnej partii szyb gdzie nie pracuja wycieraczki caly czas wjezdzala w pole widzenia :/ Poniewaz szyba byla pol sucha przetarcie wycieraczkami zostawialo smugi. Zeby sie ich pozbyc musialem psikac spryskiwaczem co znow moczylo szybe na dole i znow woda zaczynala wplywac z dolu w pole widzenia. Jednym slowem w kolo Macieju :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, zdziwiła mnie Twoja opinia :)

Używam produktu "Autoland Niewidzialna Wycieraczka" od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Jedynym mankamentem jest fakt, że po nałożeniu i wypolerowaniu szyba wygląda tragicznie. Rozwiązaniem jest ponowne polerowanie po min. 6h od nałożenia, wtedy schodzi elegancko cały nalot.

Co do trwałości i działania duży plus. Na swoim aucie które pokonuje ok 2-2,5kkm/miesiąc jedna aplikacja starcza na 2-3miesiące jazdy. Wycieraczki smużą tylko przez pierwsze 3-4 'machnięcia'. Efekt uciekających kropelek widać już od 70km/h, przy >=100km/h efekt pasuje do nazwy produktu w 100%. Może jest to kwestia nachylenia szyby, ja mam dość płasko. Nałożyłem też na tył (bo w Kombiaczu to tylna szyba jest niemała) i będę to robił za każdym razem ;) Dużo ciężej łapie się syf, a nawet jak się złapie (głównie kurz od braku garażu i nawiedzonych sąsiadów palących 24/365 piecami węglowymi) to przy pierwszym deszczu schodzi (tylnej wycieraczki nie używam, bo.... mnie wkurza :D)

Konkluzja taka jak u sq8shq, trzeba dobrze przygotować szybę, choć mój Autoland PsikPsik melonowy (za 2,5zł) daje radę w pełni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwage dwie kwestie. Pierwsza to smuzenie, ktore niestety wystepuje a na prawde wlozylem sporo wysilku w przygotowanie szyby. Oprocz oczyszczenia szyby wplyw na smuzenie moga miec jeszcze wycieraczki. Moje maja gdzies z po roku i sa po zimie wiec jest szansa, ze to ich wina, z drugiej strony przed nalozeniem NW nie smuzyly, do tego sa w miare dobrej jakosci - bosch aerotwin.

Druga kwestia to dzialanie samej wycieraczki. Tak jak pisalem moze nie jestem przyzwyczajony, ale jej dzialanie w malym, przerywajacym deszczu bylo bardzo upierdliwe. Efekt przypominal natryskanie na nawoskowany lakier mgielki z opryskiwacza - duzo malutkich kropelek. Moze przy wiekszym deszczu zebralo by sie tyle wody by robily sie wieksze krople ktorym latwiej jest splynac. Inna sprawa, ze bez NW po deszczu szyba szybko wysychala a z NW chociaz deszcz juz dawno przestal padac, przez wjezdzajace z dolu krople dlugo pozostawala mokra.

Srodka nie bede usuwal, wiec moze trafi sie jeszcze okazja do przejechania podczas wiekszych opadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek zobacz czy piora wycieraczek (same gumy) nie sa czyms zalepione, zaswionione, troche zgaduje w tym momencie ale tutaj bym szukal przyczny, ew. masz jakas inna szybe :)

 

Ja uzywam tylko tanich wycieraczek Alca (tych plaskich, bezszkieletowych), sa na tyle tanie ze wymieniam czasami 2 razy w roku na nowe - komplet na przednia szybe mam za 42zł w tesco. Nie wiem czy to tylko domena tanich wycieraczek ale jak jest guma usyfiona to i tak mi maluje z lekka szybe nawet bez niewidzialnej wycieraczki - w sensie ze lekko smuzy, dlatego staram sie regularnie i dosc czesto sama gume przetrzec poprostu chusteczka higieniczną - o dziwo bardzo pomaga.

 

Juz odbiegam od tego ze mozesz dawac za duzo specyfiku, czy tam niedopolerowac bo to raczej malo realne ale moze faktycznie w jakis sposob jest to kwestia samej szyby? moze Twoja szyba ma jakas powloke oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze wplyw na NW ma stan szyby, moja jest juz troche styrana, pod slonce widac sporo rys ukladajacych sie tak jak pracuja wycieraczki.

 

Moja szyba ma 10lat i 165k nalatane, rys pewnie nie mniej niż u Ciebie ;)

Co do piór wycieraczek... ta od pasażera kosztuje mnie 6,5zł a kierowcy 8zł, więc szał (to też te bezszkieletowe, z tym że z Makro - swoją drogą znacznie lepsze niż Bosche które miałem wcześniej (stelażowe, komplet za 40zł)). Masz Skodę, czyli kuzynkę mojego VW, podejrzewam że szyby z jednej fabryki wyszły :P

Swoją drogą jeszcze raz polecę Autoland PsikPsik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Poniżej niewidzialna wycieraczka Autolandu położona jakiś miesiąc temu, mogło by być lepiej :o szczególnie przy tej prędkości, ale boczne szyby suchutkie :mrgreen:

Szyby przed aplikacją umyte Glass Cleanerem, preparat nakładany płatkami kosmetycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nakładałem ostatnio NW Autolandu i bez szału. Nie byłem w ogóle zadowolony z efektu,potrzeba duża prędkość zeby krople uciekały a mimo to,nie uciekają z zaskakującą prędkością z szyby. Dobrze że preparat jest stosunkowo tani, to nie było mi szkoda tych pieniążków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mglenie wystepuje tylko rano, kilka machniec wycieraczkami i jest ok. Byc moze to tez zalezy od kondycji szyby jak i wycieraczek, moje C4 nie ma jeszcze roku a przebieg to 20k km. I zapewne dopiero teraz, gdy mamy pogode typowo jesienna, wyjda roznice pomiedzy niewidzialna wycieraczka marki Autoland a np. RainX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mglenie w Autolandzie występuje rano i moim zdaniem jest dość uciążliwe ale ...

Pavlic ma rację, to zależy od auta, kondycji szyby itp.

 

W Peugeocie 407 po jednym przejechaniu wycieraczek jest ok i w niczym to nie przeszkadza ale w Suzuki Swifcie już jest mocno odczuwalne i drugi raz nie nałożę w nim na przednią szybę niewidzialnej wycieraczki na wszystkie pozostałe jak najbardziej :)

 

Na następny sezon zaopatrzę się jednak w Gtechniq G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.