Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://autosparepair.pl/index.php?mact=Album,cntnt01,default,0&cntnt01albumid=32&cntnt01returnid=31

 

ale w szczególności to zdjęcie:

 

 

.jpg]Obrazek

 

 

Pytanie: czy dobrze widzę, że stalowy podnośnik wbija się w plastikową listwę progu ? :kox:

 

Na przygotowany do korekty i czysty też on nie wygląda... (chyba że tak światło pada)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne mieszane odczucia...

 

- moment gdy już jest na show i mówi o kurzu na samochodzie i zaczyna go usuwać QD+MF - z mojego doświadczenia wynika, że drobne rysy powstaną tak czy owak

 

- tutaj lepiej, polerowanie bezpośrednio w słońcu i na otwartej przestrzeni, brud fruwa dookoła...

 

Czy może ja przesadzam ze sterylnością pracy?

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na zlocie czy innej imprezie to jedyna opcja - obstawiam że każde studio które wystawia się na jakichkolwiek targach czy każdy detailer który zajeżdża na zlot robi tak. Sama technika mi jednak nie pasuje - ja wykorzystuje 2-3 fibry każdą składając więc mam 4x2x2=16 "placków" 20cmx20cm, i zmieniam je po każdym jednym/dwóch elementach a na koniec lecę czysty już samochód jedną stroną.

 

2. pełnej korekty bym tak nie robił, ale szybkie odświeżenie samym finishem czy aio... może to nie zgodnie ze sztuką, ale daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mieszane odczucia...

 

- moment gdy już jest na show i mówi o kurzu na samochodzie i zaczyna go usuwać QD+MF - z mojego doświadczenia wynika, że drobne rysy powstaną tak czy owak

 

- tutaj lepiej, polerowanie bezpośrednio w słońcu i na otwartej przestrzeni, brud fruwa dookoła...

 

Czy może ja przesadzam ze sterylnością pracy?

:idea:

 

Wyjaśnia czemu to robi w pełnym słońcu i zwraca uwagę, że należy tego unikać. A sprawa otwartej przestrzeni... powiem tak, u siebie na podwórku bym się nie odważył, lekki podmuch wiatru niesie za sobą ogrom brudu, natomiast znam realia za wielka wodą, często na parkingach można jeść z asfaltu i wiatr to tylko powietrze. Tam żeby ukurzyć samochód trzeba się naprawdę postarać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nowy temat na AK:

Przy otwieraniu drzwi padający deszcz powoduje białe zacieki na boczkach drzwi. Plastiki wcześniej potraktowane Plakiem. Jak z tym powalczyć tanim kosztem? Jak próbuję to zmyć wodą z płynem, to plastiki robią się białe

 

Odpowiedzi:

weź gąbke z mydłem ... duża ilość wody... porządnie umyj , potem samą wodą ... a potem wyplakuj jeszcze raz i śladu nie będzie

 

Zmyć tego plaka, a na przyszłość używać chusteczek nawilżanych takich dla niemowlaków.

 

Gąbka, mydło, chusteczki - jeszcze kubek, pasta i ciepła woda :D

Oni chcą się kąpać, czy auto wyczyścić. I to na razie wszystko porady starych forumowiczów.

Czekam na dalszy rozwój tematu - ciekawe czego się dowiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa obiła od nowa u tapicera drogą kanapę skórą - zgadnijcie jak kazał jej ją pielęgnować ?

 

"Żadnego mycia Pani, nawet szarym mydłem. Wetrzeć raz na miesiąc wazelinę jak dla niemowlaków i będzie na wieki !"

 

I już poszło, że ją chciałem naciągnąć na jakieś "drogie kosmetyki" jak się nie znam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lepszy

byłem w sobotę w pewnym zakładzie wulkanizacyjnym na Podlasiu

bo szwagier kupował zimówki i chciał żebym pomógł mu coś wybrać

byłem świadkiem rozmowy właściciela zakładu z jakimś młodym kolesiem w Vento

 

"chłopie nie używaj żadnych preparatów do opon, bo to tylko zmiękcza gumę i powoduje że guma szybciej parcieje i pęka. Narobisz sobie tylko biedy tą chemią"

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
"

Wysłany: Dzisiaj 13:04

A powiem Ci że troszkę mi się może poje*ało ale ogólnie auto było poddane kilku zabiegom więc nie powiem Ci teraz dokładnie co i jak było robione bo to było jakieś 3 miesiące temu :P

 

Co do Korekty i polerki powiem Ci tak że Korekta była robiona 2 lata temu i szczerze efekt był naprawdę taki sam, może i roboty więcej jest przy tym tylko że korekta utrzymała mi się zaledwie 3 miesiące, stwierdziłem że nie ma sensu wypie*dalać tyle siana na korekty i tu było zrobione polerowanie auta z kilkukrotnym nałożeniem wosku i pasty koloryzującej... bardziej jestem zadowolony z tego efektu niż z tego co było wtedy... auto świeci się nadal i nic się nie zmienia :)

 

Staram się :wallbash: ale czasem nie wiem co odpisać :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clhseba, nic nie odpisywać. To jest walka z wiatrakami. Ja już dawno sobie dałem spokój z uświadamianiem innych. Dlatego też uważam, że robienie zwykłemu zjadaczowi chleba korekty na 100% jest bezsensowne bo jak później nie będzie odpowiednio dbał o auto podczas mycia to jest w stanie efekt korekty popsuć nawet i w miesiąc czy 2. Trzeba mieć jakaś minimalna podstawową wiedzę na temat poprawnego dbania o lakier i wtedy takich głupot by nie wypisywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, ze na zwyklym tupet-kapelusz-forum jakim jest fabiaclub ludzie bardzo szybko dali sie uswiadomic i takich bredni sie tam nie uswiadczy :P

Krzysiek, szkolisz i tłumaczysz, świecisz przykładem no to jak ma być? :-]

Na niektórych forach można tłumaczyć, szkolić, łopatą do głowy nakładać, a i tak nie zrozumieją... I niektórzy po prostu wiedzą swoje, a takim to już ciężko jest cokolwiek przetłumaczyć. Gorzej niż osły :) I to jest jeszcze taka polska domena, gdzie świadomość detailingowa cały czas jest na niskim poziomie. Przecież można użyć IPA zamiast cleanera, po co komu jakościowa mikrofibra, wystarczy szmata z Lidla, etc... Załamać się można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi się przypomniało jak zrobiłem detailing polo narzeczonej.Taka konkret korekta 3M i na to Colli 915.Wyjechaliśmy nad morze,a autko stało już mocno zakurzone w garażu.

No to wspaniałomyślna babcia wytarła całe auto sucha szmatą :wallbash:

Laska myślała,że ją zabije.Lakier mat,nawet szyba przednia masakra.Auto gorzej wyglądało niż po właścicielu,który "dbał" o nie plakiem i wiaderkiem 5l z szamponem k2 i gąbką z rossmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cytat z Fiatpunto.com.pl

 

ACHTUNG ! BACZNOŚĆ ! внимание !

 

A tak na marginesie, gdybyś był takim krezusem na jakiego tu pozujesz, swoimi tekstami, to nie jeździłbyś Grande Punto. I jeszcze jedno ,tak na wszelki wypadek, od czasu do czasu jeżdżę także Audi A4 sline ,ze 130 konnym silnikiem ,więc wiem na czym polega sportowe auto i sportowa jazda.

 

Cały wątek o MODACH :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.