Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OEM+ (pseudo) Tuning Centre Kraków zna się rzeczy!

Nie tylko są pionierami w pryskaniu plastidipem i nic więcej (bo jak zapytałem o porządne ozderzakowanie i zawiechę do mojego volvo to 3 razy musiałem dopytywać a finalnie temat olali bo się pogubili chuopcy) ale również wyznają dewizę jestę detajlerę.

 

http://www.sklep.oemtuning.pl/pl/p/Megu ... C78-L/4171

 

Od kiedy wosk czyści a quick detailer to wosk? Żenua :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick Detailer jest jednofazowym środkiem czyszczącym/woskiem specjalnie przygotowanym do częstych renowacji. Szybko i bezpiecznie usuwa utlenienia i skazy. Przywraca głęboki połysk i zapewnia długotrwałą ochronę.

 

O'RLY ?? :o:o:song::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
karol2010 napisał(a):A ja polecam chemię do mycia auta firmy tenzi. Osobiście na co dzień używam tenzi specjal do mycia past polerskich z auta. i gdyby nie ten środek to byłaby tragedia zeby to wszystko domyć. Tenzi specjal genialnie myje tez silniki. Jest to koncentrat który odpowiednią ilośc trzeba rozrobić z wodą a następnie nanieść opryskiwaczem, po czym spłukać myjką. A co do pian aktywnych tenzi też ma dobre pracowałem na myjni na tych pianach i bardzo dobrze skuktowały. A pozatym nie oszykujmy się jak gabką nie ruszysz brudu to nie umyjesz dobrze auta.

 

 

Super widzę jesteś dobrze obeznany w temacie, jeszcze jak byś napisał co i jak jakie proporcje? Jakiej gąbki używasz?

 

A co do proporcji to są ustalane przy każdym aucie. Bo trzeba uważać z tą chemia na wszelkiego rodzaju chromy , polerowane metale itd. Na lakiery stare jak np akryl jednowartswowy to wcale tym nie można myć. Ale ogólnie można przyjąć , że dajemy na 2 litrowy opryskiwacz coś ok 1 szklanki stołowej. Lub można zrobić troche lżejszą i taką bym proponował na poczatku. Na mycie silnika , alufelg ktre są zarośnięte i mają ory lakier można dać koncentrat. A co do gabki Kupiłem w tym miesiącu na spejalnym stoisku z chemią samochodową i wybierałem ją na zasadzie dotyku. wydaje mi się ze mam tą samą http://allegro.pl/profesjonalna-gabka-samochodowa-cartec-i3290658928.html myje nią po każdym polerowaniu auta i jestem bardzo zadowolony. A co do rozrabiania wszystkich pian i innych środków tenzi wszystko jest napisane na opakowaniu.

 

:ad: do pieca dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co prawda nie z forum VW lecz BMW, ale jak mówił klasyk "też jest zaj....cie" :evil:

 

Na pytanie odnoście "odnowy i nadania połysku lakieru"

 

Bierzesz szlifierke rotacyjną niskie obroty papier minimum 1500 (na maszynce liczy się go x3) trzeba delikatnie całość zmatowić potem farekle lub G3 i polerka i jazda ale jak nie masz umiejętnośći to lepiej się nie bierz za to... Zwykłe polerowanie samą polerką i pasta to nie to samo o czym napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież nie napisał nic złego - może źle zinterpretował Twojego posta ale sam napisał poprawnie. Potwierdził, że powinno się czyścic wnętrze (plastiki) kilku etapowo i na koniec nakładać dresing (NL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mojego posta, ja tam byłem tylko obserwatorem :) Ale pomijając, wczytując się w tą dyskusję nikt tam nie pisał o tym, że NL wyczyści z syfu, wypielęgnuje wnętrze i je zabezpieczy tylko że NL jest fajny, a ten człek z taką wypowiedzią od razu poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czesci mial gosc racje bo przecietny Kowalski jesli kupi NL to bedzie nim smarował prosto na deske, na której leży plak... zatem objasnił, że przed użyciem tego kosmetyku trzeba wszystko ładnie wymyć, aby powierzchnia była przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najpierw trzeba wymyć, później dokładnie oczyścić, następnie odkurzyć wszystko, a po tym posprzątać, odczekać do wieczora i z samego rana nałożyć NL.

 

Ten Pan ewidentnie nie lubi PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.