Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała podpowiedź z mojej strony - na aukcjach jest sporo sprzętu praktycznie nowego w dobrych cenach.

 

Ludzie kupują lustra, jakaś dziwna moda nastała od kilku lat - następnie jadą zdjęcia w trybie auto i dziwią się marnej jakości zdjęć, a po pewnym czasie sprzęt ląduje na aukcjach.

 

Osobiście najpierw polecam rozeznac się w cenach "słoików" w poszczególnych systemach, gdyż prędzej czy pózniej kit pozostawi niedosyt. Najlepiej kupić osobno korpus i obiektyw dostosowany do swoich potrzeb.

 

Ja działam na systemie olympus'a ale niestety firma wycofała się z amatorskich lustrzanek (ale jak ktoś będzie miał okazje kupić korpus z obiektywem 14-54 II - to brać i banan gwarantowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

nie jest za mało, wszystko zależy od tego, jaką masz miejscówkę i co chcesz osiągnąć ...

 

W wielu przypadkach niestety jest. Posiadam ten obiektyw od ponad 3 lat i trochę nim tematów obleciałem. Częsciej używam 70-200 f4 lub 300 f2.8 .

 

No tak może 40d nie najmłodsze ale 1000 razy lepsze niż nowe lustro ale z niższej półki, obsługa 550 czy tam 600d to katorga, 18-200 szkoda pieniędzy, obiektyw do wszystkiego i do niczego. Taki zestaw semi pro 40D + 17-40 +70-200 f4 może nie 3000zł ale jakość kosztuje. Dawno temu miałem czterdziestke i gdyby nie zajawa na filmy to dalej by służył

 

Ja nadal mam, dokładnie taki zestaw jak wymieniłeś. Obrazek jaki generuje mi odpowiada (poza wysokim iso) aczkolwiek weź pod uwagę, że dla kogoś kto zaczyna cena 2500 zł za samo szkło do aparatu przyprawi o palpitacje serca. Zgadzam się również z tym, że te małe korpusy XXD są totalnie niewygodne. Dopiero po dokupieniu gripa ich używanie staje się sensowne. Nikon jest "wygodniejszy" w półce amatorskiej.

 

Będę się trzymał twierdzenia, że dla kogoś kto nie robił lustrzanką różnica pomiędzy "eLkami" a kitowymi obiektywami będzie niezauważalna. Dopiero po czasie zaczyna się (lub nie) zajawka na lepszy sprzęt. Tak więc kitowy obiektyw o dużym zakresie ogniskowych na początek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź z mojej strony - na aukcjach jest sporo sprzętu praktycznie nowego w dobrych cenach.

 

Ludzie kupują lustra, jakaś dziwna moda nastała od kilku lat - następnie jadą zdjęcia w trybie auto i dziwią się marnej jakości zdjęć, a po pewnym czasie sprzęt ląduje na aukcjach.

 

Osobiście najpierw polecam rozeznac się w cenach "słoików" w poszczególnych systemach, gdyż prędzej czy pózniej kit pozostawi niedosyt. Najlepiej kupić osobno korpus i obiektyw dostosowany do swoich potrzeb.

 

Ja działam na systemie olympus'a ale niestety firma wycofała się z amatorskich lustrzanek (ale jak ktoś będzie miał okazje kupić korpus z obiektywem 14-54 II - to brać i banan gwarantowany)

 

tez siedze w olympusie :) fajne zestawiki ze szkłami mozna zakupic. Przykladowo uzywane e520 z dwoma obietywami kitowymi za ok 1 tyś... Ja nabywałem go za 2500 3 lata temu eh.

Ale szkiełka zuiko to potęga :) z dodatkowych polecam 9-18 super szeroko i jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi ;)

A jak wygląda cenowo późniejsza zabawa - szkła, akcesoria itp ? np. Canon - Nikon, podobne obiektywy kupie w podobnej cenie czy różnią się znacznie cenowo ? Pod względem wykonania samego body z zewnątrz to IMO Canon dużo gorzej prezentuje się od Nikona.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinek01, cyfrowe.pl , allegro.pl i porównaj sobie jak cenowo, podstawowe parametry obiektywów ogarniasz?

 

 

mnie boli że dawno temu jak tokina 11-16 wchodziła na rynek to kosztowała 1400zł i miałem dylemat i nie kupiłem a teraz 2900zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź z mojej strony - na aukcjach jest sporo sprzętu praktycznie nowego w dobrych cenach.

 

Ludzie kupują lustra, jakaś dziwna moda nastała od kilku lat - następnie jadą zdjęcia w trybie auto i dziwią się marnej jakości zdjęć, a po pewnym czasie sprzęt ląduje na aukcjach.

 

Osobiście najpierw polecam rozeznac się w cenach "słoików" w poszczególnych systemach, gdyż prędzej czy pózniej kit pozostawi niedosyt. Najlepiej kupić osobno korpus i obiektyw dostosowany do swoich potrzeb.

 

Ja działam na systemie olympus'a ale niestety firma wycofała się z amatorskich lustrzanek (ale jak ktoś będzie miał okazje kupić korpus z obiektywem 14-54 II - to brać i banan gwarantowany)

 

 

tez siedze w olympusie :) fajne zestawiki ze szkłami mozna zakupic. Przykladowo uzywane e520 z dwoma obietywami kitowymi za ok 1 tyś... Ja nabywałem go za 2500 3 lata temu eh.

Ale szkiełka zuiko to potęga :) z dodatkowych polecam 9-18 super szeroko i jakościowo.

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, dziś inaczej podszedł bym do tematu - na Allegro za +- 1500 zł można kupić używany zestaw np: olympus E620 z dodatkowymi akcesoriami.

 

A jak przyjdzie wiedza i nadal bedą chęci to kupować konkretne "słoiki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ktoś kto kupuje pierwsze lustro nie zobaczy żadnej różnicy czy to fota z 3100, D90, 600d czy z Alpha 450. Ważna jest edukacja czytanie co jak kiedy i po co ustawić.

Ja osobiście jak startowałem z tematem foto to pożyczałem książki z biblioteki miejskiej takie z lat 70-80 o podstawach foto i to mnie tak naprawdę nauczyło bardzo wiele. Jakie lustro kupić na początek? często pytaja mnie znajomi i zawsze odpowiadam im to samo.

Idż do sklepu przymież sobie do ręki i do oka wszystkie modele które mieszczą się w twoich możliwościach cenowych a następnie kup najtańsze które Ci leży najlepiej.

Wg. mnie 60-70% ludzi z lustrem nie łyka tematu i walą na auto, mało tego większość z nich nawet odpowiednio nie potrafi lustra trzymać.

Więc dopiero w momencie jak załapiesz dobrze temat i będziesz wiedział, że to co masz już nie wystarcza to zostają porównania: odwzorowania barw, szumów na 1600 ipt. Tylko wtedy już wiesz czego szukasz dokładnie, po co Ci to i jak to wykożystać.

 

Taka ciekawostka jak ostatnio byłem w parku i podbijają do mnie dziewczyny z Nikonem 5100- "Przepraszam zrobi nam Pan ze 2 zdjęcia"- "Postaram się" odpowiadam, patrze szkło na manual AF i Pokrętło na M-ce- hmm myślę git młodzież, to sobie po swojemu ustawiłem parametry i pstryk, pstryk. "Proszę" o kur... słyszę, Kaśka chodź zobacz jakie zajeb.... Hehe po krótkiej rozmowie okazało się że te manualne ustawienia były przypadkowe, dziewczyny nic nie ogarniały i swoje 20 parę zdjęć miały do bani. Po moim krótkim instruktażu pocisnęły w park na powtórkę sesji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję, moja sugestia co do filmów z 5100 nie rób ich na automatycznym AF ponieważ kszszk, kszszk, kszszk, kszszk :) o co chodzi- o głośny AF który cały czas charczy na filmach. Więc albo manual AF, albo auto ale z zewnętrznym mikrofonem i tu polecam RODE Stereo Video Mic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w wyborze aparatu.

Cena 2500-3000zl z podstawowym objektywem. O reszte i duperele bede sie martwil pozniej.

Mialem sobie kupic Sony A55 ale juz w Norwegii slabo dostepny. Dlaczego Sony A55, bo mialem go 10 razy w reku i mi sie podobal oraz jego funkcje.

 

Co chwila cos nowego wchodzi i idzie zglupiec :(

Co mozecie powiedziec o tym?

 

http://www.netonnet.no/art/foto/speilre ... 9239.3296/

 

Na PLN to wychodzi jakies 2800zl.

Sam juz nie wiem i mam metlik w glowie od Canonow, Nikonow i Sony :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i polecam Canona Rebel T1 (to chyba EOS 500d), pozyczylem go kiedys szwagierce, ktora miala podobnej klasy Nikona (modelu nie kojarze), po miesiacu sama zanabyla Canona eos 550 a Nikona sprzedala. Fotki z Canona mialy to "cos" na plus w jakosci, jestem laikiem ale dalo sie zauwazyc.

 

Także Makki bierz Canona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, celujac w jakby nie patrzec budzetowe lustro szukaj raczej wlasnie sony badz pentaxa (pentax bedzie bardziej "surowy" niz sprzety sonego, ktore sa jednak bardziej user friendly). Niestety Nikon i Canon jada na opinii, niskie modele nie reprezentuja soba nic specjalnego natomiast maja sztucznie podpita cene za marke. Nad Canonem badz nikonem zastanawial bym sie majac w reku 5-6kpln badz poprostu celujac w FF a tak to jednak to samo a nawet wiecej a w nizszej cenie dostaniesz od Sony badz Pentaxa. Do tego dochodza szkla - zarowno nikonowe jak i canonowe z niskiej polki to poprostu zapchaj dziura na rynku a nie faktycznie dobra optyka (mowie o nowych szklach), zreszta z uzywek nawet manualnych latwiej trafic cos fajnego w systemie pentaxa badz sony/minolta niz u Canona i Nikona

 

Dobra rada. Nie wypstrkaj sie z kasy na samo body, zdecydowanie lepiej wziasc proste body + dobre szklo niz odwrotnie. Dodatkowo jezeli masz ambicje zebrac kilka fajnych szkielek to kupuj samo body + oddzielnie jakies szkielko (kitowe nie sa tragiczne - szczegolnie pentaxowe) ale jednak z czasem szuka sie czegos wiecej a kit lezy i sie kurzy :)

 

P.S.

Canon w niskich modelach potwornie podpija zdjecia i nie sa naturalne, zreszta sony ma tak w kompaktach (w lustrach to bylo w pierwszych modelach ale ostatnio sie deczko powstrzymali z taka polityka - przynajmniej z tego co widzialem, chociaz za duzo soniakow w rekach nie mialem)

 

P.S.2

Czy canon nadal uparcie laduje stabilizacje tylko w szkla a nie w body? kiedys to bylo cos co mnie odstraszlo potwornie od canona a przekonywalo do pentaxa i minolty a pozniej sony gdzie nawet stare szkla dzialaly pieknie ze stabilizacja zaszyta w body

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dzieki chlopaki za rady ale wcale nie jestem teraz madrzejszy :(

:dontknow::wallbash:

Musze kupic dobry aparat jakos w przeciagu przyszlego tygodnia. Nie bedzie to Polska ze wzgledu na reklamacje, odpukac. :lol:

I jak mialem w reku Sony A55 w naprawde dobrych pieniadzach to sie zastanawialem i teraz juz go nie ma :( Weszly nowe modele i znowu cena kosmos.

Ja znam sie tyle na aparatach i zdjeciach ze do dzisiaj jakos wystarczaly mi 2 kompakty ale wiem ze to za malo.. ;)

Zdaje sobie sprawe ze bedzie z czasem tak jak z GoPro ze bede chcial wiecej widzac do mozna robic itp. Ale narazie nie mam na to czasu a zdjecia z kompaktow juz mnie nie bawia.

Czyli podsumowujac wszystko brac Sony tak?

W aparat rzedu wartosci moich felg narazie nie bede sie decydowal bo roznicy w zdjeciach wiem ze nie zobacze bo sie za malo znam.

Dzieki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.