Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

DaV, Wątpię, żebyś dorwał 40 na gwarancji, toż to stary aparat jest.

Ale ja nic o gwarancji nie pisałem. Czytałem, że serwis za darmo wymienia migawkę jesli ta padnie przed przekroczeniem 100tyś.

 

Nie ważne ile zdjęć, po gwarancji cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka budzetowka potrafi dosc mocno oslabic jakosc obrazu z golego szkla. Jak juz polowki to w systemie cokina, daja duzo wiecej mozliwosci. Sam mam i polecam.

Polar przydaje sie ale tylko czasami. Bynajmniej w moim przypadku.

 

Moje wszystkie szkla sa gole i nic im sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam filtry UV pozakładane na obiektywy gdyż nie widzę różnicy między fotką zrobioną gołym szkłem a szkłem z filtrem. Bardziej mnie interesuje fakt iż lepiej czyścić ufajdany filtr niż miziać bezpośrednio po obiektywie, a już nie wspomnę o jakimś zarysowaniu obiektywu którego koszt jest znacznie droższy niż filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wygladaja Wasze szkla. Moje podczas uzytkowania byly czyszczone tylko po wypadzie rowerowym na piaskowych drogach plus systematycznie co jakis czas dla bezpieczenstwa. Nigdy nie mialem problemow z "ufajdanym" szklem(no moze po za zdjeciami w deszczu).

 

Co do stalego zamontowania polara to musisz chyba miec jasnosc 1.2 albo mniej w innym wypadku nie widze sensu chyba, ze masz na obiektach non stop odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacanski - czyli co jakiś czas czyścisz soczewkę w obiektywie. Ja w 3 obiektywach nigdy jeszcze nie czyściłem soczewki tylko od czasu do czasu zdejmuję UV i przedmuchuję powietrzem. Dotykanie soczewki jakimś środkiem i ściereczkami na 100% jest w jakiś sposób inwazyjne i powłoki które tam się znajdują z czasem tracą na właściwościach. Te obiektywy o których ja piszę mam już 7 lat i po zdjęciu UV'ki wyglądają jak nowe i takie są, a filtry już są lekko zmęczone co widać pod światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałki 1,4. Zoomy 2,8.

Ja akurat widzę sens dla polara w przypadku szkieł jakimi pstrykam budowle hydrotechniczne (masa odbić od wody).

A w pozostałych mam UV bo po przejechaniu 30 - 40 km budowy infrastrukturalnej gdzie jest masa pyłu wolę czyścić filtr niż szkło.

Każdy ma inną filozofię, ja zakładam że wolę uwalony i porysowany filtr niż słoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop pytałem raczej o sens zakładania "taniego" UV a nie zakładania w ogóle.

 

i o tym własnie mówię/piszę. Generalnie porządne UV miały rację bytu w przypadku zdjęć analogiem, ale obecne szkła są już przystosowane i likwidują promieniowanie UV więc nie są potrzebne.

 

Z racji wykonywanego wcześniej zawodu korzystałem z UVek często właśnie ze względu na ochronę przedniej soczewki głównie na koncertach, sportach motorowych czy ogólnie podczas opadów deszczu. Łatwiej zawsze wyczyścić zakurzoną brudną płaską powierzchnię niż zakrzywioną soczewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Canona 7D i szukam jakiegoś obiektywu do 2000zł w grę wchodzą używane. Aktualnie posiadam canona 50 f1.8 miałem też tamrona 28-75 f2.8 ale nie byłem z niego zadowolony. Zastanawiam się nad Canon EF 24-105 Mm F/4 L is Usm‎ czy ktoś z was używał tego obiektywu ? co moglibyście zaproponować ? Do czego będę go używał ? Ma to być uniwersalne szkło, po prostu zamiennik kitowgo obiektywu o lepszej jakości ;) Interesuje mnie ogniskowa do 135mm na stałki przyjdzie pora w późniejszym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps jeszcze bedac w Polsce rozmawialem z Panem, ktory serwisowal moje szkla i powiedzial, ze jesli chodzi o czyszczenie i powloki to nie ma co sie martwic bo nie zetrzesz. Wiekszosc szkiel ma je po stronie wewnetrznej pierwszej soczewki.

 

Greg73 w tym wypadku to ma sens.

 

Ja akurat wiekszosc zdjec robilem w studiu, plenery w dobrej pogodzie (pare w deszczu) ale mimo to nie jestem zwolennikiem montowania filtow na stale. Chyba, ze tak jak Greg73 warunki zmuszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacanski - ale o co chodzi? porównywałeś fotkę zrobioną z filtrem i bez? czy po prostu jest to za duży wydatek aby chronić szkło obiektywu, czy może po prostu nie bo nie? Nikogo nie zachęcam do kupna filtra UV nie wiem dlaczego ale u mnie po prostu od użytkowanie sprzętu filterek się brudzi i jestem pewien że jak go zdejmę też będzie się brudzić soczewka obiektywu. Piszę o swoim przypadku i wydaje mi się że jeżeli płacę kilka tysięcy za jedno szkło to wydatek rzędu 200 zł nie jest już taki wielki a świadomość może iluzorycznej ochrony przedniej soczewki jest tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novus - daje ci słowo że nie rzucam swoimi obiektywami co dajesz mi do zrozumienia 2 raz. Wiem że Ty szanujesz ale nie wmawiaj mi że ja nie. Napisałem już to że nikogo nie namawiam do UV'ek ale Ty mi nie pisz że nie dbam o swoje zabawki bo nawet mnie nie znasz. Ogólnie Twoje stwierdzenie że filtry UV są dla tych którzy nie dbają o obiektywy jest lekko skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.