Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie :) Ja nie jestem "W branży", 100% amatorstwa :) Wymieniam właśnie mojego wysłużonego DSH-H10 (dalej uważam go za rewelacyjny kompakt w stosunku do ceny). Trochę chcę poczytać o lustrzankach i dlatego pytałem o dobre forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, przemyśl NEX 5 z kitem - fajne małe i możliwości spore.

Jeśli jednak większy to spójrz w stronę A37, a550 oraz a500. Bez problemu powinieneś jakąś fajną używkę wyrwać.

W buraku i nikonie nie pomogę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie szukam aparatu dla dziewczyny. Generalnie jedynym wymaganiem jest jakość zdjęć. Jakieś tam przybliżenie, ale nie muszą to być super zoomowe wartości :)

Chodzi mi po głowie jakaś hybryda, w sumie wytypowałem trzy konkretne sztuki ;)

Samsung

Panasonic

Sony

Generalnie cena max 1500-1600zł. Myślałem nad lustrzanką, ale raz, że to duże i nieporęczne, a dwa za te pieniądze raczej nic konkretnego się nie kupi. Dla równowagi oglądałem również kompakty, ale w sumie jakoś nic ciekawego nie znalazłem.

Czy z tych trzech który są powyżej jest coś wartego uwagi, naprawdę dobry sprzęt który robi dobre jakościowo zdjęcia? Chyba, że ktoś ma jakieś inne propozycje to czekam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za Sony jak najbardziej, miałem 2 czy 3 kompakty i były bardzo dobre :)

W sumie Panasonic to lekko przestarzała konstrukcja, poza tym parametry trochę odstają. Czyli Samsungiem też sobie głowy nie zawracać?

A to Sony co wkleiłem z Komputronika to jest następna a5000 czy to jakiś zupełnie inny model? :)

 

[ Dodano: 7 Grudzień 2014, 18:29 ]

Już ogarnąłem, że to jest A5000 tylko jakieś inne oznaczenie w tym sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Canona 40D, chcę sobie sprawić taką puszkę i oczywiście będe się rozglądał za używką. Ponoć migawka wytrzymuje 100tyś klapnięć i rzekomo jeśli padnie przed tymi 100 tyś serwis wymieni ją za darmo. Macie z tym jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, Wątpię, żebyś dorwał 40 na gwarancji, toż to stary aparat jest.

 

[ Dodano: 10 Grudzień 2014, 00:19 ]

kamil_rosen, Doskonały aparat to Nikon P7700, Będzie Pan Zadowolony!

W następcy P7800 zabrali pokrętełko, dołożyli za to wizjer.

Jest to aparat z bardzo dużymi możliwościami - wiem co mówię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, Wątpię, żebyś dorwał 40 na gwarancji, toż to stary aparat jest.

Ale ja nic o gwarancji nie pisałem. Czytałem, że serwis za darmo wymienia migawkę jesli ta padnie przed przekroczeniem 100tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie tak jest w co watpie to przygotuj sie na dlugie oczekiwanie na naprawe. Jakis czas temu na forum nikona, canona byly posty na temat dlugich czasow realizacji napraw.

 

Czlowiek robiacy zdjecia zawodowo czekal na jedna puszke ponad 3 miesiace. Bawiac sie tak zawsze musisz miec conajmniej dwie puszki ale trzy miesiace bez zapasu to za dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.