Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

siwyjac - jeżeli lubisz 2 razy wydawać pieniądze to ja problemu nie widzę. Uważasz że jeżeli ktoś wyda od razu 1500 zł na lustrzankę to będzie gorszym fotografem od tego który wyda najpierw 1000 zł na kompakt a potem kupi lustro?

 

Jeszcze wyedytuje.

Jeżeli ktoś myśli o lustrzance w przyszłości to dlaczego ma powtarzam przy dzisiejszych cenach zaczynać od kompakta?

Jestem pewny że taki aparat go nie uwsteczni ale taż sam za niego fotek robić nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac - jeżeli lubisz 2 razy wydawać pieniądze to ja problemu nie widzę. Uważasz że jeżeli ktoś wyda od razu 1500 zł na lustrzankę to będzie gorszym fotografem od tego który wyda najpierw 1000 zł na kompakt a potem kupi lustro?

 

Jeszcze wyedytuje.

Jeżeli ktoś myśli o lustrzance w przyszłości to dlaczego ma powtarzam przy dzisiejszych cenach zaczynać od kompakta?

ujmę to tak, większość pilotów zaczynała od modeli lub szybownictwa, nie siadali od razu za stery dreamlinera. Albo jeszcze inaczej, edukację zaczynałeś od przedszkola czy od razu poszedłeś na studia ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac - Czyli żeby dobrze zrobić zdjęcie trzeba znać wszystkie funkcje aparatu który posiadamy - bo jeżeli tak to ja ich znam 20-30% swojego. To nie aparat robi zdjęcia sam to napisałeś tylko człowiek - aparat ma nam w tym w miarę poznawania fotografii pomóc, ułatwić ją.

siwyjac - nie chcę cię przekonywać do mojego toku myślenia tylko wiem jak to wygląda. Jeżeli ktoś sobie ubzdura lustrzankę to i tak będzie o niej myślał i ją kupi choć by kupił najlepszego kompakta na którego musi wydać kupę kasy a potem to samo zrobi kupując lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, i właśnie chodzi o to ubzduranie.

Bo taka osoba kupi lustro a później marudzi, że nie może zrobić zbliżenia kobitki na plaży, bo kitowy obiektyw na to nie pozwala. Więc musi kupić drugi (zoom), jak już ma dwa szkła, to jest problem z ich noszeniem, więc potrzebna torba... A jak już ma wszystko w torbie to stwierdza, że nie będzie tego z sobą taszczyć i robi fotki telefonem.

Mam kilku znajomych którzy ubzdurali sobie właśnie lustra, bo z tym się lepiej wygląda :dontknow: bo z małpką facetowi nie wypada. I focą telefonami, bo lustro ciężkie, nieporęczne itd.

Ja zaczynałem od idiotenkamery, potem było lustro na film, później zaawansowany cyfrowy kompakt i na końcu cyfrowe lustro. Taka ewolucja.

Ja nie zabraniam nikomu kupienia lustrzanki, jak go stać to niech kupuje. Ale z doświadczenia wiem jak to potem wygląda...

A jak już chce koniecznie kupić lustro, to polecam przed zakupem studiowanie for fotograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aparat robi zdjęcia, a fotograf i nawet najlepszy sprzęt w rękach osoby, która nie zna podstaw nie uczyni go profesjonalista i nie zacznie od razu robić mega fotek. Sam miałem kilka kompaktów, teraz nikon d5100 +sigma 30mm f1.4, sigma 70-300 + kitowiec 18-55 i nie potwierdzam stwierdzenia, że najpierw trzeba kompakta. Jeśli ktoś lubi fotografię i chce się nauczyć zdecydowanie polecam lustrzankę. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył się nauczyć w pełni obsługiwać aparatu w manualu może poklikać na auto, zdjęcia nie będą gorszę niż w kompaktach ;)

 

edit, co do zoomu zawsze można kupić gotowca w zestawie z obiektywem 18-105mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja znowu wrzucę swoje:) Lepiej kupić najtańszego NEXA niż drogi kompakt lub tanią lustrzankę- na trybie idiot+ zrobi lepsze zdjęcia niż kompakt a jak ktoś zacznie kumać to może wszystko sobie poustawiać. Dodatkowo mamy matrycę APSc więc jakość z lustra oraz możliwość za grosze podpięcia starych manualnych szkieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego ja nie sprzedaję swojej alfy 100, bo do niej mogę podpiąć minoltowskie słoiki...

taka Minolta 50mm f2,8 robi robotę :shock:

 

[ Dodano: 21 Październik 2014, 21:41 ]

Każdy z nas ma rację na swój sposób.
i za to postawiłbym Ci piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kutwa, wiem że tania jest bo juź ceny sprawdziłem... :evil:

Ja mam Tamrona 55-200 i też jest spoko

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-300946.php

 

a tak rysuje minoltowska 50

http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,samo ... 5849.html#

 

a takie są efekty jak się w pracy nudzisz...

http://plfoto.com/zdjecie,inne,aniol-sm ... 51012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy mają dziwną manię. Jeśli chcą się za coś wziąć, to od razu zaczynają od tego, że sprzęt jest najważniejszy.

 

Chcą biegać, to pierwsze co robią, kupują buty do biegania i dresy za kilkaset złotych.

Tak samo z fotografią, kupują sprzęt, którego nie wykorzystają.

I tak samo z kosmetyką aut. Nie nauczą się porządnie umyć auta, tylko kupują zestawy do pielęgnacji po kilkaset złotych, a potem się dziwią, że mają porysowane auto po umyciu i wysuszeniu.

 

 

Nie rozumiem dlaczego ludzie pchają się w "lustra"? :wallbash:

Bo robią lepsze zdjęcia? Marna teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudną decyzję mają ci, którzy nie wiedzą czego chcą.

 

Polecać komuś na początek kompakta jeśli wie, że wejdzie w to na pewno też nie jest dobre.

Co potem z tym kompaktem?

Najlepiej startować od lustra i zbierać $ na następne diwajsy :D

 

Jak kogoś nie pociąga choć trochę fotografia to po co zachęcać do lustra, kiedy to ma tylko sens, gdy dokupuję się odpowiednie "akcesoria".

 

Komuś kto chce tylko dobre zdjęcia, bez całej fotograficznej otoczki można dzisiaj polecać imo bezlusterkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudną decyzję mają ci, którzy nie wiedzą czego chcą.

 

Polecać komuś na początek kompakta jeśli wie, że wejdzie w to na pewno też nie jest dobre.

Co potem z tym kompaktem?

Najlepiej startować od lustra i zbierać $ na następne diwajsy :D

 

Jak kogoś nie pociąga choć trochę fotografia to po co zachęcać do lustra, kiedy to ma tylko sens, gdy dokupuję się odpowiednie "akcesoria".

 

Komuś kto chce tylko dobre zdjęcia, bez całej fotograficznej otoczki można dzisiaj polecać imo bezlusterkowce.

 

No właśnie. Ilu ludzi, tyle opinii i w każdej jest jakaś racja. ;)

Do 1500 PLN można kupić zarówno używane lustro w przyzwoitym stanie, niezależnie od producenta, jaki i nieustępującego pod względem parametrów technicznych bezlusterkowca.

 

Jeśli powodem jest chęć robienia "lepszych zdjęć", to nie ma sensu wydawanie na aparat. Lepiej wydać na wiedzę, jak robić lepsze zdjęcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ludzie pchają się w "lustra"? :wallbash:

Bo robią lepsze zdjęcia? Marna teoria.

Chyba po to żeby mieć, taki kaprys, ewentualnie chęć pokazania się innym ze się ma, taka polska mentalność. Moja koleżanka z pracy tez się kiedyś chwaliła ze ma lustrzankę, jakiej firmy nie pamiętam, ale mówiła ze dała za nią kupę kasy i tak od słowa do słowa wyszło, ze zdjęcia i tak robi na full automat ale jak to określiła lustrzankę ma :kox:

Żeby nie było, też nie znam się zupełnie na fotografii, aparatach itp. aczkolwiek podobają mi się ładne zdjęcia zrobione przez innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro/bezlusterkowiec ma jedna giga zaletę nad kompaktami - wielkość matrycy a co za tym idzie zdolność do pracy w słabym oświetleniu. Mój nex zadziwił już kilka osób, bo spokojnie na iso3200 robi fajne fotki na pełnym automacie kiepskich warunkach. Czasami dopalę lampką wbudowaną w sufit i jest już pełen wypas. Kompaktem - nieosiągalne, lustrem - daję radę ale na szybko (na porodówce lub impreza pod wpływem itp.) to już gorzej... A tak to tryb idiot+ i mogę wszystko :evil:

 

I prawda jest taka, że 99% ludzi w zupełności taki sprzęt wystarczy a nawet nie wykorzystają połowy jego funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miec dwa. Ja kupilem malego gluptaka na wyjscia, wypady i lustro do ciekawszych projektow. Co prawda ma juz swoje lata ale i tak nie robie powiekszen bilbordowych wiec mpx mnie nie kreca. Ewentualnie jak uda sie kiedys znowu poskladac ciemnie to wykopie analogi z szafy. :)

Lepiej zainwestowac w dobre szkla bo zostaja za lata a body zawsze mozna zmienic tylko wtedy lepiej trzymac sie jednej stajni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum, jak forum ale także strony branżowe.

forum.nikoniarze.pl

szerokikadr.pl

digitalcamerapolska.pl

swiatobrazu.pl

 

OK lustrzanka lustrzanką ale chyba ważna rzecz jakie szkło się dokupi ... :kox:

 

:kox: to jest wyzwanie. Mnie cena szkła Nikkor AF-S 200-400 mm f/4G ED VR II skutecznie zachęciła do sprzedania pełnej klatki d700. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.