Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie posiadam Pentaxa K100D Super z kitowym obiektywem 18-55 potrzebuje jakieś fajne szkiełko do robienia zdjęć przy pracach detailingowych w garażu.

 

Pomoże ktoś znaleźć coś ciekawego ? :o niestety słabo się na tym znam :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KeepeR, kolega Rafels dobrze podpowiada. Ja mam tą Sigmę z D5100 i robi robotę. Jeśli potrzebujesz zooma to to szkło ze stałym 2.8 jest bajka...Jak nie zoom to poszukaj jakiejś stałki, ale 50mm będzie za wąsko (wnętrze), a 35mm ma światło 2,4 więc lepiej chyba ta sigma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecicie na pierwsze lustro tak do 1500 zł? oczywiście dla amatora:-)

Dla amatora nie polecę "lustra".

 

:o

To co polecam:

FujiFilm finepix x20

strona producenta

http://www.fujifilm.eu/pl/produkty/apar ... model/x20/

Opis aparatu

http://www.optyczne.pl/213.1-Test_apara ... _X20___Wstęp.html

 

Cena: około 1600 zł

 

Zalety:

Jasny obiektyw, który powinien sobie radzić w ciemnych pomieszczeniach.

Możliwość nagrywania filmów HD.

Lekki i poręczny.

 

Wady:

Słaba bateria. Musisz dokupić zapasową.

 

Przykładowe zdjęcia z tego aparatu:

http://www.dpreview.com/galleries/revie ... ew-samples

 

Obejrzeć możesz w Saturnie lub MediaMarkt.

http://www.ceneo.pl/22943739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne upodobania jednak polecam lustrzanke każda zrobi lepsze zdjęcie niż zwykły aparat. Więc proponuje Sony lub Nikon przystępne ceny. Pytanie czy ktoś chce nowy czy używany np. jeszcze z gwarancją można trafić w dobrej cenie. Jeśli lustrzanka się spodoba na pewno osobą ją posiadają zacznie z czasem rozbudowywać a jeśli nie to zachwyci jakością zdjęc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 1500zł to nikon d3100. Sprawdzony model, dobra jakość zdjęć. Oczywiście standardowy obiektyw słaby ale zawsze można dokupić z inna ogniskową/ światłem itp. Na sprzedawałem się ich trochę i reklamację w nich trafiają się sporadycznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne upodobania jednak polecam lustrzanke każda zrobi lepsze zdjęcie niż zwykły aparat. Więc proponuje Sony lub Nikon przystępne ceny. Pytanie czy ktoś chce nowy czy używany np. jeszcze z gwarancją można trafić w dobrej cenie. Jeśli lustrzanka się spodoba na pewno osobą ją posiadają zacznie z czasem rozbudowywać a jeśli nie to zachwyci jakością zdjęc

 

piszesz to poważnie ?!

bo ja uważam, że to człowiek robi zdjęcie a nie aparat...

osoba która nie miała wogóle styczności z fotografią z lustrzanką będzie jak dziecko we mgle...

jako osoba która napstrykała już kilkanaście tyś klatek na pierwszy aparat ZAWSZE proponuje kompakta, by się oswoić co i jak a potem stopniowo myśleć o lustrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dokładnie to ujołeś, aparat to tylko narzędzie ale to człowiek za wszystko odpowiada, co z tego że masz super mega wypasioną lustrzankę jak nie potrafi się jej obsłużyć i większość ludzi robi zdjęcia w automacie ważne że mają lustrzankę a tak w rzeczywistości robią zdjęcia jak kompaktem, poprostu nie wykorzystują aparatu bo nie potrafią, a lustrzanka jest wymagająca i conieco wiedzy potrzeba aby jej dobrze używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie racja człowiek robi zdjęcie.

Lecz uważam że ustawienie nawet lustrzanki na automat da lepsze zdjęcia.

( wiem lustrzanką robi się na manualu z różnymi obiektywami itp mniejsza o to )

Czasem jest tak że ktoś ma jakiś na to budżet i chcę kupić coś lepszego.

Znam ludzi co kupiło lustrzankę i cieszą się że nawet w tym trybie automatycznym wychodzą fajne zdjęcia chodzi o ostrość. Teraz w telefonach są aparaty które sa "prawie" jak w podstawowych kompaktach wtedy nie warto brać kompakta. Lepiej dobry telefon i mamy zawsze aparat przy sobie a jak chcemy mieć ładne czyste zdjęcia to bierzemy lustrzankę a z czasem w wolnej chwili można poćwiczyć i poduczyć się fotografowania.

Teraz lustrzanki są tanie więc są w zasięgu większości ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablo228, na forum fotograficznym takie stwierdzenie "każda zrobi lepsze zdjęcie niż zwykły aparat" trafiło by do działu "co mi poprawiło humor. To tak jakbyś na tym forum napisał, że IPA to cleaner :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę trochę inaczej. Moim zdaniem przy cenie dzisiejszych aparatów wolał bym zacząć właśnie do lustrzanki dzięki której możemy się wiele nauczyć. Jeżeli stwierdzimy że nas to nie kręci no to jesteśmy w plecy niewiele więcej niż za przyzwoity kompakt i dajemy sobie z zabawą spokój. Dodatkowo lustrzanka klasy Nikon D3100 moim zdaniem mniej straci po roku czy po 2 latach na wartości niźli kompakt i możemy ją odsprzedać. A jeżeli nam się ta zabawa spodoba to już nie musimy drugi raz zabierać się za zakup aparatu tylko możemy rozbudowywać sprzęt który już mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie racja człowiek robi zdjęcie.

Lecz uważam że ustawienie nawet lustrzanki na automat da lepsze zdjęcia.

( wiem lustrzanką robi się na manualu z różnymi obiektywami itp mniejsza o to )

Czasem jest tak że ktoś ma jakiś na to budżet i chcę kupić coś lepszego.

Znam ludzi co kupiło lustrzankę i cieszą się że nawet w tym trybie automatycznym wychodzą fajne zdjęcia chodzi o ostrość. Teraz w telefonach są aparaty które sa "prawie" jak w podstawowych kompaktach wtedy nie warto brać kompakta. Lepiej dobry telefon i mamy zawsze aparat przy sobie a jak chcemy mieć ładne czyste zdjęcia to bierzemy lustrzankę a z czasem w wolnej chwili można poćwiczyć i poduczyć się fotografowania.

Teraz lustrzanki są tanie więc są w zasięgu większości ludzi.

 

i to jest właśnie błędne myślenie, budżet... :?

to tak jakbyś zaraz po zdaniu prawa jazdy wsiadł do 500konnego potwora, szybciej się zabijesz na pierwszym drzewie niż nauczysz jeździć.

tak samo jest z fotografią, ważna jest kolejność. jak nie miałeś w życiu aparatu w ręku to jako pierwszy bardziej zaawansowany kompakt, na samym końcu lustro.

 

i na Boga nie porównuj aparatu w telefonie do kompakta, bo to tak jak porównanie wosku z autolandu z zymolem, niby i to i to jest woskiem. :wallbash:

 

[ Dodano: 21 Październik 2014, 21:00 ]

A ja to widzę trochę inaczej. Moim zdaniem przy cenie dzisiejszych aparatów wolał bym zacząć właśnie do lustrzanki dzięki której możemy się wiele nauczyć. Jeżeli stwierdzimy że nas to nie kręci no to jesteśmy w plecy niewiele więcej niż za przyzwoity kompakt i dajemy sobie z zabawą spokój. Dodatkowo lustrzanka klasy Nikon D3100 moim zdaniem mniej straci po roku czy po 2 latach na wartości niźli kompakt i możemy ją odsprzedać. A jeżeli nam się ta zabawa spodoba to już nie musimy drugi raz zabierać się za zakup aparatu tylko możemy rozbudowywać sprzęt który już mamy.

 

dalej twierdzę, że na początek tylko kompakt.

lustrzanka wymaga już trochę wiedzy i dodatkowych środków, bo w 99% przypadków kitowy obiektyw to się nadaje do postawienia na meblościance, bo ani to szeroko ani tele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.