Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ważniejsza jest ergonomia, śrubokręt i szczelność, więcej przycisków i górny to warto. Jak nie, to Kup lepiej za różnicę szkło, bo na jakości obrazka dużo nie zyskasz ;)

 

Jak chcesz kupić używkę, pamiętaj tez o problemach D7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zakres już masz wszystkiego, co byś chciał, od szerokiego kąta (no tu tak nie do końca szeroko) po tele. Na cropie daje to mnożnik 1.5x więc jedynie o co bym wzbogacił zestaw to naprawdę szeroki kąt 10-22 np ale bez zniekształceń typu fisz, te szybko się nudzą a szkoda wydawać pieniądze na 5 pstryków fiszem.

 

No chyba, że zechcesz pobawić się w portreciste to tak jak kolega wyżej wspomniał, jasne stałki 35 i 85mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie o co bym wzbogacił zestaw to naprawdę szeroki kąt 10-22 np ale bez zniekształceń typu fisz, te szybko się nudzą a szkoda wydawać pieniądze na 5 pstryków fiszem.

 

Nie powiedziałbym, że szybko się nudzą - szkiełko daje bardzo dużo frajdy :-]

 

Ps. mam i polecam do kreatywnych pstryków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem drogą kupna D5100 z 18-105VR oraz 50G

karta 32gb, statyw, torbka CF-EU-05, pilot, filtr UV,

 

na razie musi wystarczyć :kox:

 

jakieś propozycje kolejnego szkła?

35mm do wnętrza i domu oraz samochodu i zewnątrz wystarczy bo robi jak 50mm w pełnych klatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem drogą kupna D5100 z 18-105VR oraz 50G

karta 32gb, statyw, torbka CF-EU-05, pilot, filtr UV,

 

na razie musi wystarczyć :kox:

 

jakieś propozycje kolejnego szkła?

35mm do wnętrza i domu oraz samochodu i zewnątrz wystarczy bo robi jak 50mm w pełnych klatkach.

Jesli myslales o drugim szkielku to zamiast 18-105 mogles kupic 18-70 a nastepne to70-300 vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają swoją cenę, ale szkła rewelacyjne:

 

17-55 2.8

70-200 2.8

 

miałem swego czasu 18-200, pozbyłem się a teraz mi szkoda. Fajny wakacyjny obiektyw. No i lekki, czego nie można powiedzieć o 70-200. 2.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz - przy zakupie 35 mm troszkę więcej będziesz widział ale w porównaniu do 18 mm i tak będzie wąsko. Proponował bym troszkę poćwiczyć tym co masz i później robić jakieś zakupy. To co posiadasz ma fajny zakres więc powinno na razie bez problemu wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do znawców tematu - czy PANASONIC LUMIX DMC-GF2 jest coś wart ?

 

Mogę go mieć praktycznie nowego poniżej 1 000,00 zł.

W temacie niestety jestem całkowicie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.