Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu lustrzanki Nikon D3100 z 18-105 , ale będąc dzisiaj w sklepie typowo fotograficznym i zasięgając informacji sprzedawca zapodał mi temat bezlusterkowca i powiedział że to lepsze rozwiązanie niż tania lustrzanka. Powiedział także że większość firm rezygnuje z tanich lustrzanek na rzecz bezlusterkowców. tym samym rozbił mi koncepcje zakupu aparatu i podał oto takie aparaty do zakupu:

Lumix G5

Lumix GX1X

Samsung NX1100

Sony NEX-5R

Ja potrzebuję w miarę dobry aparat na dłuższy czas, a jak wiadomo lustra robią tysiące zdjęć.Więc co polecacie wybrać jakiegoś bezlusterkowca czy jednak iść w D3100 + 18-105. Pomóżcie coś wybrać :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam jeszcze dolozenie paru groszy do d3200, tylko pytanie czy warto dokladac jak dla takiego amatora jak ja. Czytalem takze ze I tak te obecne szkla nie wykorzystuja pelnego potencjalu body I przez to wychodza szumy na fotach. Starsze 5100 robi podobno lepsze foty. Warto inwestowac w 3200 lub 5100 czy lepiej podszkolic sie na 3100 a roznice odlozyc na sloik I jak cos to z czasem dopiero wymienic na cos lepszego ( body).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyymek, jak wychodzą szumy na zdjęciach to ustawiasz ISO na niższe i szumów nie ma. Co do zakupu lustrzanki, to większość osób wkręca fotografia i dalej w to idą, ale są i tacy, co kupują dla lansu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam jeszcze dolozenie paru groszy do d3200, tylko pytanie czy warto dokladac jak dla takiego amatora jak ja. Czytalem takze ze I tak te obecne szkla nie wykorzystuja pelnego potencjalu body I przez to wychodza szumy na fotach. Starsze 5100 robi podobno lepsze foty. Warto inwestowac w 3200 lub 5100 czy lepiej podszkolic sie na 3100 a roznice odlozyc na sloik I jak cos to z czasem dopiero wymienic na cos lepszego ( body).

 

D3200 odpuść w przedbiegach, zostaw swój wybór między D3100 + 18-105 (występują takie w standardzie i ja taki kupiłem :) ), albo 5100 z 18-55 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak masz na tyle hajsu to pewnie ze brać 5100 + ten dluzszy obiektyw.

Dlaczego 3200 to lipa? Otóż matryca jest sztucznie rozdmuchana na magiczną liczbe 24mpx co miało na celu zrobienie interesu życia dla N przykuwając tym uwage nowych klientów kierujących się głównie tymi magicznymi mpx.

Cena jest bardzo nadmuchana z powodu takowego, że jest to nowość która na pewno nie jest warta tyle co w obecnej chwili...

Jak masz budżet to bierz z 5XXX ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t ok to 3200 odpada. Wczoraj mialem w rekach oba aparaty 3100 I 5100. Pan ktory mi je prezentowal nie podal mi takich zalet dla 5100 abym dolozyl do niego 450 zl. To co podal to lepszy lcd I ruchomy, matryca 16,o 1 klatke szybszy I chyba sterowanie z pilota. Moze ty mi podasz jakies konlrety warte tej kasy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psemo, za dużo z niego nie korzystałem, bo nie bardzo miałem gdzie, ale choć wydaje się mały, to jest odpowiednio ciężki, dobrze trzyma się w dłoni ale przydał by się dodatkowy uchwyt na kciuk który można dokupić oddzielnie. Jak ktoś korzystał z lustrzanki, to nie ma tak szybkiego AF-a ale mi wystarczy. Ot taka "małpka" w fajnym opakowaniu i z bardzo dobrą matrycą.

 

Pojawił się nowy model X100s który ma podobno lepszą matrycę, mi ta wystarcza. Jedynie czego mi brakuje, to możliwość zmiany obiektywów, bo ten co jest choć jasny, to przy cropie ma odpowiednik 35 mm i trzeba się trochę nachodzić żeby coś zbliżyć.

 

Bardzo dobrym i chwalonym aparatem jest X20 który ma zoom i już za 2k można spokojnie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t ok to 3200 odpada. Wczoraj mialem w rekach oba aparaty 3100 I 5100. Pan ktory mi je prezentowal nie podal mi takich zalet dla 5100 abym dolozyl do niego 450 zl. To co podal to lepszy lcd I ruchomy, matryca 16,o 1 klatke szybszy I chyba sterowanie z pilota. Moze ty mi podasz jakies konlrety warte tej kasy? Pozdrawiam

Segregując lustra w N mozna je podzielić tak wg serii - 1XXX, 3XXX, 5XXX, 7XXX (o wyższych, krótszych modelach nie mówie ;) ) i wiadomym jest że 5XXX jest tą półeczke wyżej aniżeli 3XXX, ja nie miałem tyle hajsu co by zakupić 5XXX z dluższą ogniskową więc wziąłem 3XXX z tym 18-105 bo jak dla mnie to ten 18-55 to jak sama nazwa wskazuje - KIT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzLu, ostatnio siostra szukała aparatu do 800 zł, ostatecznie wybraliśmy Samsunga WB150F http://www.mixelectronics.pl/samsung-wb ... alonsearch przeważył stosunek cena/jakość, bo chyba ciężko znaleźć lepszy aparat w tej cenie w dodatku z kartą pamięci i z etui. Jedyny największy minus to wg. mnie porównując do mojego wiekowego Fuji e900 to jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może podbny problem?

Mam na karcie w aparacie kilka set zdjęć jednak nie wszytskie widzę na apracie i nie wszytskie na komputerze. Te które widzę na apracie nie widzę ich na komputerze i na odwrót? Jakaś rada? Na pamieci wewnetrzej apratu też ich nie ma :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka

 

1. Nie zapisuj więcej nic na "tej" karcie

2. Sprawdź ją w innym czytniku

3. Oprogramowanie do odzyskiwania danych powinno pomóc

4. Przed ponownym użyciem tejże karty sformatuj ją... -- może pomoże... ,najlepiej przetrzepać ją na ewentualność błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może polecić jakiś dobry program do odzyskiwania bo próbowałem, kilku ale nie odzyskiwały wszytskiego, a te co wiekoszość odzyskiwały to są płatne :dontknow:

 

http://www.easyrecovery.pl/samouczek/data_recovery.php

 

Udało mi się odzyskać ponad 85% zdjęć z karty pamięci telefonu komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.