Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuję cyfrówki do 700zł chciał bym żeby robił dobre zdjęcia jak i kręcił niezłe filmy :)

Na oku mam następujące modele

Canon PowerShot SX160 IS

NIKON COOLPIX L810

Nikon Coolpix L610

 

Moim typem jest Nikon Coolpix L610 ze względu na jakość filmów w fullhd,niestety brakuje optycznego zbliżenia podczas filmowania które z kolei oferuje Canon lecz nagrywa filmy tylko w Hd,NIKON COOLPIX L810 legitymuję się 26x zoomem.

Oto linki do testów aparatów przedstawionych powyżej:

http://www.chip.pl/testy/foto-video/apa ... t-sx160-is

http://www.chip.pl/testy/foto-video/apa ... olpix-l810

http://www.chip.pl/testy/nikon-l610-tan ... m-zoomem-1

 

Poóżcie wybrać coś sensownego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie możesz zakładać, że odsetek wadliwych obiektywów jest stały, raczej trzeba odnieść ilość znalezionych wadliwych egzemplarzy do obiektywów w obiegu,

Powtarzam: jeśli ze względu na zbyt dużą przypadkowość próbki ocen dla danego obiektywu nie jest dla Ciebie reprezentatywne to, co widać w PL (dla mnie jest wystarczające), czytnij sobie forum amerykańskie. Można zajrzeć na duże niemieckie dslr-forum.de i przekonać się, co sądzą pentaksiarze. Porównaj choćby, jaki jest rozrzut w ocenach optycznej jakości Nikkorów 17-55 2.8 a Pentaxów 16-50 2.8. Słyszałeś może o jakimś N 17-55 czy C 17-55, które trzeba przymykać do 5.6, żeby obrazek był ok pod względem rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, tam nie ma czego nie umieć, kupiłem ten aparat kiedyś jako pierwsza cyfrówka jak nie miałem totalnie pojęcia o obsłudze takiego sprzętu, automat daje rade, a z instrukcji można nauczyć się podstaw i zaczyna się zabawa z trybem M :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj choćby, jaki jest rozrzut w ocenach optycznej jakości Nikkorów 17-55 2.8 a Pentaxów 16-50 2.8. Słyszałeś może o jakimś N 17-55 czy C 17-55, które trzeba przymykać do 5.6, żeby obrazek był ok pod względem rozdzielczości

 

A ty nadal swoje :P Przypomnę tylko, że rozmowa dotyczyła Kitowych obiektywów w zestawach za ca. 2kpln a Ty tu dajesz przykłady szkieł za 5 000 zł, przecież osoba która kupi low-end body nigdy nie zapnie takiego szkła :dontknow:

A w wywołanym temacie nie będę się spierał, za mało egzemplarzy miałem w rękach i przed okiem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy ogólnie o szkłach P, o kitowych również. Od samego początku, zanim kolega jeszcze kupił K-30, pisałem, że wchodząc w system powinien zwrócić uwagę na rozbieżność jakościową obiektywów. Można przecież założyć, że za jakiś czas będzie chciał kupić coś poza 18-55. Przeczytaj raz jeszcze wcześniejsze posty.

 

Co do puszek typu K-30 czy nawet K-r i podpinanych pod nie szkieł, możesz sobie sprawdzić nawet na forum PL, że przypadki zestawów ze szkłami o wartości w okolicach 5 tyś. i mocno powyżej nie są jakąś wielką rzadkością. Więc nie wiem, skąd to "nigdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może i mi-laikowi też ktoś pomoże? :)

 

Mam Soniacza A500 z ori obiektywem 18-55

 

Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą obiektywu ewentualnie nad kupnem jakiś filtrów co by mi fajnie podbiły kolory, jasność i wyrazistość zdjęć? moglibyście mi coś zaproponować?

W tej chwili zdjęcia wychodzą całkiem ok - wg mnie, ale podejrzewam że z tego body można wyciągnąć coś jeszcze ciekawszego jakimiś dodatkami?

Aparatu używam raczej rzadko - jakieś wakacje, imprezy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do puszek typu K-30 czy nawet K-r i podpinanych pod nie szkieł, możesz sobie sprawdzić nawet na forum PL, że przypadki zestawów ze szkłami o wartości w okolicach 5 tyś. i mocno powyżej nie są jakąś wielką rzadkością. Więc nie wiem, skąd to "nigdy".

 

No tak, przecież nierzadko, kupujący K-30 zamawia z marszu szkła za kilka tysięcy.... dobre, naprawdę dobre... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przecież nierzadko, kupujący K-30 zamawia z marszu szkła za kilka tysięcy.... dobre, naprawdę dobre... :|

Takie zakupy po wejściu w dany system zwykle są rozłożone w czasie, w każdym razie warto wziąć ogólnie ofertę danego systemu pod uwagę, nawet przy kupnie samej puszki i kitowego 18-55.. Tylko czy takie oczywistości trzeba tłumaczyć jak dziecku, żeby uniknąć nadinterpretacji w stylu jak wyżej?

Drugi przypadek, gdzie próbujesz się na siłę do czegoś doczepić, nie starając się lub wyraźnie nie chcąc zrozumieć, co zostało napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zakupy po wejściu w dany system zwykle są rozłożone w czasie

Tak, ale przez osoby które wiedzą "z czym się je" fotografowanie lustrzanką, rozwijanie systemu itp. Niemal 90% kupujących low-end body traktuje je jako lepszą/bardziej modną wersję kompaktu, rodzinnego aparatu, którego koszt wyklucza już jakąkolwiek możliwość dalszego rozwijania systemu. Poza tym do drogich szkieł są inne puszki... ale już nie chcę tłumaczyć... w końcu świadomy amator fotografii kupuje najtańsze body i w czasie rozwija na nim swój zestaw o szkła i akcesoria za grube kPLN... nie twierdzę, ze tak nie może być... nawet zdarzają się wyjątki... ale reguła jest zupełnie inna...

 

Tylko czy takie oczywistości trzeba tłumaczyć jak dziecku

Nie nie trzeba tłumaczyć... jednak tym stwierdzeniem postawiłeś kropkę nad "i"... dalsza dyskusja więc nie ma sensu, miło było :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura wypowiedzi to odnoszenie się do argumentów drugiej strony, zamiast bezensownego insynuowania rzeczy (dwukrotnie), które nie zostały powiedziane. Więc nie wiem, skąd ta reakcja. Odpowiedziałem symetrycznie na jakieś małostkowe prowokacje. I tak za długo z tym zwlekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ moje pytanie dotyczy aparatu. Aparatu z innej epoki ale jednak aparatu :).

 

Ktoś coś podpowie? Z czym to się je itd.,

 

P1140873.jpg

P1140874.jpg

P1140875.jpg

 

wszystkie mechanizmy działają ok, mieszek jest cały, bez dziur itp.

 

kiedyś wziąłem go do antykwariatu - koleś powiedział mi, że to pospolity aparat i może mi dać ~50zł :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar3 poczytaj tutaj - http://www.aparaty.tradycyjne.net/recenzja,129.html

Wielkiej kasy nie weźmiesz a ja na Twoim miejscu bym uruchomił to cudo jak się da. ;)

 

A on na dole ma napis SUPERB czy inny bo nie widać ?

Na alledrogo są 2 podobne i w licytacji jeden ok 150pln a drugi malutko. Dodatkowo jak popatrzyłem na "antyczne" aparaty to niskie ceny mają - aż mnie dziwi że jakoś to nie w cenie. Jakiś pierdołowaty stolik może pare tysi kosztować a taki aparat za grosze. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.