Skocz do zawartości

Bordowy Volkswagen Touran po raz pierwszy na forum!


Muti

Rekomendowane odpowiedzi

To świetny przykład na to że odpowiednia korekcja jest kluczem do sukcesu, a nie drogi wosk. Ciekaw jestem czy zastosowanie Ultra Finy cokolwiek zmieni.

 

Mam pytanie: na jakim padzie nakładany był żółty korek? A wełniak był? Czy tylko niebieski pad ABW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uffff skończone....

Poszedł tylko niebieski płaski ABW +FC+

EF na żółtej gąbce

UF na niebieskiej

PB BH na niebieskiej

narazie warstwa RG 55 :)

 

Korekta na około 90-95%,bo jednak lata robią swoje,a nie chciałem drzeć mocniej lakieru..

 

 

Późnym wieczorem wstawię zdjęcia,bo teraz robię środek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała porcja zdjęć ;) Reszte wrzucę jak będę miał normalnego neta,a nie iplusa...

 

Po UF przed myciem:

 

26785457.jpg

 

34806521.jpg

 

Duże z pianką :kox:

73215550.jpg

 

 

Nałożyny wosk RaceGlaze 55

 

72117446.jpg

 

 

O odświeżeniu silnika po tygodniu też nie zapomniałem i to odbicie silnika w masce po FK pink :mrgreen: Dressing znów 303-bardzo go lubię za efekt,ale trochę za szybko się zużywa.. :/

 

30217618.jpg

 

Kilka fot z efektem końcowym bez dressingów 8-)

 

64845641.jpg

38616724.jpg

78384579.jpg

57265740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll:

WIELKI SZACUN, auto wygląda prześwietnie, praca którą w niego włożyłeś zasługuje na ukłony. Ja po 6 godzinach dzisiaj przy swoim ledwo dycham, a tutaj ? POGROM :D:good:

 

Dzięki :oops: Czas w sumie to :

wczoraj od ok 12-17-mycie podłogi w garażu,mycie auta,dtale,felgi nadkola

17-2:30 i 9-19-polerowanie i inne pierdoły

 

W sumie ok 24h,także i tak nieżle z tym,że nie było dużo zabawy z myciem i przygotowaniem pod polerowanie,bo robiłem to tydzień temu..

 

Teraz rąk nie czuje,plecy bolą,ale jestem zadowolony chociaż nie ma dużej różnicy w wyglądzie z przed polerowania..Wtedy kosmetyki maskowały niedoskonałości,a teraz nie mają co maskować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, a czy, Twoim zdaniem, warto było nakładać UF po EF?

 

Ja tam żadnym znawcom nie jestem,ale moim zdaniem warto.. :o Po EF jest ładny połysk,usunięte ryski po FC+,ale po UF lakier dostaje głębi i wydaje mi się,że się kolor zmienił troche i dostał blasku...A dzisiaj znowu robota w garażu..tyle,ze z motorem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal dobrej roboty, gratki i szacun za samozaparcie :)

 

Zanim mi motor przywiozą na przegląd chyba wezmę się za toyote :kox: Małe mycie+PB BH+Lusso + środek :mrgreen: I test PB Spray&Rinse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, Jak się pracuje tm woskiem #55 i jak efekty na żywo ?

 

Bardzo fajnie się pracuje,jest miekki co trochę utrudnia aplikacje,ale ścieranie na prawdę łatw-wystarczy przetrzeć-generalnie OK :) Efekt na żywo-całkiem fajna głębia i wet look w sumie to nie ma jakiegoś mega WOW..po prostu bardzo dobry wosk z fajnym zapachem..Próbka wystarczy na ok 3-4 woskowania tourana,także wydajnie

 

 

Muti, a powiedz czy ten dodatkowy blask/głębia po UF została po przetarciu IPA?

 

Tak.Nie IPA,ale benzyna ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim mi motor przywiozą na przegląd chyba wezmę się za toyote

 

Weź się za Aeroxa, bo tak biedny stoi i robi za wieszak :P

 

Wykonana praca i relacja tu na forum super :good:

 

 

Muti, Jak się pracuje tm woskiem #55 i jak efekty na żywo ?

 

Ja również poproszę o krótką notatkę odnośnie RG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Nie IPA,ale benzyna ekstrakcyjną.

:good:

 

ta konsystencja RG prosi sie aż o ręczne nałożenie :)

Lusso ładniejsze nie :)

 

Taaa ręcznie...z moimi rękoma to chyba lakier by wyglądał jak przed polerką po takim woskowaniu...dzisiaj przetarłem palcami w jednym miejscu i już ryski zostały...masakra :/

 

Lusso...hmm bardzo fajny wosk naprawdę...na toyocie od stycznia się trzyma bardzo dobrze.nawet myłem go mocną pianą do tirów,bo chciałem zmyć wosk i położyć coś nowego,a on dalej nieżle kropelkował :mrgreen:

 

Dzisiaj trafił do mnie Quashqai znajomej w takim stanie,że pierwszy raz widziałem taki...Miałem tylko 2,5 godziny,a na samo umycie i felgi straciłem 1,5 także wnętrze było robione bardzo szybko i w sumie niedokładnie,ale efekt był naprawdę niezły jak na tak krótką robotę ;) Jeszcze się pojawi u mnie to auto na odświeżenie,ale to za jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, świetna robota! jestem pod wrażeniem :good:

nie boisz się tak targać co chwilę lakieru FC+?? tak jak maskę? doprowadziłeś ją do stanu idealnego, ktoś ci porysował :wallbash: i znów FC+, nie boisz się ze wkońcu "braknie" klaru?? :)

Życzę powodzenia i wytrwałości w utrzymaniu Tourana w takim stanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boisz się tak targać co chwilę lakieru FC+?? tak jak maskę? doprowadziłeś ją do stanu idealnego, ktoś ci porysował :wallbash: i znów FC+, nie boisz się ze wkońcu "braknie" klaru?? :)

 

Raczej się nie boję :P Dla tego lakieru FC+ to jest słabsze niż EF dla hondy,także moze robię dużo podejść i przejść,ale lakieru wygląda,że nie dużo schodzi... Teraz tylko chciałbym utrzymac w takim stanie auto do nastepnej wiosny,a jak zrobią się ryski to CG wet mirror pójdzie i będzie znnowu żyleta :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy przy FC+ używasz jakiś nie wielkich ilości wody ? Bo mi przy białym korku bez użycia wody bardzo pyliło i dużo zostawało hologramów,a po pryśnięciu delikatnie wodą i nadmierne pylenie i duża ilośc hologramów zmniejszyły się. A jak jest u was ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam wody,tylko dodaje kropkę UF i pracuje tylko do momentu kiedy zaczyna pyli.Wtedy czyszcze gąbke,nowa pasta i znowu korekta.Oglądnij filmik z dni otwartych CarSpa tam wstawił chyba cash wykład Juliana.

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.