Skocz do zawartości

Bordowy Volkswagen Touran po raz pierwszy na forum!


Muti

Rekomendowane odpowiedzi

Muti, Ja myślę że 170km to i nie tak dużo na ten silnik biorąc pod uwagę że są seryjne 2.0 dti 170 km ;), ja muszę w końcu moją Borą pojechać gdzieś na hamownie ;)

 

 

170ki maja inny uklad zasilania i inne turbo :) Sam slupek to nie problem, spokojnie znosi 230-250ps.

 

c
Muti' date=' Ja myślę że 170km to i nie tak dużo na ten silnik biorąc pod uwagę że są seryjne 2.0 dti 170 km ;) , ja muszę w końcu moją Borą pojechać gdzieś na hamownie ;)[/quote']

 

Tylko to są dwa kompletnie różne silniki z całkiem inna budową i osprzętem i nie należy ich porównywać.. :song:

 

170ps po sofcie w BKD to lajtowy setup, co prawda turbiny w do tych silnikow sa beznadziejne ale tragedii nie ma.

 

Turbina była sprawdzana pod kątem luzów i szczelności i po 140tyś idealna,a lekkiej nogi nie mam,oj nieee..nawet syfu nie było dużo na kierownicach..Jednak dbanie o turbo się opłaca i wymiana oleju co 10-12tyś..No nic zobaczymy co wyjdzie..Narazie trzeba wyjść z uzależnienia od kupowania kosmetyków :mrgreen:

 

Tu nie chodzi o jej stan tylko o samo turbo, ktore ma problem z rownym trzymaniem doladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

u nie chodzi o jej stan tylko o samo turbo, ktore ma problem z rownym trzymaniem doladowania.

 

U mnie był jeszcze problem,że przy ok 2000 i lekkim naciskaniu gazu miał takie przerwanie i winna była gruszka i po wymianie problem zniknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem podstopnice od Golfa GTI i takie oto efekty całego zamieszania wyszły :-]

Wszystko bez dressingu tylko umyte APC..

Troszke rozkladania było,ale obyło sie bez strat..

2.jpg.9d9ebfb71a2fada23f49f3a605852e3c.jpg

1.jpg.8b26503025c833bbccbb11479b61049f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, to mój kolega z forum OCP, zaufany człowiek ;)http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=95825 Jakby co to powołaj się na mnie

 

No ale widzisz,że pedał gazu trzeba cały kupić..Wiem,że można podmienić same te nakładki,ale nikt nie sprzedaje ich osobno,tylko razem z całą elektroniką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

weekend się skończył i czas na jakąs małą relacje :mrgreen:

 

No to miłego oglądania ponad 80 zdjęc:)

Mycie wstępne miaszanką ValetPro Neutral Snow Foam i PB APC; Felgi ValetPro Bilberry Safe Wheel cleaner 1:10

 

 

tndsc1408.jpg

tndsc1409.jpg

tndsc1410.jpg

 

 

Detale :roll:

 

 

tndsc1419.jpg

tndsc1416.jpg

tndsc1413.jpg

tndsc1415.jpg

tndsc1421.jpg

tndsc1422.jpg

tndsc1423.jpg

tndsc1424.jpg

tndsc1426.jpg

tndsc1427.jpg

 

 

 

 

Mycie silnika mytego pierwszy raz od nowości.

Użyłem Karchera + Bilt Hamber Surfex HD(którego test zamieszczę w najbliższym czasie+pędzelki i szczotki+ 2 reklamówki 

Stan przed

tndsc1607.jpg

tndsc1607.jpg

tndsc1609.jpg

tndsc1611.jpg

tndsc1612.jpg

tndsc1613.jpg

 

Nałożony Surfex HD i na osłonie wypędzlowany

 

tndsc1614.jpg

tndsc1615.jpg

 

Po wyszorowaniu i ok. 5min spłukałem i odpaliłem auto i zacząłem wycierać co się da jankiem

 

tndsc1616.jpg

tndsc1618.jpg

tndsc1619.jpg

tndsc1625.jpg

tndsc1627.jpg

tndsc1628.jpg

tndsc1629.jpg

tndsc1630.jpg

 

Wosk na maskę i wnęki po bokach.Plastiki jeszcze bez dressingu.Wygłuszenie z maski wyprane ekstracją już suszy się na grzejniku 8-)

 

 

tndsc1636.jpg

tndsc1638.jpg

tndsc1642.jpg

tndsc1643.jpg

tndsc1647.jpg

 

 

Gotowy silnik z dressingiem 303 Aerospace Protectant ;)

 

tndsc1651.jpg

tndsc1652.jpg

tndsc1653.jpg

 

 

Podświetlenie pod drzwiami+pod nogami mojego wykonania :)

 

 

tndsc1429.jpg

tndsc1431.jpg

 

Wycieranie Fluffy Dryer+Janek

 

tndsc1436.jpg

tndsc1439.jpg

tndsc1441.jpg

tndsc1444.jpg

 

Demontaż i czyszczenie lamp:

 

 

 

tndsc1445.jpg

tndsc1447.jpg

tndsc1449.jpg

tndsc1450.jpg

tndsc1452.jpg

tndsc1455.jpg

tndsc1456.jpg

tndsc1457.jpg

 

 

A tutaj po wymyciu

 

 

tndsc1462.jpg

tndsc1461.jpg

 

 

Następnie wziąłem się za polerowanie ich.Gąbka ABW pomarańczowa cutting z 3M FC+,a lampy były w takim stanie

 

 

tndsc1459.jpg

tndsc1460.jpg

tndsc1471.jpg

 

 

Co dało taki efekt:głębokie rysy usunięte,pasta zostawiła drobniutkie widoczne na zdjęciach:

 

 

tndsc1473.jpg

 

Następnie w celu usunięcia drobnych rys użyłem żółtej gąbki 3M + żółty korek Extra Fine co dało zadowalające efekty:mrgreen:

 

50:50

 

tndsc1474.jpg

tndsc1477.jpg

tndsc1486.jpg

 

Prawa wypolerowana lewa jeszcze przed

 

tndsc1487l.jpg

tndsc1488.jpg

 

Wnęki brudne

tndsc1481.jpg

tndsc1480.jpg

 

 

Umyte i z nałożonym woskiem czekającym na spolerowanie

 

 

tndsc1495.jpg

 

 

 

Efekty końcowe po PB BH i 2 warstwa FK Pink :bikog:

 

 

 

tndsc1541.jpg

tndsc1542.jpg

tndsc1544.jpg

tndsc1545.jpg

tndsc1547.jpg

tndsc1548.jpg

tndsc1549.jpg

tndsc1556.jpg

tndsc1552.jpg

tndsc1558.jpg

tndsc1559.jpg

tndsc1560.jpg

tndsc1605.jpg

 

Trochę roboty zrobiłem,ale jeszcze trochę przede mną,bo mam jeszcze trochę planów :) W następny weekend jak dobrze pójdzie zabiorę się już całkowicie za lakier :ad: i zewnątrz,chociaż już i tak dobrze wygląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym planujesz przeprowadzić korekcję lakieru?

 

Wełniak 3M+FC+ wymiennie z megs #105

zielona gąbka+FC+

zółta+extrafine

Niebieska+UF

Zymol HDC

Zymol Glasur na deser :good:

 

 

To co nastepnym razem pewno zdjęcie zderzaków? jak szaleć to szaleć ;)

 

Nie wiem czy w tym tygodniu,ale będę zdejmował przedni zderzak to oczywiście zrobię relacje i mycie :kox:

 

Pod maską czyściutko, ale wyszorowałeś jedną naklejkę, będziesz kiedyś miał przez to kłopoty przy sprzedaży auta :D

 

Auta chyba nie sprzedam nigdy :oops: Za dużo pracy i przygód z nim mam związanych,a i fajnie sie jeździ :) A jeżeli by do tego doszło i by ktoś mówił,że odpicowany to najpierw bym mu pokazał toyote,że jest w takim stanie od nowości,a póżniej zdjął bym lampe z tyłu :D

 

Super praca ale jeszcze fajniej, że chciało Ci się wszystko dokumentować zdjęciami :good:

 

Dzięki wszystkim 8-) Za jakieś 2h dodam już początek relacji u kumpla Alfie Romeo 147 TI,którą zacznę od felg letnich,a cała reszta pod koniec marca.. :song:

 

Lubie takie myki ;) Szczegolnie czyszczenie tego czego prawdopodobnie nikt nigdy nie zobaczy... tez tak mam. Gartki za prace.

 

Zaraz dopisze do posta ze zdjęciami,że wygluszenie z maski jest zdjete,bo prałem je ekstracją w garażu i suszyło się na grzejniku,a nawet pod nim poszedł sealant 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, wełniakiem chcesz jechać ten lakier??

 

Tak,bo mimo,że tak ogólnie ładnie wygląda to ma pełno rys. A próbowałem zielona gąbka + FC+ i żeby uzyskać zadowalającą korekte musiałem robić 3 podejscia,a jak próbowałem wełniakiem to: -1 raz wełniak z FC+,póżniej 1raz zielona+ FC+ i dalej...

Niestety taki jest lakier twardy.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.