Skocz do zawartości

Bordowy Volkswagen Touran po raz pierwszy na forum!


Muti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

w czwartek razem z kolegą Camel- :mrgreen: przeprowadziliśmy odświeżanie wnętrza w Touranie,który jest pierwszym takim autem pokazanym w tym wątku 8-) .Autko jest generalnie sprzątane i myte przeze mnie raz w tygodniu także nie było zapuszczone,jednak było parę mankamentów,które trzeba było wyczyścić...

 

Dodam,że autko przeszło delikatną korektę(60%) jakiś miesiąc temu:użyłem

Glinka Bilt hamber,Polerowanie UC,cleaner SRP i 2 warstwy wosku Sonax'a xtreme,który do tej pory dzielnie leży i chroni autko :mrgreen:

,a na wiosnę będzie pełna korekta systemem 3M,i wtedy,będzie rzetelna fotorelacja ze stanu przed i po :|

 

Fotki z mycia i czyszczenia:

R222 Wheel Cleaner Gel wypędzlowany na kole:

44620797.jpg

70771368.jpg

51320908.jpg

80143323.jpg

59399065.jpg

16146376.jpge

81119634.jpg

87416452.jpg

24378186.jpg

75674774.jpg

 

Tutaj próba Lusso Oro na błotników położony na AG SRP,żeby zobaczyć jak kropelkuje;) A na wiosnę pójdzie na całego,ale po pełnej korekcie :-]

20413052.jpg

 

Następnego dnia autko umyłem,wytarłem i położyłem PB Spray&Gloss(który jak dla mnie jest doskonały),a dressing plastików PB Trim Restorer:) Nadkola brudne,bo mam taka super droge do bloku.. :/

 

Słońce jest na 2 fotach,bo oczywiście musiało zajść idealnie jak wyjechałem z garażu... :/

 

33584928.jpg

75833145.jpg

72404796.jpg

10544362.jpg

66608916.jpg

41304915.jpg

44837799.jpg

85506822.jpg

72920030.jpg

19996974.jpg

 

A tu felgi umyte R222 Gel cleaner i dressing na oponach PB Bold N Bright(fajny kokosowy zapach) nałożony aplikatorem Megs'a

94678024.jpg

 

Środek po umyciu PB APC i nałożeniu PB Natural Look'a,a na progach i w bagażniku Trim Restorera.Zapach w aucie miodzio :)

97928472.jpg

53511314.jpg

67542293.jpg

Piekna satyna w słoncu :roll:

59632916.jpg

28749258.jpg

 

 

Na koniec dodam,że auto jest z końca 2003 roku i ma 135tyś przejechane i nigdy nie było myte na automacie :-]

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muti, ooo widzę temat się jednak pojawił :) Sorry, że nie odpisałem na MMSa ale nie mam już kasy na koncie :(

 

Zdjęcia bardzo ok. Na zewnątrz czyścioszek :mrgreen: Szkoda, że nie pokazałeś zdjęć bagażnika w dzień. Zastosowaliśmy Natural Looka do plastików miękkich i Trim Restorera do plastików twardych. Moim zdaniem efekt wyszedł bardzo dobry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

W piątek przy okazji wolnego czasu wziąłem się za felgi letnie.Felgi nie czyszczone dokładnie z asfaltu i kleju po odwaznikach ze 3 lata.

Użyte środki:

-karcher k7.85 plus

R222 Gel wheel cleaner

Car valet tar remover

-Megs UC

-zółta gąbka 3M

-PB Wheel sealant

-pb BnB

-szczotki pędzelki i inne

-Glinka bilt hamber

 

Tak wyglądały felgi przed czyszczeniem,tylko spryskane chemią:

22717444.jpg

87868440.jpg

13773654.jpg

61835290.jpg

 

I tak wyglądają po nałożeniu 2 warstw sealantu,wypolerowaniu UC i nałożeniu dressingu:

53037551.jpg

25171460.jpg

63722953.jpg

21429378.jpg

41477886.jpg

11398493.jpg

93811111.jpg

91141739.jpg

24574352.jpg

91141739.jpg

78032070.jpg

 

 

 

Felgi są czysciutkie,a wszystkie kropki i inne czarne punkty to uszkodzenia,a nie brud.

Czas 4godz,i 6piw:P

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) długo masz już Gecko tego do przyklejania telefonu ? u mnie 2 lata wytrzymał

Już z półtora roku ma i jest jak nowy,bo nie wiem co się może w nim zepsuć:P zdejmuje ostrożnie,myje czystą wodą i działa dalej 8-)

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez korekty lakieru auto wygląda ślicznie, tylko za nic nie mogę się w nim dopatrzyć koloru bordo? Czy znasz dokładne oznaczenie tego lakieru?

Kolor naprawdę pierwsza klasa :) szczególnie na zdjęciu 14.

 

Dokładnego oznaczenia nie pamiętam,ale sprawdzę,ale chyba kolor to red spicy czy coś takiego..'

Co do korekty to juz chce wiosnę :D ,żeby zrobić pełną korektę i mega wet look,bo juz mam kosmetyki...po korekcie wax paradise polecił CK vanilla glaze i CK yellow pod lusso oro i ponoć ma być najlepszy wet look :evil:

A co do obecnego stanu to zostały tylko głębsze ryski na tylnej klapie więcej swirlów...

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Up

 

W przerwie miedzy świętami postanowiłem sprawdzic na co się przygotowac na wiosnę do pełnej korekty. :-] Pod maszyne poszedł tylny błotnik,auto było glinkowane w październiku.

Użyłem:

3M FC+ na zielonej gąbce

3M zółty korek na zółtej gąbce

3M niebieski korek na niebieskiej

2 warstwy PB BH na niebieskiej gąbce

2 warstwy lusso oro

 

Maszyna silverline silverstorm

 

Lakier mega twardy i zielona gąbka z FC+ i tak nie zebrała wszystkiego przy mocnym docisku. :/

Zostaly 2 głębokie rysy,które są na jednym zdjeciu.

I teraz pytanie,czy próbować wełniakiem czy lepiej np 2 razy przejechac fastem?Jeżeli wełniak to jaki i gdzie kupic?

 

A teraz zdjęcia przed,cięzko było mi uchwycic rysy,ale juz ogarnałem manualnego focus'a :|

64649378.jpg

60472293.jpg

A tutaj kilka po:

56842167.jpg

30485114.jpg

90240939.jpg

53544278.jpg

95971274.jpg

36613264.jpg

 

Efekt wyszedł bardzo ładny i jestem zadowolony,ale martwi mi z jakim trudem usuwa się rysy nawet fc na zielonej gąbce..

Proszę o ocene i porady co z tym zrobic:)

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo bardzo ladnie, glebsze ryski bym tak naprawde olal, raz ze ich nie widzac a dwa po co drzec lakier nie poterzebnie? Jezeli natomiast bardzo chcesz sie ich pozbyc kup platki 3m, zeszlifuj i przejedz polerka na nowo.

W sumie mi one nie przeszkadzają,tylko że strasznie ciężko dojść do takiego efektu jaki jest na zdjęciach..Po jednym elemencie i przejezdzie fc już rąk nie czułem:)ale może to tak cięzko faktycznie idzie na lakierach VAG'a??

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, no ciężko jest na VAG'ach, ciężko, ale po kilku próbach się wprawisz i na to patent znajdziesz. Osobiście polecam #105 Meg'sa - moc ścierania na poziomie zielonego korka, aczkolwiek w moim odczuciu dłużej można nim pracować (nie wysycha tak prędko), przez co można więcej zebrać. Prócz tego docisk, skrupulatne i powolne przejazdy. Dużo przejazdów ;) Choć i tak efekt ładny, tylko trochę ta "orange skin" kłuje w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, no ciężko jest na VAG'ach, ciężko, ale po kilku próbach się wprawisz i na to patent znajdziesz. Osobiście polecam #105 Meg'sa - moc ścierania na poziomie zielonego korka, aczkolwiek w moim odczuciu dłużej można nim pracować (nie wysycha tak prędko), przez co można więcej zebrać. Prócz tego docisk, skrupulatne i powolne przejazdy. Dużo przejazdów ;) Choć i tak efekt ładny, tylko trochę ta "orange skin" kłuje w oczy

 

Do FC+ dodaje 2 małe kropki ultrafiny i moge spokojnie długo pracować,bo tak na DW wyczytałem,także nie zasycha ;) A co do skórki,to na pewno nie będę szlifował,żeby ją usunąć,wystarczy mi dobry efekt:)a druga sprawa,że tak fabryka pomalowała :|

Idzie ciezko, przywykniesz :)

To coś czuję,że przejazd FC+ całego auta do dobrego efektu to pół dnia,bo żółty i niebieski korek juz idzie szybciej:)

Mat

 

Dolicz jeszcze z jeden, Touran maly nie jest :)

 

No może i faktycznie,ale czego sie nie robi dla doskonałego efektu,a tym bardziej w garażu z fajną muzyczką i piwkiem :mrgreen:

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt bardzo ładny, szkoda, że fotki mają różne ujęcia przed i po, no i przy różnym świetle i f... Myślę, że Nikona stać na to...

 

GUCIO-59, wybacz,to aparat dziewczyny i dopiero go ogarniam,a z fotografia nie miałem nigdy doczynienia.. :oops: Na wiosnę jak będę robił całe auto zapewniam Cię,że załatwię statyw i będę robił przy tym samym czasie i przesłonie z tego samego miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.