Skocz do zawartości

476 a Duragloss


esjot

Rekomendowane odpowiedzi

wezmę Track Claw chociaż jest droższy.

przelicz ilość do ceny i wychodzi że tańszy

Duragloss Track Claw Racing Polish 473ml - 89,90

Duragloss Clear Coat Polish #111 236ml - 52,90

czyli 473 ml #111 kosztuje 105,80 :mrgreen:

 

o nie zauważyłem różnicy w pojemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym się wtrącić z pytaniem bo nie chce zakladac nowego tematu. Otóż czy Colli 476 jest na tyle dobry ze po korekcie (recznej :thumbdown: ) i zIPAwaniu go, mogę smieało nakładać Colli zeby wyciągnąć głęboką świecącą czerń, czy między przydałaby się jakaś politura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Głęboką" czerń wyciągasz korektą lakieru i ogólnie jego przygotowaniem a wosk czy to Colli czy inny służy do zabezpieczenia... chociaż ten czy inny wosk może podciągnąć efekt wizualny delikatnie lub powiedzmy go zmienić ale umówmy się, że traktuje się to jako kropke nad "i" w całym blasku po takich zabiegach.

 

Pod wosk możesz położyć jakaś odżywke typu Meguiars DC2 i różnica na czarnym będzie trochę na plus (choć po moim ostatnim 'przejechaniu' na szybko czarnego lakieru rotacja + UC to DC2 w zasadzie nie zmieniło wiele) ale ona BARDZO osłabi trwałośc wosku Colli 476. (mnie po DC2 w aucie stojącym pod chmurką 476 wytrzymał ledwo miesiąc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie właśnie że to ten colli doda dodatkowej głębi do czarnego koloru. Nie wiem jak to jest naprawde, bo szykuje się na weekend z korektą i delikatnym zabezpieczenie samochodu przed zimą ale z tego co widze to jeszcze duuuuużo za mało wiem, i nie wiem czy się zabierac za to w tym tyg. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ten tydzien to ostatni dzwonek bo jest jeszcze temp. ok. 10st.C więc robiąc to w garażu bedzie cieplej. Gdzie przeczytales opinie, żę Colli doda głębi ? OK posmaruj nim zwykły lakier po myciu i też bedzie się błyszczał ale nie o to tutaj chodzi. Przyłóż się do tej "korekty" i przygotuj dobrze lakier pod wosk. Skoro zabezpieczasz na zime to zapomnij o jakiejkolwiek odżywce dającej plus ileś tam % głebi i blasku tylko odrazu po polerce kładź 476 wcześniej odtłuszczając lakier IPĄ lub poprostu użyj cleanera przed woskiem.

 

Nie ma informacji, której nie znajdziesz na tym forum jeśli jesteś na etapie powiedzmy to początkującym w tym temacie więc polecam poczytać forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nalozylem 105 dwa tygodnie temu po wczesniejszym umyciu auta, wyglinkowaniu, ponownym umyciu i wyczyszczeniu IPĄ. Wczoraj nałożyłem druga warstwe po wczesniejszym uzyciu QD VP. Dzis po przejechaniu 50km na suchej drodze zobaczylem ze dolne partie auta sa bardzo zakurzone. Czytajac forum dowiedzialem sie ze 105 mial wrecz odpychac kurz. Nie wiem czy zle nalozylem ten srodek, czy zle spolerowalem czy moze mialem zbyt duze nadzieje co do tego sealanta, ale po opiniach z forum naprawde spodziewalem sie czegos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie musi wypacać. Skąd w ogóle taki pomysł? To nie wosk carnauba.

 

Kto kładzie drugą warstwę sealanta po 2 tygodniach i używa jeszcze przed tym QD (w dodatku, który pozostawia zabezpieczenie)? Gdzie był użyty cleaner? Jeśli ktoś nie rozumie jak używać danego produktu, nie rozumie podstawowych zasad detailingu, nie rozumie do czego służy cleaner, nie rozumie, że glinka i IPA nie przygotują wystarczająco lakieru pod wosk, to potem będą takie kwiatki.

 

Nie wiem kto na tym forum rozpropagował tę brednię z IPA jako cleanerem, ale powinni tę osobę dożywotnio pozbawić możliwości woskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Wax Paradise, :good:

 

 

siwy1117, sprawdzaj ortografy ;)

 

Kolejna sprawa to :

czy może miałem zbyt duże nadzieje
Być może, jeżeli myślałeś że przejedziesz 50km i samochód będzie nadal jak przed trasą to niestety byłoby zbyt piękne.

 

Było trzeba zrobić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi poprzednią przetrwał. Tej też daję radę ale trudno to porównać bo z jednej strony w zeszłym roku były ciężkie warunki śniegowe a z drugiej tej zimy często się myje samochód, drogi są cały czas mokre (przynajmniej u mnie) i jest na nich dużo syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, mam DG 111, aquawax oraz fast clean. Ostatnio po umyciu auta zastosowalem w celu testowym co potrafi Aquwax. No i gały mi wyszly, nie mogłem uwierzyć że wosk w sprayu tak wyciągnął mi czerń oraz nadał takiego lustra. Pytanie teraz, czy po nałożeniu DG 111, warto psiknąć fast cleanem i potem Aquawaxem ? czy po prostu stosować Aquawax np co 3 mycia, a po prostu stosować po myciu sam fast clean ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem. jak sam spray dał taki efekt, to nie wiem co będzie jak nałoże 111, psiknę fast cleanem i za jakiś czas aquawaxem. Jeszzce takie pytanie, po umyciu dać fast cleana i potem aquawax czy najpierw aquawax i na koniec fast clean ? pytanie drugie czy pod DG 111 moge użyć DJ lime prime ? czy są przeciwskazania ? mam akurat jeszcze pól buteleczki więc bym wykorzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.