Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam pytanie do "fotografowych wyjadaczy". poszukuję aparatu, zwykłego kompakta, którym mógłbym w pomieszczeniach zrobić zdjęcia o jak najszerszym kącie. niestety nie znam się za bardzo na fotografii ale ten parametr jest dla mnie ważny. Wiem że mogę kupić lustro i obiektyw szerokokątny.... ale ja potrzebuje zwykłego kompakta za rozsądne pieniądze. mozecie cos doradzic?? :)

 

nie wiem co masz na myśli pisząc "rozsądne pieniądze", ale ja zdecydowanie polecił bym

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... egory=8846

 

Naprawdę rewelacyjny aparat z świetnym obiektywem, ale niestety za spore pieniądze.

IMO warto :)

 

Poniżej kilka ostatnio ustrzelonych fotek z innego aparatu :)

 

DSC_8866.jpg

 

DSC_8769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D90 fajne body :)

 

1/2.3 cala co praktycznie wiąże się z zapisem mniejszej ilość informacji. Parametry jak piksele, zomm cyfrowy to nic innego jak sztuczki marketingowe, gdyż nie jest to nic innego jak tylko sztuczne wyciąganie jakości zdjęcia obróbką programową aparatu

Ilość pixeli to nic innego jak ilość liczb elementów światłoczułych na powierzchni matrycy. Im więcej ilości przy tej samej powierzchni tym większe załócenia, co efektem jest szum (najczęściej cyfrowo stłumiany algorytmami odszymiającymi). I to prawda, duża matryca najczęściej = lepiej. Jednak warto brać pod uwagę, że CMOSy najczęściej rysują ciekawiej od CCD. Robi się coś jeszcze w CCD w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto brać pod uwagę, że CMOSy najczęściej rysują ciekawiej od CCD. Robi się coś jeszcze w CCD w ogóle?

 

Aktualnie mam canona 50D + parę fajnych szkiełek ;) i zgadzam się, że CMOS to inna bajka :good: , ale też o innych pieniądzach zaczynamy rozmawiać........ :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak poznam tajniki i jego możliwości o wogule będzie git

Ja robie odwrotnie. "Tajniki" mam już dawno opanowane, wiem co i jak, dużo bawiłem sie kompaktem Canonem A530 i jutro jade do Media Markt po wymarzonego Canona 550D, na promocji za 2399zł z obiektwem 18-55 IS, jeszcze nie wiem czy nie lepiej dołożyc tych 3 stówek do 600D ale z kolei za 300zł to sobie kupie statyw i szybką karte pamieci 8Gb Sandiska + filtr UV. Może mogli byście mi doradzic :P?, bo puki co to jestem twardo za 550D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale już jeśli chodzi o filmowanie to przydatna sprawa ale to i tak za mało abym dołożył te 300zł, jak bede chciał sie na powaznie bawic w filmowanie to kupie sobie 7D. 2100zł za Canona 550D?, coś ci się pomyliło bo to jest raczej niemozliwe, może pomyliło ci sie z 500D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz, ja tutaj nie mówie o sprzecie dla pro. Dobry statyw mozna kupic za 200zł napewno (dobry jak dla amatora fotografii) a karte w granicach 100zł można też kupic. A filmowanie w 550D traktuje raczej jako bajer, którego od czasu do czasu sobie uzyje i cos zmontuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z kolei za 300zł to sobie kupie statyw i szybką karte pamieci 8Gb Sandiska + filtr UV.

 

 

niestety muszę cię zmartwić, ale w przypadku fotografii jest podobnie jak z detailingiem tzn. szkłem d.... nie podetrzesz :acute: . Za 300 zł to jedynie przyzwoity statyw kupisz np. Velbon Sherpa 600R :good: , jeśli planujesz zakup UV za ok. 20zł to na prawdę odpuść sobie, gdyż w cyfrze problem pogorszenia obrazu promieniami UV jest marginalny no chyba, że wybierasz się zdobywać 8 tysiączniki ;) ale w takich warunkach to pewne jest, że odmówi współpracy elektronika :P. Kolejne szkiełko wątpliwej jakości dodatkowo "wyciągnie" słabsze strony kitowego obiektywu a poza tym jest trudne w utrzymaniu/czyszczeniu...

 

 

Może mogli byście mi doradzic :P?, bo puki co to jestem twardo za 550D.

 

 

Proponuję "pomacaj" oba korpusy i zdaj się na intuicję, który lepiej leży w ręce itp. Różnica jakości obrazu dla body klasy xxxD pracujących w "normalnych" warunkach jest minimalna, polecam stronę z testami body http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Dodam, że obracany ekran jest fajnym gadżetem przydającym się przy kręceniu filmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to napisać że sherpa 600r jest mistrzem jeżeli chodzi o jakośc / cena / możliwości - nogi da się wyginać w wielu kombinacjach.

 

Do zdjęć spoko ale mając 550D zaraz człowieka złapie zajawka na filmy i tu zaczyna się problem bo żeby płynne ujęcie statywem zrobić, trzeba mieć olejówkę a najtańsza pseudo olejówka to już koszt ponad 500zł (sama głowica) :evil:

 

Same nogi od sherpy są bardzo stabilne, oryginalną głowice wyrzuciłem a w zamian siedzi olejówka + slider + 7d z gripem i ciężką tokiną i nie ma strachu że poleci w bok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co macie racje :P, też nie jestem zwolennikiem dziadostwa, jak kupowac to raz a dobrze wiec te 300zł przeznacze na sam statyw, a co do kosztów to doskonale zdaje sobie z tego sprawe, narazie pocykam foty na kitowym obiektywie a potem zobacze czego bede potrzebował. Jaką polecili byście karte pamięci :)?, pojemnoś najlepiej 8GB.

Edit:

Filtr UV słuzył by mi tylko do ochrony obiektywu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.