Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Nie będę zakładał nowego tematu i zadam tutaj pytanie bo widzę tu sporo ludzi znających się na fotografii. Chciałbym kupić na prezent "aparat" kompaktowy za około 300 zł. Wiem ,że szału nie ma za tą kwotę ale.... Ma być mały, mieszczący się w torebce bez większych wymagań a zarazem jakiś w miarę dobry. (alternatywa aparatu w telefonie kom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakycznie za tą cenę trudno coś polecić... Można w sumie poszukać używanej Nokii z serii N - zdjęcia robi przyzwoite, nie gorsze niż a może nawet i lepsze, niż niejeden kompakt. Minusem jest obiektyw stałoogniskowy - ale za to Zeissa i naprawdę przyzwoitej jakości. No i telefon gratis. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N - zdjęcia robi przyzwoite, nie gorsze niż a może nawet i lepsze, niż niejeden kompakt.

Nie no nie przesadzaj, jakim cudem telefon z obiektywem wielkości zapałki i matrycą wielkości ziarnka piasku ma zrobić lepsze zdjęcie niż kompakt z normalnym wysuwanym obiektywem?

Nawet jak ma zylion pikseli to nadal to tylko gówniany plastikowy obiektyw i sztucznie upchane piksele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem telefon z obiektywem wielkości zapałki i matrycą wielkości ziarnka piasku ma zrobić lepsze zdjęcie niż kompakt z normalnym wysuwanym obiektywem?

Nawet jak ma zylion pikseli to nadal to tylko gówniany plastikowy obiektyw i sztucznie upchane piksele.

 

Nokie N fizyczny rozmiar matryc mają taki sam jak w wielu kompaktach - 1/2.5'', czyli wielkości paznokcia u małego palca u 4 latka. ;) A obiektyw mają prawdziwy, szklany i stałoogniskowy . :-]

 

Generalnie za 300 zł chyba trudno jest kupić coś, co da zadowalającą jakość. Może warto rozejrzeć się za jakąś używką, która 2 lata temu była topowa... :o Ale z używaną elektroniką to różnie bywa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na wakacje za 400zł używanego Sony DSC-H3 i bardzo sobie chwalę. Wszystkie zdjęcia, które widnieją na tym forum mojego autorstwa są powered by Sony :mrgreen:

Do tego jest możliwość manualnych ustawień oraz dokupienia adapteru i zabawy z filtrami, czyli już jakaś namiastka lustrzanki :-]

I do tego świetny (ostrzący już od 3cm) tryb makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

to tak z przekąsem bo nie pusze się tym co mam :mrgreen:

 

zdjecia dla mnie są rewelacyjne, oczywiscie do dopracowania pewne szczegóły / róznych zdjęc mam całą masę / Kocham :evil: D90 i myślę o zakupie obiektywu szerokiego i Oka oraz filtru polaryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell, A po co te czarne ramki, wyglądają jak klepsydra /tak mi się kojarzy/,

ani swiatla, ani kompozycji kadru, ani punktu ostrosci, porazka
Też tak uważam, ostrość i światło leży całkowicie...
myślę o zakupie obiektywu szerokiego i Oka oraz filtru polaryzacji
i co to zmieni :D
zdjecia dla mnie są rewelacyjne' date=' oczywiscie do dopracowania pewne szczegóły[/quote'] sam sobie opowiadasz... nim coś pokażesz to dopracuj, sam N to nie wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.