Skocz do zawartości

Dywaniki na zime


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, powiem Ci że nie zwróciłem na to uwagi :o Dopiero jak teraz napisałeś to poszedłem rozdzielić swoje, bo mam jeszcze nie zamontowane do swojego auta i faktycznie dziurki po tych plastikowych szpilkach, którymi były połączone sa dość spore. Chyba je czymś podkleję od spodu przed zamontowaniem.

Debilnie pomyślane, powinny być łączone u góry w rogu, tam gdzie dywanik w aucie jest pod ukosem pod pedałąmi i woda nie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wkurzylem sie gdy zobaczylem te dziurki, dywaniki w takiej cenie a taka lipa. to nawet jakies uni z tesco maja paski do laczenia i nie sa dziurawone w taki sposob... U mnie na tylnich dywanikach te dziurki wypadaja akurat pod nogami pasazerow :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kupowałem od bit-car_pl

 

OK Dzieki. Zakupilem wlasnie petexy.

kurcze troche mnie draznia dziurki po ich laczeniach. Czy nie bedzie sie wlewac tamtendy woda...

 

Ja zamówiłem petexy do BMW zony i były zrolowane i sklejone taśmą, nie ma tam żadnych dziur, wiec może zależy to od tego kto je sprzedaje?

 

 

Ostatnio kupowałem na allegro od sprzedającego PFI. Tyle, że welurowe, bo ja używam wyłącznie welurowych. ;)

 

Jakość dobra, dopasowanie dobre (oryginalne zaczepy), ogólnie jak za tę kasę ok.

 

Do mojego auta tez zamowilem od welurowe PFI, juz drugi raz, jakosc samych dywanikow bardzo dobra, z tymze w pierwszych rozwarstwila mi sie guma od weluru co wygladalo nieladnie.

Teraz zamówiłem jakiś jeszcze z grubszym welurem i zobaczymy jak będzie.

Moim zdaniem te dywaniki są najbardziej zbliżone do oryginały pod względem jakości a przede wszystkim wyglądu ze wszystkich które do tej pory miałem. Jednak w stosunku do dywaników oryginalnych z Infiniti czy tym bardziej z BMW( które uważam za ideał pod tym względem) to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam PFI w AR147 zony i musze przyznac ze ksztalt jest idealnie dopasowany. Wzialem najtansza wersje i sa jak najbardziej godne polecenia. Maja tez dywaniki gumowe bo zamawialem koledze do fusiona przy okazji - tez bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do dywaników to ja stosuje tylko welurowe. Nawet w okresie zimy nie stosuje gumowych . mam garaż wiec robię tak.W okresie zimowym wiadomo kupa śniegu wiec wstawiając do garażu dywaniki (zwykle mój i czasami od pasażera)na kołek i do następnej jazdy obciekną. Nie ma problemu aby były przesiąknięcia pod dywaniki. Staram się nie używać uniwersalnych tylko wycięte do danego modelu. Nie ma problemów z wilgocia w aucie.Jak są roztopy i warunki deszczowe to kładę pod dywanik zwykłą gazetę i ona wciąga ewentualną wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

chcę zamówic dywaniki i matę bagażnika (chyba z Rewaz-Plastu) do Kangoo w wersji "blaszak", interesuje mnie głównie jakośc maty, czy ta antyposlizgowa cześc się sprawdzi, wygląda na dośc nierówną i "tępą", jak się na tym utrzumuje czystośc, czy brud zbyt mocno do tego nie przywiera - auto dostawcze, co prawda przewozi czyste ładunki, ale często trzreba wchodzic na pakę to się trochę wnosi.

Wolałbym chyba wersję "gładką" ale chyba Rezaw nie ma takiej w ofercie, może znacie innego producenta takich mat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo, ja mam coś takiego i to zawsze jest pierwszy mój zakup po zmianie samochodu.

 

9b3096e5f73193dfbef514cb00d9e215.jpg

 

Zdarzało mi się już, że wylał mi się słoik z kiszonymi, zupa, olej samochodowy i nic ...

 

dywanik pod spodem jak był czysty tak jest nadal. Ja osobiście polecam, żałował nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Swoop, smieja sie z Ciebie, ale sie nie przejmoj :P

Mnie tez kiszonki sie wylaly w bagazniku do tego zel do prania Persila i szampon Megsa.

Do dzis myslalem, ze tylko ja jestem taki pechowy :kox:

 

Ogolnie, dobra mata w bagazniku to podstawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop - czym czyścisz tą cześc antypoślizgową ?

 

do tej pory zwykłą wodą z kranu a jak mi się olej wylał, to najpierw poszedł Ludwik :-]

 

a tak generalnie, to jak przepłuczesz wodą, to wystarczy nawet z APC w tym wypadku rzadko się korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te rezaw-plast kupilem u kolegi co handluje dywanikami super idealnie dopasowane oraz zapach super okolo miesiaca sie utrzymywal!mate z tylu tez taka mam ale szalu nie ma natomiast idealnie jest dopasowana a to wszystko siedzi w bmw e87 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka mate w bagazniku w a6. Jest juz bardzo stara i mocno zmeczona czasem, jednak mimo sporego zuzycia czesci antyposlizgowej nadal zachowuje swoje wlasciwosci. Czyszczenie jest banalne, jakis czas temu wylala mi sie farba (chyba akrylowa, z mieszalni wiec w sumie nie wiem co tam domieszali czy tylko barwnik czy cos jeszcze - do scian taka). Mimo ze czesc zaschlo to i tak APC + woda pod cisnieniem i jest czysciutko no i nic nie przesiaka co jest plusem. Generalnie latwo ja utrzymac w czystosci, jest genialnie dopasowana i spelnia swoja role w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rogo, ja takie kupiłem i jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak w innych modelach, ale w A4 B6 są one bardzo dobrze dopasowane przez co nie widać, żeby burta była aż taka wysoka. Czyszczenie to sama przyjemność APC nałożone z Marolexa i mocne ciśnienie na bez dotyku załatwiają sprawę. Wysokość burty jest bardzo dobra bo nic Ci się nie powylewa przy opróżnianiu. Dałem za nie około 100 zł z przesyłką, ale nie żałuję. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek - dzięki za opinię, potrzebuję 2 komplety - jeden do Kangoo i tam stawiam na praktyczność, bo to auto do pracy, a drugi do Corolli znajomej - tam chciałbym aby to też ładnie wyglądało i zastanawiam czy brać Rezaw czy Petexy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo, jeżeli mają być to wydaniki tylko na zimę to bierz bez zastanowienia Rezaw-Plast, Petex mają za niską burtę jak dla mnie na zimowe warunki, chyba że taki bardziej cało roczny wybór ma to być. Swoje Rezaw-Plast brałem u usera amt1 na allegro. Z czystym sumieniem mogę Ci go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo, jeżeli mają być to wydaniki tylko na zimę to bierz bez zastanowienia Rezaw-Plast, Petex mają za niską burtę jak dla mnie na zimowe warunki, chyba że taki bardziej cało roczny wybór ma to być. Swoje Rezaw-Plast brałem u usera amt1 na allegro. Z czystym sumieniem mogę Ci go polecić.

 

 

dywaniki mają być całoroczne - Kangoor to osiołek roboczy, właścicielka Corolli mieszka przy nieutwardzonej ulicy, więc auto narażone na wnoszenie, kurzu, błota itp., dzisiaj zrobiłem jej wnętrze a stare dywaniki ma mocno zniszczone, szególnie dywanikm kierowcy mocno zdeptany wysokim obcasem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy, zastanawiam się nad wyborem dywaników gumowych do Espace IV. Na zdjęciach i z opisów aukcji allegro moim faworytem są dywaniki firmy Rezaw-plast. Czy możecie coś więcej napisać na temat wzornictwa koloru i ich jakości? Proszę o opinię- zależy mi na praktyczności, aby były na zimę i na lato i żeby ładnie się prezentowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemko99, co do wzoru to chyba wszystkie są takie same, jedynie kolor widziałem beżowe lub czarne. Co do jakości jak dla mnie super. Miałem je 2 lata i można powiedzieć że nie było widać zużycia, co do używania ich latem to już kwestia gustu. Dla mnie osobiście nie przeszkadzało jak były latem, przy każdym sprzątaniu wyszczotkowałem z apc i jakieś mazidło na to. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
rogoPetex mają za niską burtę jak dla mnie na zimowe warunki,

 

a to nie łaska obtupać buciki ze śniegu przed wejściem do samochodu? Według mnie ta wysokość petexa jest absolutnie wystarczająca, zwłaszcza, że żaden chyba z producentów samochodów nie robi oryginalnych gumowych z wyższymi krawędziami niż petex. Te z rezaw-plastu mogą być napełnione jakimiś 3ma litrami wody, około. To chyba przerost formy nad treścią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.