Skocz do zawartości

Latarka taktyczna Led Lenser P7


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

M4ciek - szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia soczewek z diodami w pozycji rozproszonej, to by troszkę mogło rozjaśnić sprawę skupienia ( mam swoją teorię ale nie widząc diod :idea: )

 

co do barwy to producent nie selekcjonuje diod pod tym kątem, rozrzut może być od powiedzmy 5500K do 7000K i to jest norma a nie wada :)

 

czy w obu latarkach były nowe baterie? bo jeżeli nie to taki test wiele nie daje ... wystarczy, że jedna latarka była używana kilka minut i mamy znaczny spadek jasności, te latarki nie posiadają elektroniki - jasność spada w miarę świecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

te latarki nie posiadają elektroniki - jasność spada w miarę świecenia

 

Potwierdzam

 

Jakież było nasze zdziwienie gdy po skończonej korekcie i ogromu dumy z siebie, że nie ma żadnych hologramów, wymieniliśmy baterie w LL i zrobiliśmy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podkleję pod temat.

Bardzo dobra latarka z możliwością własnych ustawień. Posiadam taką i jestem niesamowicie zadowolony. Oczywiście wcześniej była wykorzystywana w innych celach. Wszystkie info na:

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... f7eba1f7bc

 

jeżeli już było na forum proszę o usunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podkleję pod temat.

Bardzo dobra latarka z możliwością własnych ustawień. Posiadam taką i jestem niesamowicie zadowolony. Oczywiście wcześniej była wykorzystywana w innych celach. Wszystkie info na:

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... f7eba1f7bc

 

jeżeli już było na forum proszę o usunięcie

 

wszystko ładnie pięknie ale komfort używania latarki ze skupionym światłem nijak ma się do soczewki i rozproszonego światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie ale komfort używania latarki ze skupionym światłem nijak ma się do soczewki i rozproszonego światła

Czyli jesli dolozymy do tego plynna zmiane skupienia wiazki mamy -ideal ;)

Tzn LL -po "tuningu" :o

 

nie da się tego połączyć tzn. można w niektórych latarkach dorobić drugą głowicę na zmianę i po prostu wymieniać w miarę potrzeby - z soczewką na lakier, z reflektorem do innych celów ale czy warto - nie wiem

 

owszem można normalną latarką świecić na lakier ( ja to chyba piszę już któryś raz tu na forum :-] ) ale skupiony promień będzie się odbijać w lakierze i nas oślepiać, poza tym wszystkich defektów na lakierze nie widać tak dobrze, światło puszczone przez soczewkę jest jednolite na całej powierzchni którą oświetla, nie ma żadnych jaśniejszych punktów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak mnie naszło coś skrobnąć po wczorajszej inspekcji lakieru...dużo osób mówi że na jasnych lakierach Brinkman lepszy od LL, hmm chyba nie na białym...poświeciłem i jednym i drugim i trochę się przeraziłem co pokazał LL :D, zakup jak najbadziej udany, dodatkowo przyda sie LL na rower, niestety brinkmana nie dało się do kierownicy w sensowny sposób przytwierdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja byłbym jednak bardzo ostrożny z rzucaniem określeń oryginał/podróbka ;) Macałem w ostatnim czasie sporo LL, i jak na moje oko to różnice w budowie i jakieś drobne niuanse to nie jest kwestia oryginał/podróbka, a raczej okresu w którym zostały zrobione/kupione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, tak się zastanawiam czy nie lepszym rozwiązaniem do inspekcji lakieru było by zostawienie samej diody bez kolimatora czy soczewki? światło wtedy będzie bardziej rozproszone.

 

 

A poniżej chińska latarka na 3 diodach XM-L@3A ;)

Obrazek

 

próbowałem, większe rozproszenie nic nie daje a i po co marnować tyle światła na boki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie mam do LL targanych od skośnookich, ale- Georga też kupiłem w Polsce z jednego podstawowego faktu- gwarancja...może LL to nie jakiś niesamowity wydatek ale jednak szkoda by mi było latarki za 200 pare zeta jakby padła po 3 dniach i nie miał bym co z nią zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie mam do LL targanych od skośnookich, ale- Georga też kupiłem w Polsce z jednego podstawowego faktu- gwarancja...może LL to nie jakiś niesamowity wydatek ale jednak szkoda by mi było latarki za 200 pare zeta jakby padła po 3 dniach i nie miał bym co z nią zrobić...

 

w razie co da się naprawić, diodę można wymienić, rezystorki też - gorsza sprawa z włącznikiem wbudowanym w koszyk ( nie polecam rozbierać ;) ) tu raczej wymiana całego koszyka wchodzi w grę, jakiś czas temu chcieli ~70zł + stary koszyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kuflik, ciężko powiedzieć ;) moja wygląda *inaczej niż oryginalne latarki z 2012 i 2010 roku. Te z kolei też nie wyglądają tak samo, ta z 2010r wygląda podobnie do "podróby" z 2012r, a na 100% jest oryginalna. Także tego.... ;)

 

*inaczej, czyli jakieś drobne niuanse jak czcionka, wygląd przycisku,ułożenie diody etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie co da się naprawić, diodę można wymienić, rezystorki też - gorsza sprawa z włącznikiem wbudowanym w koszyk ( nie polecam rozbierać ;) ) tu raczej wymiana całego koszyka wchodzi w grę, jakiś czas temu chcieli ~70zł + stary koszyk
oczywiście masz racje tylko że nikt tego nie zrobi za darmo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.