Skocz do zawartości

Latarka taktyczna Led Lenser P7


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam czasami forum o tematyce jasnej strony światła, więc pozwole sobie zostawić komentarz na temat Chińskich latarek ledowych.

 

Jeżeli się kupi markową latarkę to jest bardzo duża szansa na długą i bezawaryjną eksploatację sprzętu.

Chińskie latarki są różne jeżeli chodzi o jakość, zwykle mają diody gorszego sortu, światło wpada w odcień np. zieleni.

 

Natomiast są też godne polecenia Chńskie latarki, które kosztują ułamek ceny markowego sprzętu a świecą porównywalnie lub nawet lepiej. Czasami trzeba poprawić np. odprowadzanie ciepła z mpcb (diody) na pigułe, wymienić przełącznik.

 

Z Chin można ściągnąć latarki za mniej więcej połowe ceny tych z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam czasami forum o tematyce jasnej strony światła, więc pozwole sobie zostawić komentarz na temat Chińskich latarek ledowych.

 

Jeżeli się kupi markową latarkę to jest bardzo duża szansa na długą i bezawaryjną eksploatację sprzętu.

Chińskie latarki są różne jeżeli chodzi o jakość, zwykle mają diody gorszego sortu, światło wpada w odcień np. zieleni.

 

Natomiast są też godne polecenia Chńskie latarki, które kosztują ułamek ceny markowego sprzętu a świecą porównywalnie lub nawet lepiej. Czasami trzeba poprawić np. odprowadzanie ciepła z mpcb (diody) na pigułe, wymienić przełącznik.

 

Z Chin można ściągnąć latarki za mniej więcej połowe ceny tych z allegro.

 

co ma wynikać z Twojego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem posta po to żeby wyklarować co w trawie piszczy. Jeżeli ktoś będzie chciał zakupić "towar o dobrych parametrach za stosunkowo nieduże pieniądze", wystarczy że się zaloguje na forum o odpowiedniej tematyce. Nie zmuszam nikogo do zakupu chińskiej latarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Koledzy, porównujecie parametry oryginalnego Led Lensera i podróbki, ich trwałość, jakość wykonania, cenę i analizujecie czy warto dopłacić za oryginał...

A czy nikomu nie zapaliła się czerwona lampka że ta podróbka to kradzież? - kradzież czyjegoś patentu, czyjegoś know how, że to jest złe?

 

Nikomu to nie przeszkadza? - liczą się tylko parametry sprzętu i żeby za niego nie przepłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nikomu nie zapaliła się czerwona lampka że ta podróbka to kradzież?

Nie. Mi nie.A przynajmniej nie do konca.

Nie kupuje podrobek, bo boje sie ladnej tandety. Marka dla mnie jest gwarantem jakosci i bezstresowego uzytkowania przez min rok .

Jesli ktos mnie przekona ze latarka bez logo jest rownie dobra i tansza - kupie tansza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nikomu nie zapaliła się czerwona lampka że ta podróbka to kradzież?

Nie. Mi nie.A przynajmniej nie do konca.

Nie kupuje podrobek, bo boje sie ladnej tandety. Marka dla mnie jest gwarantem jakosci i bezstresowego uzytkowania przez min rok .

Jesli ktos mnie przekona ze latarka bez logo jest rownie dobra i tansza - kupie tansza ;)

 

tu się zaczęło - http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 741#357741

 

dalej są fotki moich latarek, ponoć działają równie dobrze jak LL :P

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu jest mały problem z pogodzeniem latarki do inspekcji i codziennego użytku. LL ma dobrze działający zoom/focus i można ustawić rozproszone światło ( dobre do lakieru ) lub skupione. Normalna latarka ze sklepu zazwyczaj ma skupione światło - i to się średnio sprawdza przy inspekcji ( coś tam widać ale komfort pracy znacznie gorszy )

 

moje latarki są zrobione na soczewce "w pozycji" rozproszonej, z odległości 0.5m masz na ścianie koło o średnicy ~70cm

 

latarki przerabiam od podstaw dając nowy włącznik, elektronikę i diodę, staram się aby odprowadzanie ciepła było jak najlepsze ( żywotność diody ) no i żeby to ręce i nogi miało :D

 

aha - moje latarki są zasilane popularnymi akumulatorami 18650, to jest genialne zasilanie do latarek z "mocną diodą" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że zakończymy dyskusję dot. oryginał vs podróbka LED LENSER P7...

(żartuję)

 

zdjęcia może nie oddają tego tak idealnie, ale... oryginał dawał bardziej skupioną wiązkę światła, za to słabiej świecącą i bardziej niebieską niż białą

 

oryginał na górze:

img1428r.jpg

 

oryginał na górze:

img1429xt.jpg

 

oryginał na górze:

89885656604252675215168.jpg

 

oryginał z prawej:

89879156604254008548310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.