Skocz do zawartości

Odświeżenie plastików i wnętrza


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, podepne się pod temat aby nie tworzyć nowego.

Mam zamiar kupic do swojego stilo PB World Trim Restorer żeby odświeżyć czerń kokpitu. Przed operacja umyje wszystko Nielsen Cyclone. Teraz kilka pytan:

Czym myć za pomocą cyclone?

czym nakładać PB?

co dalej po takim zabiegu (mycie cyclonem i odświeżenie PB)? Jakoś to zabezpieczyć czymś? Mam również plastiki srebrne śliskie (klamki, radio, klima), co z nimi?

Do czego przydaje się mikrofibra w kokpicie? Czy gramatura, dl włókien i inne parametry MF mają znaczenie jedynie przy polerowaniu, wycieraniu do sucha lakieru?

Brakuje na forum jakiegoś tutoriala krok po kroku, co z czym i czym jeśli chodzi o wnętrze. Jeżeli się mylę to proszę o link bo ja nie mogłem znaleźć :)

będę wdzięczny za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeniosłem Ci post do bardziej właściwego tematu. Wszystkie informacje o które pytasz są na forum. Nie ma tego w poradniku bo mycie i zabezpieczenie plastików to stosunkowo prosty temat, ale w wolnej chwili spróbuję coś napisać, nie ma jednak gotowych rozwiązań, każdy robi to w inny sposób. Cyclone rozrabiasz sobie w butlece z atomizerem, lub w butelce z pianowniczką, czyścisz za pomocą pędzelka lub szczoteczki ( np. jak do skór ). Powierzchnię ścierasz najpierw na mokro ( pamiętając o tym, żeby płukać mikrofibrę ), potem na sucho. Dressing w zależności od rodzaju nakładasz aplikatorem z mikrofibry lub piankowym. Po wyczyszczeniu i zabezpieczeniu dressingiem możesz na bieżąco pielęgnować plastiki za pomocą QD do wnętrza. Lakierowane plastiki możesz przetrzeć zwykłym QD do lakieru, jeżeli masz we wnętrzu elementy lakierowane na wysoki połysk nie czyść ich za pomocą pędzelka, szczotki bo je porysujesz. Do pracy z plastikami we wnętrzu wystarczą nawet tanie mikrofibry ( Eurow, Kirkland ), wyjątkiem są delikatne elementy ( np. wspomniane wyżej wykończenia piano ) , je lepiej traktować tak delikatnie jak lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy forumowicze. Jestem posiadaczem Audi A4 B6. Jeśli ktoś miał doświadczenie z tym autem wie, że plastiki wewnętrzne są podatne na zarysowania i łuszczenie. Chciałbym usunąć znajdujące się zarysowania oraz odbarwienia, lub co bardziej prawdopodobne spróbować zamaskować. Może ktoś miał doświadczenie z tego typu problemem i mógłby doradzić jakich środków użyć do zamaskowania tego typu rys i odbarwień. Dla zobrazowania problemu pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcia poniżej. Jeśli ktoś zna jakiś sposób na zamaskowanie tego bardzo proszę o pomoc.

 

[mod=damian]Dłuższy bok każdego zamieszczanego zdjęcia na forum, nie może być większy niż 800 pikseli[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B6 plastiki są tandetnej jakości. Na początek wyczyścić APC np. od Shiny Garage czy ADBL. Prawdopodobnie zostaną rysy i zostaje tylko malowanie. Powiem tak,dressing który nakłada się po wyczyszczeniu plastików znajdziesz w każdym sklepie z kosmetykami samochodowymi, ale przejrzyj kilka strony wstecz i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie bo są różne gusta - jedni wolą świecące, drudzy matowe plastiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, coś trwałego i matowego do środka do astry H ? Obecnie mam PB NT ale jakoś słabo zaczernia, jest lepiej ale może bedzie coś z lepszym efektem.

 

Nielsen Finesse - mam astrę H.

 

Ale najpier umyj deskę ajkiś lajtowym apc - bardzo ułatwi Ci to prace.. pozniej 2 x Nielsen Finesse i poczujesz ładny zapach i polmat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

ja z kolei posiadam BMW E90 w sedanie . Często wożę na tylnej kanapie 3 pasażerów dlatego też środkowy tunel strasznie na tym cierpi otarcia po butach non stop . Boję się że porysują go tak, że same czyszczenie nie pomoże . Można to jakoś zabezpieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie w aucie żony przewozimy dzieciaki, Opel Zafira A. Niestety jak to dzieci nie uszanują niczego, auto jest skopane od góry do dołu, co do tapicerki to potrafie to ogranąć, ale mam problem z plastikami na fotelech, progach. Są po prostu białe, szorowałem to płynem do naczyń, nakładałem Zymola, ale nic to nie pomaga. Nie wiem czy ten piach, brud, już się wtopił w te plastiki, czy co wykonać i czym, aby znów wróciły w odcienie czerni. Może coś doradzicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fredi88 napisał:

Ale co z Zymola nakładałeś?

Wnioskuje, że Vinyl Conditionera. Jedyny dressing do wnętrza z gamy Zymola.

 

46 minut temu, Casian napisał:

Witam

Mam pytanie w aucie żony przewozimy dzieciaki, Opel Zafira A. Niestety jak to dzieci nie uszanują niczego, auto jest skopane od góry do dołu, co do tapicerki to potrafie to ogranąć, ale mam problem z plastikami na fotelech, progach. Są po prostu białe, szorowałem to płynem do naczyń, nakładałem Zymola, ale nic to nie pomaga. Nie wiem czy ten piach, brud, już się wtopił w te plastiki, czy co wykonać i czym, aby znów wróciły w odcienie czerni. Może coś doradzicie. 

Spróbuj je dokładnie umyć APC, zetrzeć na mokro a potem na sucho. Po oczyszczeniu spróbowałbym też innego dressingu. Zymol trochę przyciemnia ale niezbyt mocno. Według mnie lepszą propozycją będzie tutaj np. ADBL Interior WOW, Gyeon Preserve czy PB Natural Look. Jak wejdziesz w dział z testami to w temacie Gyeona ostatnio wstawiałem zdjęcia z porównania tych wyżej wymienionych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.