Skocz do zawartości

Odświeżenie plastików i wnętrza


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro sprawdzę przez dzień bo już ciemno troszkę w garażu a najlepsze dzienne światło.

Jak coś to jeszcze raz nałożę i się zobaczy jak będzie.

Ja użyłem APC bo nigdy nikt tym nie czyścił samochodu w środku a już się te plastiki troszke kleiły od nakladania plaka przez kilka lat.

 

W sumie Nielsen Finesse ma również właściwości czyszczące, Psikacz z niego jest kiepski i najczęściej za mocno daje. Ja używam na aplikator bawełniany i nim wycieram. Po pewnym czasie przecieram MF ale nie zawsze.

czy jedna czy dwie warstwy to już musisz zobaczyć czy jest równomiernie. nałożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy najlepiej potraktować takie jasne plastiki w Skodzie L&K. Ostatnio używałem tylko Sonax do czyszczenia wnętrz samochodu http://allegro.pl/sonax-do-czyszczenia- ... 94706.html Efekt czy jak wiem po przetarciu nie widać różnicy - może nie były brudne :P Co wy radzicie na takie plastiki i czym je konserwować?

 

P.s Czy kosmetyki marki SONAX to dobre kosmetyki czy taka średnia półka dla amatorów?

SSA56456.jpg SSA56457.jpg SSA56460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy najlepiej potraktować takie jasne plastiki w Skodzie L&K.

 

Podobnie jak Daniel poleciłbym Ci moje ulubione APC - VP Interior APC. Ew. jak tworzysz pierwszy zestaw i chcesz zaoszczędzić możesz rozważyć ShinyGarage LimeAPC. Wnęki drzwiowe też możesz wyczyścić APC.

 

Na to oczywiście dressing - jaki to już zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Może być np. PB Natual Look albo najlepszy chyba pod względem relacji ceny do jakości, "nieśmiertelny" Nielsen Finesse.

 

Czy kosmetyki marki SONAX to dobre kosmetyki czy taka średnia półka dla amatorów?

 

Na tutejszym Forum większość Ci powie, że to niższa półka a czy dobre? Z płynu do szyb Sonaxa jestem bardzo zadowolony, innych nie testowałem ale nie skreślałbym ich tylko dlatego, że są tanie. Poszukaj opinii na Forum bo ktoś chyba jeszcze jakieś produkty tej firmy zachwalał (nie wiem czy nie dressing do plastików ale to już musisz sam sprawdzić).

 

Da się znaleźć kilka "perełek" wśród tanich produktów. Ostatnio 2 produkty K2 zaczynają zbierać dobre opinie (bodajże Quantum i jakiś jeszcze), widziałem też sporo dobrych opinii o dressingu do opon TurtleWax. A pewnie jeszcze kilka fajnych być może nieodkrytych produktów by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to oczywiście dressing - jaki to już zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Może być np. PB Natual Look albo najlepszy chyba pod względem relacji ceny do jakości, "nieśmiertelny" Nielsen Finesse.

 

Mam Nielsena Finesse i Shiny Garage Apple Plastic Dressing, imho ten drugi daje lepszy efekt, oraz dłużej się trzyma.

Nielsena używam "na szybko" z tyłu auta i na progach bo ma właściwości czyszczące.

do tego w/w APC od SG , cos tam jeszce dokupi z 500ml i 4 ze środków gratis :) bo teraz mają promocję do konca miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc odświeżę ten.

Chcę doprowadzić do ładu swoje tapicerki drzwi w Stilo 3D. Jak wiadomo tapicerka drzwi ma niekiedy materiał (w tym wypadku jest to welur, o tak to wygląda kb585_2734256122.jpg ). Plastiki mają kilka rys, tych głębszych jak i mniejszych. Większe delikatnie potraktuję papierem ściernym. Potem chcę opalarką je odnowić, pytanie co robić przy dojechaniu do krawędzi, tam gdzie jest materiał, przecież od ciepła on się spali lub skurczy. Przykrycie co kawałek jakąś grubszą blachą da radę? Czy jak to widzicie? Oczywiście boczek będę zdejmował, jednak nie da się oddzielić materiału od reszty plastiku.

 

Co po opaleniu zastosować na tą tapicerkę? Wyczytałem, że jakiś dresing (MEGUIARS Ultimate Protectant).

 

I co do czyszczenia najpierw?

Takie coś będzie dobre http://allegro.pl/meguiars-all-purpose- ... 99388.html ?

Czy lepiej: http://allegro.pl/nielsen-cyclone-apc-1 ... 10657.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscach styku plastiku i materiału uważaj, bo z opalarką narobisz niezłego bałaganu. Opalarką można co nieco poprawić (zależy od rys) natomiast cudów nie oczekuj. Szczerze to raczej szukałbym w otchłaniach allegro używanych boczków w bdb stanie, skoro ten tak drażni Cie w oczy.

 

Co do APC to już wolna wola, do wnętrz wiele osób poleca VP Interior APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to tylko marne Stilo 3D z 2001r. Chcę odświeżyć plastiki (przede wszystkim tapicerkę drzwi), nadać jej jednolitego koloru.

 

 

popatrz :

- Poorboy's World Natural Look

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -gumy.html

 

- 303 Aerospace Protectant

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... 237ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen APC ile do ilu rozcieńczyć z wodą przy myciu tapicerki? Bo czytam i już się pogubiłem. I jak rozcieńczyć do mycia np. zakamarków (blachy) w drzwiach?

 

Zasada przy APC jest taka, że zaczynasz od małego stężęnia i w razie potrzeby zwiększasz. Możesz zacząć od np. 1:30 i jeżeli będzie nie wystarczające to zwiększaj je stopniowo sprawdzając czy nie oddziałuje źle na tworzywo na którym działasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.