Skocz do zawartości

Monitor 24/27 do obróbki zdjęć - doradźcie


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Szukam dla znajomej monitora do obróbki zdjęć. Najlepiej 27, ale może też być 24'. Budżet 2, z możliwością rozszerzenia do 3k.

 

Czy ktoś z Was może siedzi w branży i mógłby coś doradzić? Ja niestety nie znam się na tym ani nic.

 

Z góry bardzo dziękuję!

 

Wyryte w skale z S20 FE 5G

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eizo CS2420 to najlepsze co może kupić w tym budżecie. Żadne Benqi, Philipsy itd które niby są monitorami do pracy z kolorem nie są wartę nawet chwili zastanawiania się nad nimi. Skalibrowany CS2420 to spokój na kolejne 5-10 lat. Takie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z grafikami (pracuję w agencji reklamowej) Ich zdanie jest takie, że nie wszystko co ma Eizo w nazwie się nadaje do grafiki. Eizo do grafiki zaczynają się od 7 tysi. Polecają Asusa. Fabrycznie ma skalibrowane kolory i jest 5 lat gwarancji

https://www.asus.com/pl/displays-desktops/monitors/proart/proart-display-pa279crv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci, polecam testy Stilgara na kanale Morele. Przeprowadza jedne z najbardziej rzetelnych testów monitorów na polskim Youtubie. Z pomocą jego testów na pewno uda się coś znaleźć 😉 

Sam zmieniłem, dzięki jego testom model docelowy, który trafi na moje biurko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovak, dzięki, nie znałem. Podrzucę
@AndrewZS, dzięki również, ale mówili coś konkretniej, tzn. dlaczego się nie nadaje? Nie neguję w żaden sposób ich zdania, chciałbym się tylko dowiedzieć. 7k to nie budżet na tę skale działalności Asusa też podlinkuję.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem o tym konkretnym modelu wspomnianym na forum i tak: model sprzed kliku lat, mała rozdzielczość i ma 24". Wspomniany Asus ma 27" i mieści się z zadanym budżecie, a Eizo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że duży, czy 4K, jak nie widać koloru 🙂

Mam stare eizo 22 cale 1900x1200, ma już 15 lat, skalibrowane ( modelu już nie pamiętam, ale jak na model graficzny w tamtym czasie to była mocna średnia półka ) i rok temu kupiłem nowego kompa + monitor samsung  i stare eizo dalej wygrywa kolorem :). Odbitki zawsze mają ten sam kolor, kontrast, nasycenie.

Ja zawsze pracuje, właściwie pracowałem ( ostatnio już tylko dla przyjemności ) na dwóch monitorach. Na eizo obraz a na drugim monitorze palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.