Skocz do zawartości

Fireball alien blood. Wrażenia.


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Sezon trwa więc czemu nie ściągnąć zymola i coś nie posmarować. Zupełnie przypadkiem nabyłem kolejny wosk, którego u nas na forum nie ma.

Czemu mnie zaciekawił? W oferty fireball ten ma mieć max look. Zresztą - za stroną dystrybutora.

KONKURSOWY WOSK PREMIUM PRODUKOWANY RĘCZNIE
Efekt show car i niesamowita śliskość lakieru

Wosk oferujący niezwykłe doznania wizualne i wyjątkową śliskość lakieru. Zabezpieczona powierzchnia zyskuje niezwykłą głębię koloru i efekt wet look (mokrego lakieru). Doskonale dobrane składniki mocno odżywiają powierzchnię i podkreślają piękno zabezpieczonego lakieru, tworząc prawdziwie konkursowy efekt. Zawiera aż 32% szlachetnego wosku Carnauba i jest niezwykle łatwy w aplikacji. Wosk szczególnie podkreśli zalety ciemnych i kolorowych lakierów.

Produkowany ręcznie z najwyższej jakości składników, co czyni go wyjątkowym produktem dostępnym w ograniczonej ilości sztuk. Wosk jest sprzedawany w eleganckim akrylowym pudełku z magnetycznym zamknięciem.

MOCNE STRONY:
+ intensywna głębia koloru
+ bardzo duża śliskość
+ niezwykle łatwa aplikacja
+ wysoka hydrofobowość.

Brzmi jak konkursiaczek letniaczek? No brzmi. To jedziemy.

 

Całe auto przejechane Dodo lime prime na gąbce flexipads, taki niby tricolor tylko ma dwa kolory 😉 Z wyjątkiem maski gdzie będzie pojedynek. I dachu bo mi się nie chciało 😉

Wygląda jak komplet.

20230831_145326.jpg

Maska mckees prep polish. Ale to żre 😉 Zjadło HDC + atlantique na dwa ruchy ręką, że aż lakier "piszczy". Całość przetarta ipa 25%.

20230831_202215.jpg

 

I co by tu wybrać, żeby było letnie, max look, tłuste śliskie i ciemne kolory. Souveran - stawiamy poprzeczkę wysoko jeśli chodzi o kategorie look śliskość łatwość pracy. W kategorii trwałość poprzeczki nie stawiamy jak widać.

20230831_202548.jpg

 

20230831_202651.jpg

 

Wrażenia.

Opakowanie petarda. Szklany słoik i ciężka zakrętka. Bardzo solidne wrażenie i odróżnia to jednak produkt od całej reszty pakowanej w plastik. Tutaj nic z plastiku nie ma podjazdu. Szacuneczek.

20230831_202701.jpg

Z boku zgaduje, efekt od pozostałych po wylaniu bąbeków powietrza? to nie jest brudne tylko tak wygląda 😉

20230831_202705.jpg

Nawet wylany. Ręczna robota. Jest pod korek. Wygląda to tłusto. Spoko.

20230831_202727.jpg

 

to woskujemy.

20230831_202954.jpg

20230831_202958.jpg

20230831_203002.jpg

Z tej strony souveran

20230831_203228.jpg

Maska done. To pogadajmy o wosku.

20230831_203312.jpg

ale najpier docieram souverana który gotowy jest po 3 minutach easy 😉

20230831_203728.jpg

Natomiast alien testu palca nie przechodzi po 20.

Tutaj obserwacje i bardzo wstępna opinia.

Wosk jest bardzo przyjemny w aplikacji. Ślisko, łatwo sunie po lakierze. Nawet tak o oczko, minimalnie lepiej od souverana. Jeśli aplikator ma wosk, to wrażenie jest smarowania auta olejkiem. Dobra para - oba tak potrafią.

Zapach. Taki sam jak fireball grapheene. Perfumowany. Bardzo fajny. Grapheene pachnie zauważalnie intensywniej. Souverana zapach zostawmy. Naturalny, słodkawy, lekki, nieprzeszkadzający, ale jednak mojemu nosu nieprzyjemny.

Wydajność. Mega. Wosk jest dosyć miękki więc nie ma potrzeby kręcenia w nim aplikatorem. Souveran przy nim to wosk kamienny 😉 Lekkie tapnięcie i lecimy dalej. Na auto z wyłączeniem kawałka maski i dachu zużyłem jakąś śladową ilość wosku. Nie jest tak, że nie wiadomo jak daleko można tym smarować. Mało się naklada, mało używa. Próbowałem trzy różne palikatory i wosk fajnie z nich wychodzi. Wiecie pewnie o co kaman. Masz trochę więcej to się nakłada grubiej. Lepiej tapnąć raz na element czy pół i jest ślisko fajnie i w miarę równomiernie.

Docieranie. Nierówno. Souveran. Jeden ruch ręką. Done. Kropka. Alien Blood. Zależnie od czasu i grubości. Po kilku minutach da się, nie jest jeszcze "well done" ale spox. Kilka ruchów ręką. Dalej. po 20, 30 minutach. Jak wosk był nałożony oszczędcznie i uważnie, jeden ruch ręką. Jeśli było go więcej (w kategoriach i tak oszczędnego nakładania wosku) to wymaga jednak uwagi przy docieraniu. Tak miałem miejsce gdzie ganiałem hologram a nie wyciągnąłem nawet inspekcji. Dzisiaj się woskiem bawię nie go męczę 😉 tak może coś tam się ciągnąć mi się coś tam ciągnęło.

Śliskość. O tym wspomina fireball. Tak. Jest po aplikacji alien blood mega ślisko. Ciekawostka. Ręcznik lżej jeździ po suveranie. Ale już wpsrawdzając palcem. Auto jest super tłuste i śliskie. Top. Nie taka "gładkość" a serio ślizgawica.

Look. Tu i teraz. Nie powiem nic i poczekam 😉 Pierwsze wrażenie mistrz oleju souveran jednak trudny zawodnik żeby z nim w szranki stawać. Ale niech usiądzie.

Smarujemy dalej.

20230831_203756.jpg

20230831_212111.jpg

Inspekcja gdzieś się wala to lez z telefoniku. Docieranie po pół godziny i takie kwiatki jednak bywają. Żyj z tym.

20230831_212119.jpg

I koniec. Było całkiem miło.

20230831_213157.jpg

I nawet ładnie wygląda. Nie ma to jak fresh wax look.

20230831_213236.jpg

Czego się dowiemy.

Look, pochodzę popatrzę powiem co widzę. Trudnego ma przeciwnika ale i.. tańszego. Warto byłoby sie wykazać. Może porównam trwałość, do najmniej trwałego wosku jaki mam 😉 

Na pewno wosk wyjmę kilka razy i podsumuję przemyślenia. Są podwody, żeby się tym woskiem zachwycać. Mam tylko przeczucie, że może lepiej mieszać na metalikach.

 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke zdjęcia z telefonu wrzuciłem - już masz uzupełniony opis. Co do zdjęć zgoda. Również bardziej ufam opisom i doświadczeniu oka kolegów. Cyfrowa fotografia i tak kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator w ostatnim miesiącu nakładałem 4 razy wosk, 2 razy Fireball Graphene Show Wax na Volvo i BMW, Zvizzer Wax zielony na Fiata i Soft 99 Fusso 12m w starej wersji na Mondeo.

Fireball najprzyjemniejszy zapach, super docieranie, rewelacyjna wydajność po 5g na duże auto, Zvizzer nakładany rękoma, twardy w puszce w rękach moment się topi i pięknie rozprowadza,zapach chemiczny nieprzyjemny niestety zapomniałem zważyć przed i po, aplikacja dłońmi prosta, docieranie po 40 minutach proste Ma być podobno trwały 6-9 miesięcy.

No i Soft99, aplikacja prosta, bardzo oszczędnie, docieranie po 10 minutach, katorga, ręce mnie bolały, zapach chemiczny, nieprzyjemny, najgorszy wosk jaki kładłem wśród wszystkich wosków.Jedynie broni się deklarowaną trwałością 12 miesięcy.

Więc jak już postanowię robić zakupy to na pewno wskoczy jakiś fajny wosk z Fireballa, Na razie sytuacja zmusiła mnie do oszczędzania a na szczęście półki od chemii się uginają.

Czasami mam auto na podstawowe zabezpieczenie, pewnie że mogę położyć jakiś płynny wosk, czy Ceramic Coat albo nawet booster z Aqua czy Cleantle, ale wolę poświecić trochę więcej czasu i delektować się woskiem.

Choć przyznam że wiele ich nie położyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke ale fusso to nie nakładałeś gołymi rękami? 😉 wiesz, ptfe. Fajnie że wkręcsz się woski - zabawa jest przednia.

 

Mały update z mojej strony. TTTM i kochaj albo rzuć. Kurde. Nie mam halucynacji. Nie mam zwidów. Nie jestem uprzedzony. Mówcie co chcecie łapcie zdjęcia i opinię wyróbcie sami. 

Wosk wyraźnie siada i robi się ciekawiej.

 

20230831_224311.jpg

20230831_224318.jpg

20230831_224547.jpg

20230831_224558.jpg

20230831_225006.jpg

niemniej nie dotarłem idealnie lub lekko się wypaca.

Biorę więc kolejny ręcznik

20230831_225011.jpg

ruch ręką - maska.

20230831_225031.jpg

20230831_225036.jpg

ruch w drugą stronę

20230831_225041.jpg

20230831_225045.jpg

20230831_225059.jpg

20230831_225104.jpg

 

Co widzę to nazwanie tego zostawiam Wam 😉 Pewnie siądzie odprauje będzie gites lub też rano z kawką sobie dotrę. Niemniej. Obok suveran jest już dawno zrobiony i nic się pod ledem nie złapie a machałem, pod tym samym ledem i ręcznikiem.

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzator bardzo dziękuję za ten test. Idealnie wpasował się w to co mi po głowie od pewnego czasu chodzi. 

Chce kupić jakiś naturalny wosk Fireballa. Nie potrafię wybrać który. Wosk ma być na biały perłowy lakier więc w ogóle zastanawiam się czy jest sens go kupować. Mam Souverana który..., wszystko wiadomo:)

Będę obserwował rozwój tematu. Jeszcze raz dziękuję:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek o super, że trafiłem. Też nieśmiało spoglądałem na game fireballa i mamy piwerwsze wrażenia. Jak się obroni look i wszystko siądzie to spoko, cechy do rozważenia i poprawka na zostawienie w garażu.

Niemniej pewnie sam wiesz. Tak dużo jest fajnych wosków. W mojej opinii i tu ma fireball handycap. Którymś kolejnym etapem miłości do wosków jest już nie szukanie tych co wszystko robią okej, nie tych co mają zestaw cech a szukanie tych co coś robią wybitnie, nawet mimo pałnego pakietu wad 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Ford coś gryzie się z woskami od Fireball 😜 ale bez lampki na fotkach to kocur według mnie 😁 czasem lepiej nie szukać, nie drążyć, a cieszyć się sama aplikacją i wyglądem końcowym bo znając życie wyjedziesz autem i zacznie padać  deszcz 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea to prawda. Ale jest też tak, że szukamy tych doskonałości i niedoskonałości. Nam zalezy.

To wracając do niedoskonałości. Zrobiłem retest na kawałku maski i błotniku.

Zużycie minimalne i to biorąc pod uwagę że zmieniałem aplikator. Ledwo lizniety.

 

20230901_094257.jpg

Wygląd. Jest bardzo dobrze, to wygląda.

20230901_094305.jpg

20230901_094720.jpg

20230901_113118.jpg

20230901_113127.jpg

20230901_113141.jpg

Po dwóch godzinach 😉 tttm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzatorciekawi mnie Twój problem z dotarciem już drugiego wosku Fireballa. Nikt poza Tobą tego problemu nie sygnalizował. Pytanie dlaczego. Niczego Ci nie imputuje. Po prostu z logicznego punktu widzenia albo problem leży po Twojej stronie albo inni użytkownicy go również mają ale nie dostrzegają lub o nim nie piszą.

Problem jednak na razie pominę. Kładłem przez lata Zymole na czarnym lakierze Hondy. Nie wierzę żebym miał z Firebalem większe problemu z wypacaniem😀

Pytanie na koniec. Masz woski Zymola, masz Pinnacla Souverana. Jak oceniasz na ich tle, radość z aplikacji i efektu Fireballa Alien Blooda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek tez jestem zaskoczony. Serio dobre warunki czyste lub nowe akcesoria itd. Nie szuk problemu na siłę.

Poza tym długim siadaniem to wosk jest bardzo fajny. Ma smarowalność souverana i to mi się mega podoba. Miłej niż zymole. Fajny zapach i prezencja. Look na moje oko zblizony do konkursa. Nieźle bo to już kopanie w wadze ciężkiej. 

Overall, zymole od konkursa w górę, górą za całokształt. Ale dajmy mu czas. Zobaczę jak siedzi, jak trzyma look itd. 

Mi się zymol ani razu nie wypocił i tak sprawdzam po sobie pod ledem 😉

Soveran to dla mnie rzecz jedyna w swoim rodzaju. Banalna praca i kapitalny look. Trwałość jak qd 😉 więc nie ma konkurencji 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, analyzator napisał(a):

Overall, zymole od konkursa w górę, górą za całokształt. Ale dajmy mu czas. Zobaczę jak siedzi, jak trzyma look itd. 

To umawiamy się tak😀

Ty będziesz się dzielił swoimi obserwacjami, ja będę je śledził i na black fridaya będę jak znalazł wiedział czy kupować wosk Fireballa czy nie😆😆😆

BTW: A zastanawiałeś się nad Fireball Carnauba Wax? Ja się zastanawiam czy go wziąć jako QD do wosku w słoiku. Z tego co czytałem, jesteś ostatnio pod wrażeniem karnaubowego QD od Sonusa. Zastanawiam się czy to nie będą podobne produktu🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek skoro już tak rozmawiamy, to jakie masz doświadczenia na białym lakierze? 

Jakie kombinacje (wosk+cleaner albo sam wosk) w Twojej subiektywnej ocenie najlepiej się sprawdzają. Masz jakiegoś pewniaka, po którym czujesz, że lepiej już nie będzie? Smarujesz jeszcze Zymolami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek nie kupuje już qd czy qw. Sonusa po prostu dokupiłem bo się kończył i była dostępność. A z tym było słabo długi czas.

Look. Cóż jest na prawdę bardzo dobrze. Ten wosk może stawać obok konkursa. Jest wet look, jest gloss. Kolejne opinie jak wrzucę na metaliki.

Btw na dachu sobie wrzuciłem wax planet i... Mi się wypocił 🙂

 

20230902_155440.jpg

20230902_155450.jpg

20230902_145609.jpg

20230902_145440.jpg

20230902_145402.jpg

20230902_145438.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ad.am, nie chcę robić koledze bałaganu w jego temacie, więc tylko jeden post.

Nie wiem czy to kwestia tego, że bawię się w to już od ponad dekady czy kwesta lakieru ale, albo ja przestałem widzieć rzeczy których nie ma albo karnauba na białej perle nic mi nie daje w kwestii wyglądu (a przynajmniej w tym sensie nie daje co dawała w czarnej Hondzie). W związku z tym nie smaruję już ani Zymolami ani SVem (swego czasu posmarowałem auto nawet Crystal Rockiem i... no nie klęknąłem).

Obecnie najoptymalniej sprawdza się u mnie system finiszu co poł roku CarPro Essencem i następnego dnia położenie Gyeona Waxa. Jest ślisko, jest lustro, jest trwale i sądzę że lepiej nie będzie😀

Tak jak napisałem, karnauba mi się w ogóle nie widzi na białej perle więc bawię się polimerami i sio2 które wg mnie dają ładny efekt lustra. Jako QD używam Adam`sa Detail Spreya i Firreballa Pirouette.

@analyzator lakier wygląda na zdjęciach świetnie👍.

Z ciekawości, zerknij co pisze Fireball na swojej amerykańskiej stronie:

https://www.fireball-usa.shop/product-page/show-car-wax-alien-blood

Alien Blood, podobnie jak większość wosków Fireballa, ma wg amerykanów w swoim składzie sio2. Ciekawe bo na polskiej stronie, Fireball o tym nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek moim okiem i oświadczeniem jasne lakiery to serio, doczyścić i coś co nie przyciemnia, nie wet look. Z wosków bym pewnie celowal w bilthambery nawet ze wskazaniem na DSW. Max gloss. Bio nano na górę i jest pięknie.

Niezłe znalezisko z opisami na ich stronie w usa! w polsce zupełna cisza. Że to jest produkt na sio2 to się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea zero filtrów. Ot zwykle zdjęcia. Samsung s20fe. Ale foto komórkowe kłamie i istotny jest komenatrz do zdjęcia. To komenatarz. Look na tym lakierze jest bardzo bardzo dobry. Jest jakość. Przyciemnienie takie 5/10, bardzo dobry gloss. Żeby powiedzieć więcej to muszę go na innych lakierach pomęczyć bo tu mamy uni. Mam przecucie podparte jakimś doświadczeniem, że będzie robił głębokość i przezroczystość bez zamulania. To jest party trick dobrych wosków a dalej wchodzimy juz w matrix co się komu podoba, color stable i maczowania np ws ziarno lakieru.

Jak nie zrobi fikołka w stylu angelwaxa desirable, tj nie zjadą mu olejki po pierwszych myciach, to mimo przygód zostanę fanem tego wosku. Wspomnę tylko że zymol look to z kombo hdc a tutaj sobie wpadamy na dodo 😉

Skoro producent mówi, że po 24h warstwować to na kilka elementów wpadła kolejna warstwa i zostaje na noc. Może nie będę ganiał tego oleju góra dół 😄  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator obudziłeś we mnie woskomaniaka, z tym że problem ze nie mam auta swojego bez ceramiki żeby wosk położyć to muszę na cudzych.

Korci mnie spróbować Swisswax nawet na początek Onyx, masz może porównanie do Fireball?

Mam Graphene i jest cudny, mam Zvizzer Wax dużą puszkę tu zapach okropny ale aplikacja rewelacja efekt też cudo i podobno ma być trwałość.

I teraz kupić Aliena czy Onyxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke nie znam onyxa ale pewnie jak w zymola nie bawiłbym się w podstawowe. Chociaż carbon to fajny wosk. U mnie na liście do nabycia jest utopia.

Czy polecam aliena. Dla świadomego woskowego sadomaso 😉 ale do pełnej opinii jeszcze daleko i kilka rzeczy może zrobić dobrze lub nie.

Druga warstwa. Dotarłem po 9+h. Poszło easy ale wciąż nie jest to dotarcie premium. Trzeba trochę pomachać. Miejscami dalej nie przechodzi testu palca.

Wygląd jest bardzo bardzo dobry.

 

 

20230903_082123.jpg

20230903_081845.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.