Skocz do zawartości

Jak będzie wyglądała motoryzacja przyszłości?


Rekomendowane odpowiedzi

To nie są małe pieniądze. Musisz pojąć na początek jak to działa. Kraje takie jak PL mają duże prawa do emisji że względu na zacofanie energetyczne. Ale wymyślono to tak, żeby z ew. sprzedaży tych praw miały pieniądze na transformacje energetyczną. Kraje które je kupują robią to dlatego, że kupno tych praw jest dużo tańsze niż kary za przekroczenie emisji. Gdyby PL inwestowała te pieniądze w transformację mieli byśmy już mocno zaawansowana budowę atomówki, albo w dużym stopniu zmodernizowane linie przesyłowe. Limity z roku na rok spadają, więc jeśli nic nie zrobimy, to za chwilę ze sprzedawców staniemy się kupującymi. Z racji, że podaż będzie spadać, to ceny będą rosły, wie będziemy zmuszeniu kupować prawa do emisji drożej niż teraz sprzedajemy.
Ponoć węgla mamy na 100 lat, z którego produkujemy energię elektryczną. To dlaczego jak myślisz energia tak podrożała w ciągu ostatnich 2 lat?

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS no nie ja wysiadam z tej dyskusji, jak to mówią " nie kopie się z koniem" 🤭 ach TVP działa cuda, mnie już w tym wątku nie ma, pozdrawiam serdecznie z budowy elektrowni atomowych 😜💪  jak to mawiał pewien Pan " ciemny naród wszystko kupi" 🤭 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak bardzo zacietrzewiony jesteś? Z tego wszystkiego wypierasz mi zupełnie inna opcję niż jestem. Tak się zastanawiałem, kiedy od merytoryki dojdziemy do polityki... Zastanów się, czy w TVP usłyszysz o tym wszystkim co napisałem. Oni to akurat bronią Twojego stanowiska Jak dla mnie dokonałeś samozaorania ostatnim wpisem i faktycznie dalsza dyskusja sensu nie ma, skoro uważasz że TVP i obecny rząd jest orędownikiem Fit For 55 :-)

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka


 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie chodziło o przeszkadzanie, tylko o niewiarę, że powstanie. O ile w powstanie Izery nie wierzę, to atomówki powoli stają się faktem

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było gadania o elektrowniach atomowych w Polsce . Może mnie pamięć myli ale czy to nie Niemcy byli przeciwni ? Tzn mieliśmy zrezygnować z węgla a czystszą energię elektryczną kupować od nich ?

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie pamiętam (choćnie twierdzę, ze tak nie było), natomiast Niemcy pozbyli się atomu. Została im jedna elektrownia, która miała być też zamykana, ale w świetle ostatnich 2 lat raczej tego nie zrobią

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, AndrewZS napisał(a):

to atomówki powoli stają się faktem

To już pewne na 100%! Obajtek kupił w Borkowie Lęborskim 16ha ziemi także nie ma już opcji żeby Polska wycofała się z budowy elektrowni atomowej na Pomorzu😂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@AndrewZSwiesz, takiego zakładu nikt Ci nie przyjmie. Jeśli z jednej strony inwestycję bedzie realizować Państwo Polskie a z drugiej prywatna firma to wynik takiego współzawodnictwa jest JUŻ znany😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta wodorowe też są elektryczne. Wodór służy do produkcji prądu, którymi zasilane są silniki elektryczne. Były koncepcję zasilania wodorek silników spalinowych, ale taki silnik ma mniejsza sprawność niż silnik elektryczny. Auta wodorowe nie upowszechnia się dopóki nie zostanie opracowana energetycznie wydajna metoda produkcji zielonego wodoru. Ten uzyskiwany obecnie jest produktrm ubocznym rafinacji ropy.
Osobiście myślę, że zasilanie bateryjne i wodorowe będzie szło równolegle, tak jak dzisiaj benzyna i diesel.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrewZS napisał(a):

Osobiście myślę, że zasilanie bateryjne i wodorowe będzie szło równolegle, tak jak dzisiaj benzyna i diesel.

nie w PL, jesteśmy 30 lat infrastrukturą za zachodem, u nas pieniądze od X lat w rachunkach pobiera się na modernizację sieci, a u mnie w okolicy jedyną modernizację jaką widzę to wymianę starego Ducato na nowe w Tauronie. 

Euro 7 wejdzie, może na trochę niższych restrykcjach, ale wejdzie, chyba, że zmienią nazwę na E6e (6.5). H2- 2026-2027 tak na pełnej raczej już 😉 Spalanie bezpośrednio w silniku jest nadal testowane i coraz lepiej to działa. Dajmy czas, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aeropro z tym zachodem to bym się nie rozpędzał . Tu gdzie mieszkam na zachód jest już tylko wielka woda i Ameryka i uwierz mi Polska jest mocno do przodu. Krzywo stojące drewniane słupy które ledwo co dostarczają prąd do domów i nie , nie przesadzam. Duże porządne stacje benzynowe na odcinku 200km autostrady znajdziesz 2 a czasami nawet 1 , zależy w którą stronę pojedziesz . I to jest postęp bo 10 lat temu nie było ani jednej . W godzinach nocnych tylko niektóre otwarte , w mniejszych miejscowościach nie znajdziesz czynnej stacji po 22 co w sumie bez różnicy bo ładowarek i tak nie ma


Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że elektryki to tylko chwilowe zachłyśnięcie, rozwój zwykłych ICE jako tako nadal idzie, H2 nie jest złym rozwiązaniem, duży hajs z R&D idzie w wodór i powoli to zaczyna "wyglądać".
Dobrze prawisz, t ym, że pomijasz, że technologia bateryjna również jest udoskonalana w ten sam sposób. Może wodór z czasem wyprze baterie tak jak VHS wyparł S-2000, z tym że w tym przypadku akurat S-2000 oferował lepsze parametry użytkowe. Podobnie było z Symbianem i Androidem. Czas pokaże na co będzie większe wzięcie

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Srele morele, IS500 by do Europy wprowadzili, a nie...
Nie, @analyzator? emoji846.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Tylko po co? Widziałeś jego środek? Ten sam, który będąc zaprezentowany 10 lat temu już był mocno przestarzały, a co dopiero teraz. 

U nas by się w ogóle nie sprzedało, bo niestety cenowo wchodzi w rewiry m340i xdrive, które oficjalnie robi 0-60mph w 4,1s, a nie raz widziałem wyniki z 3 z przodu, podczas gdy lexus oficlanie 4,4s przy czym nigdy nie widziałem, żeby ktoś w warunkach drogowych przebił 4,5s.

No i jakość wnętrza i technologia bmw bije na głowę odgrzewane go kotleta Lexusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że są nowocześniejsze auta, ale to po prostu ostatni Mohikanin, mało awaryjny do tego. Wlasciwie napisałem to pol zartem, pol serio, z sympatii do modelu, jako przyklad czegoś, czego juz nigdy nie bedzie, w kontrascie do glownego watku. A wnętrze widuję regularnie, nie jest nowoczesne, jest anachroniczne w pewnych aspektach, ale ta nowoczesność w niektórych autach niestety zjada sama siebie... Odchodzą amcary, odeszło V8 w Lexusach.... smuteczeg.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Toyota kusi elektrykiem z gwarancją do 1 mln km.... Co ciekawe obiecują w niedalekiej przyszłości zasięg rzędu 1500 km i ładowanie 20-80% w 10 minut. Taka elektryfikacja ma już duży sens ;-)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0XE2HCPjPTUT94xV4RhwQ1fFJLTEzhMjUpUUpsSR7QJYS7MxYz4GW9gML9nxwXnJFl&id=100064388725983&sfnsn=mo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl czaję się na nowe bmki, bo są i są spoko, ale. Kurde. Motoryzacja przyszłości, w zasadzie teraźniejszości = tablety 😄 więc jak mnie pytasz o wnętrze co ma łącznie tyle cali lcd co mój tv, to jestem konserwatystą 🙂 poproszę wnętrze z gsa, tak starsza niż isa,  i do 10 cali android auto. I przyciski poproszę. Najchętniej nie chaptyczne, i mało na kierownicy. I żeby te 10 cali nie było jak w audi telewizorem.

Nie mam dużych wymagań ot żeby auto miało sens a nie sprawiało dobre pierwsze wrażenie dla klienta szukającego agd 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.