Skocz do zawartości

Pomoc w doborze akcesoriów/chemii oraz przydatne rady dla początkującego


phsyren

Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator jakie cechy ma K2 Oskar?

Nie wiele mam produktów z K2 skusiłem się na Artus APC do wewnątrz bez wymywania, akurat wnętrzem zajmuje się żona ale narzekała ma produkt ....rozcieńczenie min 1:7 pianowniczka, twierdzi że moc czyszcząca bardzo dobra, zapachu brak ( a miał być ), ale z pianowniczki woda leci i ciężko utrzymać produkt na tapicerce...za szybko spływa.

Trzeba co chwilę na pędzel aplikować żeby działał ....twierdzi że mocniejszy od Interior Cleaner ale słabo się nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke fajna siła mycia dobra piana przyjemny zapach. Cenie również za poślizg i szybkie odparowanie.  Moim zdaniem coś po sobie zostawia.

 

Najtaniej chyba z 7zl za to płaciłem :S

Nie mam nic brudnego pod ręką ale proszę 🙂

20230714_205248.jpg

Trzy strzaly

20230714_205252.jpg

Ruszasz i masz pianę 

20230714_205316.jpg

20230714_205322.jpg

I cały element mokry

20230714_205339.jpg

Ruszasz masz więcej piany

20230714_205358.jpg

Po dwóch minutach.

20230714_205440.jpg

Przetarte fibra

20230714_205509.jpg

Wyschnięte 

20230714_205542.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren hah akurat rowerówki shimano, poszedłem sobie na -1 poćwiczyć ciężarki 🙂 w przerwie między seriami pokazałem wam fajny produkt którego już przelałem sporo butelek i mimo że tani to spokojnie polecam. Nie używam na deskę itd bo trochę mocny i coś zostawia a na górze to ja mogę mieć kurze i szkoda ruszyć gtechniqa 😉 natomiast pod nogi, gdzie chcę na raz podnieść i rozpuścić, gdzie i tak coś zaraz będzie. Lub do bagażnika. Super jest. nigdy go nie sprawdzałem pod kątem uniwersalności np na tapicerce.  Coś zostawia - śliskość. Więc raczej nie.

 

btw inflacja allegro teraz image.png.89fe0f3150053a8d55060b47946307c2.png

aż sprawdziłem na mailu, 2016

image.png.111fb818a93d81e9d22340dda763868c.png

@marcineke Wy robicie komercyjnie to pewnie jednak coś w koncentracie co znacie i jest mocne/bezpiecznep i zawsze ogarnie wszystko. Koch green star na faktycznie brudne i np carchem ten najlżejszy czy jakieś ech2o jak tylko do przetarcia bez smug i do wszystkiego. Nie ma co kombinować i mnożyć produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator znów nie robimy nie wiadomo ile 4-5 samochodów miesięcznie....czasami okropne szczury i chemii idzie sporo s czasami nówki i tam chemii praktycznie idzie mało....

Ostatnio sprawdzałem ile chemii idzie na 1 auto i przyznam że się zaskoczyłem ....sporo ..ale akurat interior cleanera to 200-300 ml więc takie 5l wystarczy na trochę.....czekam na dostawę Hydrophobic Coat interior cleaner, bańka 5l ok 150 zł a świetnie czyści i bosko pachnie nawet po rozrobieniu 1:10 i do tego piana siedzi kilka minut nawet po pędzlowaniu.

Choć ostatnio Fresso kusi żeby spróbować ....nigdy nic nie miałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 tak,mam to nasz teraz podstawowy interior bo Hydrophobic Coat oszczędzam bo mam ostatnie 2 litry. Świetny jest, dobra piana, dobra siła czyszczenia i rewelacyjny zapach , ale po dłuższym stosowaniu jednak trochę meczy i się nudzi....więc myślę że po przelaniu 5l więcej nie kupimy....chyba że jest inny zapach niż mango-brzoskwinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea w ciągu 3 miesięcy padło mi kilkanaście atomizerów ....3x Canyon, 1x Soft99, 2xEnzim,1xMarolex i kilka bezmarkowych....strasznie to drażni...mam 2 Kwazary ale sposób ich pracy całkowicie mi nie odpowiada po naciśnięciu wylatuje chemia po puszczeniu idzie drugi raz.....

Co w tych atomizerach z Fresso jest fajnego? Mgiełka czy trwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie jakiś inny dobry odpowiednik dla Opti-Seal'a co wspomoże osuszanie i nada śliskości oraz zabezpieczy trochę auto ? Chce to zastosować na mokro zaraz po rl (prawdopodobnie po ONR ale może będzie Absolut lub Wolfgang) ? Patrzyłem też CarPro Elixir ale nie wiem czy to nie będzie za dużo po rl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

Ja jestem bardzo zadowolony z Williams Racing Hydro Seal. Długo siedzi i fajne hydro

@AndrewZS można go swobodnie aplikować na niezabezpieczony lakier i na mokro ? no i nadaje się na szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie doradzcie mi odnośnie dobrego ręcznika do osuszania. Zakupiłem Work Stuff Prince ale nie spojrzałem dobrze na rozmiary (55x50) i jest trochę przyznały na osuszanie auta. Wróciłem już do próby kupienia LIQUID ELEMENTS Black Hole bo na allegro była dobra cena ale aukcja już się zakończyła 😅 Szukam dobrego, miękkiego i chłonnego ręcznika ,więc dopomozcie proszę w tym ostatnim wyborze. Najważniejsze żeby był dobry bo cenowo i tak wszystkie wahają się koło 100zl z tego co widzę więc 90 a 130to już nie taka różnica jak dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren fajny ręcznik i regularnie używam. Niemniej klasyczny jednostronny twisted to wół roboczy. Najpopularniejszy chyba jest fireball pin towel. Jak już masz jeden to bardziej poręcznym w formacie to lepiej dokup sobie taki duży. Super się suszy samym ciężarem ręcznika. Mniejsza waga czy nacisk względem grubasa to akurat Plus. Mniejszym ręcznikiem będziesz sobie robił poprawki detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.