Skocz do zawartości

Pomoc w doborze akcesoriów/chemii oraz przydatne rady dla początkującego


phsyren

Rekomendowane odpowiedzi

A mam takie pytanie... Ile zużywacie fibr do aplikacji QD i sealantów ? Wczoraj nakładałem Gyeon Ceramic Detailer i zużyłem 5 fibr Work Stuff Gentleman (wyszło 3 na aplikacje, 1 na docieranie i 1 aplikacja i docieranie), przy czym smużyło się bardzo i pojawiały się hologramy, więc musiałem dużo docierać... Nie wiem czy to kwestia tego, że aplikowałem zbyt dużo czy pogody (było pochmurnie i wietrznie, około 21 stopni). Aplikowałem na puszystą stroną, żeby zmoczyć fibrę (4-5 psiknięć) i docierałem inną fibrą - stroną z mniejszym włosiem. Po 1,5 elementu fibra do aplikacji nie była już tak puszysta i lekko nasiąknięta. To problem w sposobie aplikacji, rodzaju fibry czy raczej pogody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren U mnie nigdy przy QD nie zdarzyło się by były potrzebne więcej niż 2 fibry. Jedna na rozprowadzenie i druga docieranie. Spróbuj mniej nakładać towaru, 2, max 3 psiknięcia na element w spokojności powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren następnym razem zrób tak jak producent zaleca . 1-2 strzały na zwilżoną mikrofibrę (zwilżona wodą, nie mokra) , aplikacja na element i dotarcie drogą suchą mikrofibrą. W życiu mi się Ceramic QD nie ciągnął. Do aplikacji użyj fibry z krótszym włosem .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś fibry do szyb ? Zakupiłem DETURNER WAFFLE GLASS MICROFIBER ale po 2-3 szybach zaczyna zostawiać włoski na szybie... Od razu dodam że nie pryskam nie wiadomo ile - ewentualnie jeden psik na fibre przed startem i jeden na szybe (przednią i tylną 2)

A co do fibr do QD to ten Work Stuff Gentleman jest odpowiedni czy polecacie na to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren u mnie do szyb sprawdzają się fioletowe ścierki z Vileda, ale nie może być mokra, na auto zużywam ok 4 szt,zwykła fibrą myje szybę i wycieraj fioletową, szybko i przyjemnie bez smug.

Waflówkę miałem taką do domowego użytku i mi nie podeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke taka najzwyklejsza ich fibra co jest w zestawie z kilkoma kolorowymi czy jakaś specjalnego użytku ? Swoją drogą ja już nie wiem czy zgłupiałem czy co... ale zakupiłem pięciopak żółtych fibry Work Stuff Gentleman na stronie detailing pro i są już po 2 praniach. Kolorem przypominają bardziej jasny zielony niż żółty (na pewno taki kolor miały już po 1 praniu) i nie wiem czy to wina prania czy takiego koloru przyszły... Serio jakoś mi to wypadło z głowy, a piorę w płynie do fibr (50ml) i wlewam (40-50) octu do komory na płukanie, żeby zmiękczyć wodę (u mnie jest dość twarda)

image.png.c4ef9cc1856828e461aa4c1ff2d38497.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam taką sprawę odnośnie wycieraczek bo skaczą po szybie... jakiś tydzień temu myłem sobie szyby Ultracoat Superior Glass – płyn do mycia szyb z niewidzialną wycieraczką. Niby było wszystko ok, ale 2 dni temu pojechałem na myjnie żeby przemyć auto z insektów i ptasich spraw, więc zrobiłem takie pełne mycie na bezdotyku bez używania własnych środków. Na końcu zmyłem wodą demineralizowana z nabłyszczaczem (tak przynajmniej jest napisane) i zjechałem na miejsce postojowe żeby przetrzeć auto. Po wytarciu auta na przedniej szybie znowu miałem opryski z myjni po kolejnej osobie przez wiejący wiatr w moją stronę. Po wyjechaniu zaczęło padać i kiedy włączyłem wycieraczki to skakały po szybie niemiłosiernie... Akurat jechałem drugiego dnia na serwis, więc powiedziałem im o tym i stwierdzili, że to właśnie jakaś powłoka (być może coś zostało w lancy albo nabłyszczanie? lub opryski które miałem na szybie po kolejnej osobie mogły być np: woskiem), więc stwierdzili, że umyją przy okazji auto i odtłuszczą szybę. Niby to coś pomogło jednak dalej wycieraczki nie chodzą płynnie i teraz mam pytanie odnośnie załatwienia tej sprawy 

Pytanie 1:
Czy za pomocą mleczka do czyszczenia (posiadam SIDOLUX Professional Mleczko czyszczące) i gąbki mogę umyć szybę aby ją odtłuścić i pozbyć się wosku/niewidzialnej wycieraczki? Czy nie porysuje mi szyby? Bo usłyszałem, że może porysować mi szyby, więc wolę się upewnić. Widziałem, że można zrobić to płynem do mycia naczyń ale czasami potrzeba więcej umyć aby się tego pozbyć, a chciałbym zrobić to raz i polecane jest do tego mleczko do szyb i nie wiem czy mleczko do szyb a takie mleczko czyszczące czymś się różni (jeździłem po wielu sklepach ale samego mleczka do szyb nie spotkałem). Dodatkowo słyszałem, że sprawdza się K2 KLINET ale tego też nigdzie nie znalazłem, więc musiałbym zamówić najwyżej

Pytanie 2:
Czy pióra potrzebują po tym też jakiegoś odtłuszczenia czy czegoś? Także widziałem jak niektórzy psikają na pióra silikonem żeby je zabezpieczyć, żeby chodziły bez zarzutu lub jak skaczą lub zostawiają smugi to smarują je też niewidzialną wycieraczką i wtedy przestają. Ktoś zaznajomiony z tym tematem?
Posiadam Gyeon Q2M InteriorDetailer i myślałem, żeby przejechać nim od czasu do czasu te wycieraczki, żeby je przeczyścić. Co wy na to?

image.png.a0fe968f4e3facd101fdf67eee477cd2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka, na wstępie jeśli to w złym temacie, to proszę o przeniesienie. Kolega prosi o zrobienie mu Peugeota 508. Swój ogarniam, ale czyjś to wiadomo. Po lekturze forów itd. chciałbym zrobić to następująco:

1. BePro Tixo Tar na maskę, przedni zderzak, błotniki przód/tył, wszystkie drzwi i felgi + ewentualne czarne ciapki gdzie indziej + oczywiście wszystko ruszę pędzlem
2. Soft99 Glass Compound Z na szyby: przednią i przednie boczne
3. ADBL Tire and Rubber Cleaner na opony
 ——— spłukiwanie ———
4. K2 Roton Pro na felgi i Tugarex na lakier tak samo jak tar remover + pędzel
5. kwaśna piana Elite Detailer Detailing Citric Foam (tylko taką mam)
 ——— spłukiwanie ———
6. Neoxal 737 mycie z pędzelkowaniem + osuszanie ręcznikiem
7. Fireball Tire Janus na opony
8. Soft99 Micro Liquid Compound Light ręcznie na mokro (niestety nie mam maszyny, mam nadzieję, że na mokro pójdzie szybciej...)
9. IPA 40%
10. Soft99 Ultra Glaco na szyby
11. Soft99 Fusso 12 Months jasny na lakier i felgi.

Moje pytania:
1. Mogę w ogóle kłaść tar remover na wcześniej niczym nieoczyszczony lakier?
2. Po tar removerze i deironie jest sens w ogóle kłaść aktywną pianę?
3. Kwaśna piana nie gryzie się z deironizerem?
4. Stężenie IPY jest w porządku do odtłuszczenia?
5. Czym mogę rozpracować tara i deironizera, żeby przyspieszyć proces, nie narobić przy tym szkód i nie machać po całym aucie pędzelkiem? Nie chcę, żeby gdzieś mi towar przysechł, a będę działał pod chmurką.
6. Żeby kłaść cleaner na mokro to wystarczy pryskać wodą czy trzeba coś innego? No rinse też zdałby egzamin czy to w ogóle chybiony pomysł?

Jak ktoś doczytał to dziękuję za uwagę i chętnie poczytam wszystkie sugestie, zwłaszcza jeżeli coś zaplanowałem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.