Skocz do zawartości

Pomoc w doborze akcesoriów/chemii oraz przydatne rady dla początkującego


phsyren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Na wstępie chciałbym wspomnieć, że w tym temacie jestem kompletnie zielony i dopiero zaczynam... Na początku próbowałem poszukać na forum interesujących mnie rzeczy jednak wiele tematów mają już z dobry rok, a pewnie przez ten czas wyszło wiele różnych ciekawych propozycji. Dodatkowo wiele tutaj oferowanych rzeczy jest ponad moje umiejętności czy po prostu ponad to czego potrzebuje (przynajmniej na tą chwilę), jednak chętnie zapoznam się z opinią na przyszłość.
Przechodząc do tematu... Niedawno odebrałem auto z salonu i chciałbym zadbać o nie w miarę moich możliwości, a że nigdy nie miałem styczności z detailingiem to liczę na wasze wsparcie w kilku kwestiach:

1.Mycie
Zacznę od tego, że auto przez brak własnego miejsca myję na myjni bezdotykowej w odpowiednich programach:
1a: Oprysk wspępny/felgi i insekty (jeśli wymagane), 1b: Aktywna piana, 2: Mycie zasadnicze, 3: Spłukiwanie zimną wodą, 4: Nabłyszczanie - zdemineralizowana woda.
Omijam etap woskowania, ponieważ nie jestem pewny w jaki sposób to robić (głównie chodzi co zrobić z szybami - czy bez problemu można po nich pryskać)

Nie posiadam żadnych artykułów z detailingu, ale czy jest coś co może się przydać na etapie mycia bezdotykowego? Słyszałem np: o rękawicy do mycia ale też niektórzy odradzają ją przez to, że podobno sama myjnia bezdotykowa nie usunie wszystkich zabrudzeń i rękawica można porysować sobie lakier przez to... Nie mam doświadczenia dlatego chciałbym zasięgnąć rady

2. Osuszanie
Po umyciu pojawiają się oczywiście zacieki i water spoty (jeśli dobrze kojarzę tą nazwę). Próbowałem używać suszarki na myjni bezdotykowej i jest lepiej ale nie idealnie, dlatego myślałem o jakimś dobrym ręczniku do osuszania auta ale też słyszałem wiele opinii. Z jednej strony słyszę, że chodzi o to aby gramatura takiego ręcznika była jak najwyższa np: 900g/cm2, bo takie z 500 mogą porysować karoserię, z drugiej, że ważny jest stosunek wykonania - włókien poliestrowych i poliamidowych, a jeszcze inni, że ważne jest to aby był po prostu miękki w dotyku i miał długie włosia... Natomiast do osuszania szyb słyszałem, że lepszym wyborem są ręczniki waflowe, Dlatego proszę was o pomoc i w tym temacie

- Jaki wybrać ręcznik do osuszania auta, aby był bezpieczny dla karoserii
- Czy do osuszania auta warto wyposażyć się w preparat wspomagający osuszanie/niwelujący zacieki itd.
- Czy do osuszania szyb wybrać inny ręcznik ? Np waflowy?

3. Wnętrze
Głównie chodzi mi o elementy, które są u mnie lakierowane i ekrany, ponieważ strasznie mocno się palcują. Chciałbym móc w bezpieczny sposób je przetrzeć i nie zostawić śladów. Czy macie jakieś dobre środki i ścierki do czyszczenia lakierowanych elementów i ekranów ?

4. Ptasie sprawy i kurz
Ostatnią sprawą jest usuwanie z samochodu ptasich odchodów... Czy polecacie jakiś zestaw - ścierka + preparat do usuwania ich w bezpieczny sposób ? Niestety mieszkam w miejscu, gdzie ptaków jest od groma i już tego samego dnia po umyciu auta mogę mieć 2-3 niespodzianki na samochodzie... Oczywiście ścierka inna niż ta do osuszania ale bezpieczna dla lakieru

Posiadam auto w kolorze czarnej perły, więc wszystko jest bardzo widoczne... np: kurz i pyłki, więc czy jest jakiś preparat, który może chociaż wspomóc aby takowy się tak bardzo nie osiadał na samochodzie ?

 

Jak wcześniej powiedziałem... nie mam możliwości samodzielnego umycia swojego auta, a jedynie na myjni bezdotykowej. Więc wszelkie preparaty chciałbym używać do wspomagania mycia lub współmycia auta na myjni. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dwa tematy do przeczytania. Są wymienione sprawdzone sposoby i produkty. Raczej nie połączysz tych dwóch metod ale odpowiedzą na dwie potrzeby - mycie właściwe i przetarcie auta z kurzu.

Osuszanie - suszymy auto umyte a nie po samym bezdotyku.

Wnętrze bez smug. Washmist, fajnie odparowuje automotive care interior - u mnie bez smużenia. Gdzieś wrzucałem fotki.

Ptasie guano - ręcznik z mf podstawowy typu gentleman basic i QD zrobiony z szamponu rinsless. Pozwala bez strat usunąć.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że rinseless Art De Shine super sprawdza się do ptasich odchodów. Wystarczy psiknąć kilka razy i samo spływa z lakieru, bez potrzeby używania mikrofibry. Nie wiem jak inne szampony bez spłukiwania, nie testowałem, ale pewnie zadziałają podobnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Przeczytałem twoje artykuły i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami... Co do myjni bezdotykowej to jeżdżenie ze swoją myjnią byłoby ciężkie (ciągły ruch na myjni i osoby pilnujące na zmiany), ale temat rinsless mnie zaciekawił i mam pytanie... Dodam, że nie posiadam garażu, więc auto bardzo szybko się kurzy/pyłkuje i zbiera ptasie guano.

Czy w takim wypadku po byś powiedział o pomyśle pojechania na myjkę, zrobić szybkie mycie (piana+zasadnicze) bez jakiegoś długiego i dokładnego pryskania, a następnie dobrze spłukać. Po tym zjechać sobie na bok i dokończyć jakimś rinsless'em czy waterless'em (fajnie jakby obyło się bez wiader z wodą, a najlepiej atomizerem). Po tym przetrzeć ręcznikiem (tutaj nie wiem czy gąbka/mikrofibra i czy przecieranie na "mokro" i na sucho potem) i dołożyć Opti Seal'a przy tym ?? 

Mam na myśli podobny sposób jak przedstawiony jest na filmie poniżej bo wydaje się ciekawy + to co sam opisałeś w temacie rinsless
https://www.youtube.com/watch?v=NDEibck-558&t=76s

I przepraszam, że dopytam ale jestem jeszcze kompletnie zielony, więc nie jestem pewien... ten QD z szamponem do usuwania to dokładnie jak ? Bo na internecie widzę, że są QD do kupienia ale ty masz na myśli, żeby samemu sobie rozrobić szampon rinsless z wodą i tym spryskać tak ? Czy to jest jakiś QD + szampon ? 

PS. ONR oznacz dokładnie Optimum No Rinse Wash & Shine? Tzn tylko ten konkretny produkt czy to ogólne znaczenie?

@imola33

18 godzin temu, imola33 napisał(a):

Ja od siebie dodam, że rinseless Art De Shine super sprawdza się do ptasich odchodów.

Jak dokładnie go przygotowujesz? rozrabiasz go z wodą w atomizerze i spryskujesz?  Sorki ale dopiero zaczynam i nie mam jeszcze doświadczenia i chętnie wysłucham wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, phsyren napisał(a):

Czy w takim wypadku po byś powiedział o pomyśle pojechania na myjkę, zrobić szybkie mycie (piana+zasadnicze) bez jakiegoś długiego i dokładnego pryskania, a następnie dobrze spłukać. Po tym zjechać sobie na bok i dokończyć jakimś rinsless'em czy waterless'em (fajnie jakby obyło się bez wiader z wodą, a najlepiej atomizerem). Po tym przetrzeć ręcznikiem (tutaj nie wiem czy gąbka/mikrofibra i czy przecieranie na "mokro" i na sucho potem) i dołożyć Opti Seal'a przy tym ?? 

Co masz na myśli pisząc zasadnicze - brzmi jak dwa wiadra więc już rinsless nie potrzeba.

Co miałem na myśli pisząc, że ciężko połączyć metody. Problem jest z zostającą na aucie wodą, która przysycha. Zanim oblecisz auto rinslesem w bezpieczny sposób będziesz miał wterspoty. Ktoś na forum jednak mył w ten sposób więc może poratuje realnym doświadczeniem. W gorący dzień imo niemożliwe.

Optiseala nie znam.

Bez jakiegoś długiego dokładnego pryskania. Nope. Mycie wstepne to podstawa - ma być staranne. Oprysk, odczekanie, Płukanie około 7-10 minut lub więcej - aż będzie czyszte. Istotna jest dobra chemia.

24 minuty temu, phsyren napisał(a):

PS. ONR oznacz dokładnie Optimum No Rinse Wash & Shine? Tzn tylko ten konkretny produkt czy to ogólne znaczenie?

Metoda ONR i gąbka. Nie mam doświadczenia. To jest system. Wskazałem na moją metodę, która jest w teorii doskonalsza i bezpieczniejsza. Być może najbezpieczniejsza. Myję tak auto z super miękkim lakierem i auto się nie rysuje. ONR ma przynajmniej dwa produkty. Niby bez dodatków, i shine. Podstwowy robi u mnie za płyn do szyb - znakomity.

25 minut temu, phsyren napisał(a):

I przepraszam, że dopytam ale jestem jeszcze kompletnie zielony, więc nie jestem pewien... ten QD z szamponem do usuwania to dokładnie jak ? Bo na internecie widzę, że są QD do kupienia ale ty masz na myśli, żeby samemu sobie rozrobić szampon rinsless z wodą i tym spryskać tak ? Czy to jest jakiś QD + szampon ? 

Bierzesz szampon rinsless i rozrabiasz w butelkę na rozcieńczenie remomendowane w sintrukcji jako QD lub WATERless. Pryskasz czekasz bez docisku zbierasz goano, składasz ręcznik i dopolerowujesz bez docisku. Zostajesz z obesranym ręcznikiem w bagażniku ale auto masz czyste 😉 Jak więcej stałem na zewnątrz to miałem w bagażniku przyzowite fibry z auchan, kupowane w promce po 1,2pln. Użyj i wywal 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Mam na myśli tryb mycia na myjni bezdotykowej, które natryskujesz i spłukujesz (oznaczone jako mycie zasadnicze, które niby stosuje się po aktywnej pianie).

1 godzinę temu, analyzator napisał(a):

Problem jest z zostającą na aucie wodą, która przysycha. Zanim oblecisz auto rinslesem w bezpieczny sposób będziesz miał wterspoty

Planowałbym myć auto raczej w godzinach 17-20, tak by nie było w pełnym słońcu i potem zjechać 3m od myjni na miejsce np: do odkurzania i tam dokończyć. To już jest problem ?  Co masz dokładnie na myśli pisząc "W bezpieczny sposób" ? Bo nie wiem czy odnośnie waterspotów chodzi Tobie o to, że rl będzie nakładany już na waterspoty (czy to problem?), czy że podczas nakładania rl będą się już pojawiać waterspoty bo będzie szybko wysychał?

 

1 godzinę temu, analyzator napisał(a):

Bierzesz szampon rinsless i rozrabiasz w butelkę na rozcieńczenie remomendowane w sintrukcji jako QD lub WATERless. Pryskasz czekasz bez docisku zbierasz goano, składasz ręcznik i dopolerowujesz bez docisku. Zostajesz z obesranym ręcznikiem w bagażniku ale auto masz czyste 😉 Jak więcej stałem na zewnątrz to miałem w bagażniku przyzowite fibry z auchan, kupowane w promce po 1,2pln. Użyj i wywal

A ok, czyli są proporcję na rozrobienie tego jako QD lub waterless. Teraz rozumiem, wielkie dzięki!. Czy taka tania mikrofibra nie porysuje mi karoserii ? Niestety przez to, że auto stoi na dworze to dość szybko jest zakurzone, więc chciałbym to zrobić w dość bezpieczny sposób (chyba, że QD czy WL dobrze odizoluje brud od karoserii i jest to bezpieczne).... Ciężko jest być nowym w temacie 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, phsyren napisał(a):

Planowałbym myć auto raczej w godzinach 17-20, tak by nie było w pełnym słońcu i potem zjechać 3m od myjni na miejsce np: do odkurzania i tam dokończyć. To już jest problem ?  Co masz dokładnie na myśli pisząc "W bezpieczny sposób" ? Bo nie wiem czy odnośnie waterspotów chodzi Tobie o to, że rl będzie nakładany już na waterspoty (czy to problem?), czy że podczas nakładania rl będą się już pojawiać waterspoty bo będzie szybko wysychał?

W niepełnym słońcu będziesz miał problem z każdą metodą mycia. Szanse powodzenia zwiększy cień. Istotny jest wiatr i temperatura. Większość zabiegów nie w cieniu = problemy.

RL myje się woliej niż normalnie i dorzuca mniej wody. To co zostaje po płukaniu może i zapewne będzie zasychać i robić WS. Nie tylko łatwe duże elementy ale zakątki szyby, wnęki drzwi.

Można się pokusić mając w zapasie takigo kocha FSE jak coś się do końca nie powiedzie.

Próbuj może ogarniesz taki proces gdzie zapanujesz nad przysychaniem. Może jakiś RL/WL, który nie będzie trudno /szybko przysychał jako pre-spray ułatwi.

1 godzinę temu, phsyren napisał(a):

Czy taka tania mikrofibra nie porysuje mi karoserii ?

Bardziej technika niż sprzęt ma znaczenie. Brak docisku, uwaga, jak masz realnie brud to nie wcierasz a rozpuszczach i podnosisz, danym skrawkiem MF lakieru dotykasz tylko raz.

Te konkretne MF których przemęczyłem pewnie około 200 są dostatecznej jakości i bez docisku mojego lakieru specjalnej troski nie rysuję. Na co dzień używam ich do wnętrza a potem lecą do worka C czyli opony kosiarki 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator mam mały update bo dzwoniłem do myjni i dowiedziałem się od właściciela, że pozwala na to żeby sobie stanąć, gdzieś z boku i porobić przy aucie (tak by nie blokować klientów), a planuje dobudować specjalne zadaszone miejsca właśnie na takie ręczne robótki 🙂 więc co byś powiedział na takie działanie: 
1. Mycie w godzinach gdzie nie ma słońca i nie jest gorąco
2. Wstępne mycie na myjni żeby zmoczyć auto i przemyć z kurzu
3. Zjechać i próbować myć rl - przed myciem zrobić natrysk atomizerem z QD szamponu (lub też po prostu samym rozrobionym szamponem z wiaderka) i potem zwilżony element przemyć szamponem (jeśli nie będzie cienia itd. to robiłbym element po elemencie -> zwilżenie i umycie dachu i jego przetarcie, potem szyby, drzwi itd.
4. Przetarcie całego auta mikrofibrą

Mycie element po elemencie ma sens ? niby widziałem jak niektórzy tak robią. Jeśli to miałoby sens to do mycia używać gąbki (BIG SPONGE?) czy robić to na mikrofibrach? i jakich (1.mycie na mikrofibrach - jakie?, 2.karoseria+szyby - jeśli chodzi o samo osuszanie już to wystarczy jedna czy dwie osobne, bo niby do szyb lepsza waflowa ale ja się tak nie znam)?

Byłbym wdzięczny jeśli powiedziałbyś mi co ty sam zrobiłbyś w takiej sytuacji i jakich preparatów byś używał na taką sytuację jak u mnie występuje (brak swojego miejsca, itd.) i po tym chciałbym już zamknąć ten temat i zacząć działać w tym kierunku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phsyren nie myłem metoda mieszana spłukiwanie i rinsless. Spodziewam się ws. Nie poradzę.

Ręczniki do rl gentleman Basic  wyrobisz się na 3-4 moja metoda ale znowu nie wiem ile będzie wody na aucie i czy nie będzie to problemem. 

Mam wrażenie że ze względu na wodę przyda się ręcznik do osuszania nie tylko dotarcia.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to śmiało możesz spróbować jak piszesz. Osobiście używam ONR i jestem zadowolony, z tym że nie zdecydowałem się na gąbkę big sponge i kupiłem od Booskiego. Do osuszania kup ręcznik twisted pile, na portalu na A można znaleźć ręcznik Liquid Elements Black Hole za dobrą kasę, Fibry waflowe są do mycia szyb

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, phsyren napisał(a):

Jak dokładnie go przygotowujesz? rozrabiasz go z wodą w atomizerze i spryskujesz?  Sorki ale dopiero zaczynam i nie mam jeszcze doświadczenia i chętnie wysłucham wskazówek

Dokładnie tak. Robię mocne stężenie 10-15 ml szamponu i litr wody. Spsikuję, czekam chwilę aż kupa nasiąknie i spsikuję ponownie kilka razy, aż całkowicie nie spłynie z lakieru. Jak jest świeża to zawsze za 2-3 psiknięciem spływa z auta

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS @analyzator a któryś z was poleca jakąś specjalną mikrofibrę do czyszczenia ekranu z plastikami, aby nie porysować go przy czyszczeniu ? Bo do czyszczenia @analyzator poleciłeś Washmist, tylko nie wiem jaka ścierka do tego. Poniżej zdjęcie poglądowe ekranu

image.png.f861b8df9ee92957e68c1343806e888a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phsyren napisał(a):

@AndrewZS @analyzator Bo do czyszczenia @analyzator poleciłeś Washmist, tylko nie wiem jaka ścierka do tego. Poniżej zdjęcie poglądowe ekranu

image.png.f861b8df9ee92957e68c1343806e888a.png

Jeżeli to jest ekran dotykowy to po Wash Mist będzie tępy. Na tych ekranach dobrze sprawdzają się śliskie Quick Detailery - ja stosuję Gyeon Q2M Quick Detailer, Sonax Ultra Slick QD też powinien być OK
Ściereczka jak nawyższej jakości, bo te plastiki są bardzo delikatne. U mnie najlepiej wypada CarPro 2Face Pomarańczowa lub GTECHNIQ MF1 ZeroR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN tak dotykowy i palcuje się jak cholera... myślałem o jakimś środku z powłoka ochronną jak np Meguiars Ultimate Interior Detailer i takie ściereczki fireball-suede-5pcs-10-x-10cm. Nadawałoby się czy jednak jakaś powłoka ochronna na ekran dotykowy to zły pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator @AndrewZS @MikeLBN  Dziękuję wam na porady i pomoc. Poczytałem co pisaliście i poszukałem jeszcze kilka rzeczy i zrobiłem sobie wstępnie "końcową" listę. Chciałbym żebyście rzucili okiem i powiedzieli co o niej sądzicie.

Dodam, że na liście będzie znajdowało się kilka rzeczy (oddzielonych / ) z jednej kategorii i albo coś tutaj doradzicie w co pójść lepiej albo po prostu na coś się zdecyduje. Samochodu nie mam w żaden sposób zabezpieczone (jedynie co fabryka dała przy produkcji) i w późniejszym planie może je zabezpieczę ale na razie szukam środków, które w jakikolwiek sposób pomogą w zabezpieczeniu go (np wspomogą w usuwaniu ptasich guanów, lepiej brud będzie się odlepiej itd.)

Preparaty
 
Szampon:  Optimum No Rinse / P&S Absolute  -> tutaj może ktoś z was ma dobra opinie ale chyba nie ma wielkiej różnicy który z nich
  Po:  Opti-Seal  -> do wspomagania osuszania i wykończenia
  Plastiki:  CARPRO InnerQD Interior Quick Detailer  -> chce zobaczyć te właściwości antystatyczne itd. , które mają zabezpieczyć plastiki i zmniejszyć ilość kurzu
  Ekran/Piano Black:  GYEON Q2M Interior Detailer / Aqua No Streaks  -> celuje w coś co łatwo będzie czyściło ekrany dotykowe z palcowania i nie wpłynie na sam ekran czyt. śliskość
  !!Ptasie guano:  Rozrobiony szampon? / jakiś QD powyżej (plastik lub ekran)? / Aqua No Streaks / Kecav H2O+ Aqua Gel  -> tutaj chyba cokolwiek ale powiem, że mam największą zagwozdkę 😕 
 
Dodtakowe/Opcjonalne
  CarPro Elixir  -> na dodatkowe zabezpieczenie i lepszy wygląd auta po umyciu i osuszeniu?
 
Akcesoria
  Wiadro z separatorem
  Mycie: Gąbka/Fibra  -> tutaj nie jestem do końca zdecydowany ale na coś się zdecyduje
  Opryskiwacz - nie wiem czy wystarczy tutaj zwykły ręczny ciśnieniowy ogrodowy? chodzi o wstępne opryskanie ONR przez myciem

Osuszanie
  Karoseria: Liquid Elements Black Hole
  Szyby:  jakiś waflowy lub diamentowy? - WaxPRO Diamond Glass Black Serien / Deturner Waffle Glass Microfiber / AQUA Glass Microfiber  -> planuje używać go tyko do szyb
  Wnętrze:
     - plastiki:  CarPro 2Face Pomarańczowa
     - piano black/ekran dotykowy:  CarPro 2Face Pomarańczowa -> @MikeLBN widziałem w opisie, że posiada dwie strony z krótkim i długim włosiem. Którą stronę polecasz do tych delikatnych elementów? 
  Ptasie Guano: Work Stuff Gentleman Basic

Pytanie dodatkowe:
  Przy myciu ONR używacie zwykłej wody z krany czy wlewacie do wiader wodę demineralizowaną? Myślałem, żeby użyć wody demineralizowanej z myjni bezdotykowej tylko jest podpisana "nabłyszczanie" i zastanawiam się czy jeśli rzeczywiście posiada jakiś dodatek to czy nie będzie to za dużo jeśli w nim rozrobię szampon (będzie się za bardzo smużył czy coś)

 

I to by było na tyle... Powiedzcie proszę co sądzicie o tym wszystkim, chętnie jeszcze posłucham waszych rad i opinii czy byście coś zmienili/zamienili albo korzystali np: z jednego ręcznika. Planuje kupić w przyszłym tygodniu i zobaczyć jak to będzie.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla was wszystkich za opinie i rady, bo wiele się dowiedziałem 😄 Mam nadzieję, że w przyszłości podzielę zdjęciami z efektów z tego wątku 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania, że produkty tej samej marki najlepiej działają komplementarnie. Tak więc jeśli decydujesz się na Opti-Seal, to weź też szampon ONR. Nie twierdzę, że użycie po Absolute nie da efektu, ale jednak Opti-Seal został przygotowany głównie pod ONR. Opti Seal jest dodatkowym zabezpieczeniem, więc nie widzę sensu używać na to Elixira.

Opryskiwacz taki jak piszesz może być

Szyby - kup sobie i takie i takie. Mi najlepiej myje się waflem, ale docieram diamentem

Delikatność fibr nie zależy od tego którą stroną wycierasz - gładką czy włochatą. Generalnie gładka strona służy do wycierania, a ta z długim włosiem do rozprowadzania produktu

Do mycia używam zwykłej kranówki, ta od nabłyszczania na bezdodtyku nie ma dodatków, jest po prostu (albo powinna być, bo z tym jest rożnie :-D ) demineralizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myciem rl bym się zastanowił. Mam onr i jednak do tego go nie używam. Wolę Wolfganga. Z odpowiednią techniką uznaje takie mycie za bardzo bezpieczne.

Optiseal ma skrajxne opinie. Nie używałem ale zdaje się że to drogi produkt o niskiej trwałości jest. Jak mam z półki wziąć coś do wspomagania osuszania to sięgam często po soft99 egg lub watergolda.

Elixir spoko dobry look i maskuje. Sięgam regularnie. Myśląc o laniu qd po myciu polimerami nie nastawialbym się na maksymalną trwałość dowolnego zabezpieczenia. 

Nie to że chce ci rozszerzyć listę produktów ale przykładowo do dolnych plastików na wysokości nóg gdzie zawsze są ślady od butów jako ich używam K2 😉 jest bardzo dobry a kosztuje tyle co sama butelka 😉

16893439431745887408624923491325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator no tego WOLFGANG UBER RINSELESS WASH też w sumie muszę rozważyć ale widziałem dużo recenzji chwalących ONR i Absolute. Co do QD po myciu to takie tylko opcjonalne, ale szukam czegoś co wspomaga osuszanie i zabezpieczy jeszcze dodatkowo auto... takie coś niby robi opti-seal, dlatego pojawił się na mojej liście bo to jedyne znalazłem z polecanych na yt np 😉 jeśli inny preparat też potrafi dodatkowo zabezpieczyć samochód to chętnie go wezmę pod uwagę. Co do progów itd. to myślę, że póki co spróbuję przelecieć je szamponem ONR i zobaczyć jak da radę albo CARPRO InnerQD Interior Quick Detailer, który planuje zakupić. Ze zdjęcia widziałem i patrzyłem tego automotive interior cleanera ale chyba przez zbyt dużo informacji i preparatów przepadł mi w wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator no tego WOLFGANG UBER RINSELESS WASH też w sumie muszę rozważyć ale widziałem dużo recenzji chwalących ONR i Absolute. Co do QD po myciu to takie tylko opcjonalne, ale szukam czegoś co wspomaga osuszanie i zabezpieczy jeszcze dodatkowo auto... takie coś niby robi opti-seal, dlatego pojawił się na mojej liście bo to jedyne znalazłem z polecanych na yt np jeśli inny preparat też potrafi dodatkowo zabezpieczyć samochód to chętnie go wezmę pod uwagę. Co do progów itd. to myślę, że póki co spróbuję przelecieć je szamponem ONR i zobaczyć jak da radę albo CARPRO InnerQD Interior Quick Detailer, który planuje zakupić. Ze zdjęcia widziałem i patrzyłem tego automotive interior cleanera ale chyba przez zbyt dużo informacji i preparatów przepadł mi w wyborach.
Norinsy też dobrze działają jako qd wewnętrzne, ja tak ech2o stosuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, siws00n napisał(a):

Norinsy też dobrze działają jako qd wewnętrzne, ja tak ech2o stosuje 🙂

Też widziałem, że dużo osób tak robi ale u mnie środkowy panel to dotykowy ekran, a obudowa wokół skrzyni to piano black i się palcują jak cholera... dlatego myślę o jakimś osobnym preparacie na to wszystko żeby sobie leżało spokojnie w aucie w schowku. Swoją drogą... rozrobiony ONR na QD ile czasu może leżeć w atomizerze ? wiesz może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem, że dużo osób tak robi ale u mnie środkowy panel to dotykowy ekran, a obudowa wokół skrzyni to piano black i się palcują jak cholera... dlatego myślę o jakimś osobnym preparacie na to wszystko żeby sobie leżało spokojnie w aucie w schowku. Swoją drogą... rozrobiony ONR na QD ile czasu może leżeć w atomizerze ? wiesz może ?
Ja mam z pół roku i jest ok. Pamiętać żeby zamieszać przed użyciem. Skoro i tak kupujesz norinsa to zbadaj jak ci działa wewnatrz, jak będziesz niezadowolony to dokupić zawsze możesz później dedykowany środek do wnętrz. A np innerqd zawsze możesz kupić 50ml w celu testu. Takiego norinsa rozrobionego w butelce z atomizerem ( np z Rossmana plastikowe butelki do samolotu) możesz wozić w schowku razem z padem czy fibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też jest plan 😁 myślałem o tym ale nie wiedziałem ile czasu może leżeć w atomizerze żeby nie tracił swoich właściwości. Może pierw tak spróbuję i najwyżej dokupie jak mówisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.