Skocz do zawartości

Aqua elastomer


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

@marcineke  bardzo jestem ciekaw tej powłoki bo mam ją ochotę wrzucić na swoje auto. Od początku nie przemawia do mnie hasło „brak serwisów”. Aqua graphene hydrofobuje nawet brudna - tylko te water spoty… Apropo kwaśnych szamponów: Carpro descale jest świetny, ale też mocny. Potrafi zdjąć zimowy wosk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelRDM nie lubię kwaśnych szamponów, mało piany i jakieś takie ....

Pierwsze mycie użyłem Auto Graph Alexandrite ,drugie Carlab czerwony, jakoś wolę neutralne szampony, ale jak trzeba.

Od siebie polecam elastomer, 15 ml wystarczy na auto, aplikacja znośna, ogólnie lubię ją kłaść.

Za tydzień na Audi Q5 ma iść albo Aqua albo Titan zależy od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcineke napisał(a):

Jakiś czas temu robiłem wnętrze 3 letniego Audi A6, zboczenie pchnęło mnie żeby sprawdzić hydro na lakierze, mhhh praktycznie brak.Przy odbiorze pytam co masz na lakierze a gość mówi że elastomer za 4,5 tys nakładany w styczniu tego roku.

Wczoraj zadzwonił czy bym serwisu nie zrobił więc pytam co to za firma robiła i jaki elastomer.Okazało się że to Aqua e-Coating w wersji Pro i uwaga kładziony w styczniu a premiera była w czerwcu.

Po telefonie do właściciela Aqua jak zrobić serwis na zatkanej powłoce która miała nie wymagać serwisów i dowiaduje się że serwis wymagany jest co 6 miesięcy  .... coś nie tak.

Po uzyskaniu porady co zrobić auto dziś trafiło do mnie.

Standardowy serwis czyli Tar&Glue, Iron na to piana, potem ręczne mycie kwaśnym szamponem, dodatkowo za poradą właściciela Aqua , lakier potraktowany kwaśnym Apc, i potem znów umyte kwaśnym szamponem.

Nie to auto, hydro cudo, osuszałem dmuchawą, kilka sekund i auto suche, woda ucieka jak wariat.

Niestety dziś miałem 3 auta więc czasu było bardzo mało więc zdjęć ani filmików z akcji nie mam.

Za to czekając na odbiór postanowiłem sprawdzić jak wygląda lakier....i tu .....

Panie i Panowie choćby klient narobił rys, choć po ekstomerze miały się same regenerować ale lakier wyglądał tak jak na filmiku...ja rozumiem że uni ale wstyd było by mi oddać takie auto, czasami ja widzę jakieś rysy jak oddaje auto i cały tydzień myślę czy klient też je widzi i jest wściekły że kasę za to wziąłem a tu mam co chwilę telefon od jego znajomych że auto pięknie zrobione.

Przypominam z korektę i elastomer 4,5 tys wzięte....ja mam na garażu teraz Mustanga za taki elastomer tylko bez Pro powiedziałem 2 tys to klient wybrał o 500 zł tańszą 9h.

Ech...

Podsumowując powłoka po 10 miesiącach i porządnym umyciu zachowuje się wzorowo.

Nie da się wywnioskować czy te rysy zrobił klient czy marnie zrobiona korekta. 

Swego czasu robiłem korektę na czarnym Tuscon z powłoką 9h Aqua. Auto było świeżo sprowadzone i wyglądało jak gówno. Po korekcie lalka i nawet długo mi to nie zajęło bo lakier miękki.

Po pół roku gościu przyjeżdża na mycie i sprzątanie a tam powłoka dogorywa a lakier wyglądał dokładnie tak samo jak przed korektą. A facet jeszcze z uśmiechem, że źle nie wygląda i dba. 

A i żeby nie było dokładnie powiedziałem jak dbać i myć auto ale każdy i tak zrobi po swojemu.

Swoją droga często te drogie studia to napchany marketing a robotę robią kiepsko i tak się turlają na niewiedzy klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05 właśnie za 3h będę kładł 9H w wersji PRO w 2 warstwach, auto ma przyjeżdżać na serwisy co 6 miesięcy więc jest szansa że będę śledził jak się powłoka trzyma.

Niestety lakier jednowarstwowy i zrobienie korekty tak żebym ja byk zadowolony ....ja nie umiem, poddała się XCE, z padem wełnianym Thermo i pasta HC Thermo.

Tego nie idzie wyprowadzić , pewnie że świrle znikają ale głębokie rysy, za nic.

Urok lakierów bez bezbarwnego.

IMG_20231104_084734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13278] więc jest szansa że będę śledził jak się powłoka trzyma.
U moich rodziców siedzi 9H Pro, które aplikowałem blisko 3 lata i 40kkm temu, auto garażowane. Nieźle to ostatnio wyglądało, gdy @D@ViD zrobił serwis ;)



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea nie mam pojęcia, z szyb wychodzi że 2017.i uwaga ...bezwypadkowy z USA.

Mierzyłem go wczoraj, nominał.po 4 razie prania podłogi i 2 pełnych zbiornikach ogromnie brudnej wody miałbym podejrzenie że to Flood  ale Carfax czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

@marcineke i masz już porównanie na przestrzeni czasu pomiędzy Aqua 9H, a Aqua e-Coating? I drugie pytanie do Ciebie to Aqua 9H różni się od Aqua 9H Pro tylko czasem użytkowania czy są jakieś znaczące różnice we właściwościach powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.