Jump to content

Turtle Wax Ice Seal N Shine


Gardor

Recommended Posts

Cześć, ostatnimi czasy woski w sprayu zdobywają coraz wiekszą grupę fanów. Myślę że spowodowane jest to prostotą aplikacji i krótkim czasem aplikacji, jak i również tym że nie odstają za bardzo z trwałością w porównaniu do wosków „twardych”(nie mówię o fusso bo on nic jak dla mnie z twardym woskiem wspólnego nie ma)

Wrzucimy na tapetę chyba jeden z tańszych QW jaki mam w mojej kolekcji a go bardzo lubię. Mowa o TURTLE WAX ICE SEAL N Shine. Marka może kojarzy nam się z „woskami koloryzującymi” sam pamietam jak mój tata x lat temu takiego używał do Fiata Punto.
Aktualnie firma TurtleWax pokazuję nam coraz ciekawsze produkty, testy @Domel to pokazują jak i masa filmów jaką możemy znaleźć na YT znanych detailingowych influ typu Pan The Organizer albo Apex i innych.

IMG_7867.jpeg.2cc330a94b4c0f921f1d3bd38c5e22fb.jpegIMG_7868.jpeg.15235023fbedf040036b4e0ea33f7c8a.jpegPare słów od producenta:

ICE SYNTETYCZNY WOSK HYDROFOBOWY ZAWIERA ZASTRZEŻONĄ FORMUŁĘ HYDROFOBOWYCH POLIMERÓW I NATURALNEGO WOSKU CARNAUBA, KTÓRE GWARANTUJĄ DŁUGOTRWAŁY POŁYSK I OCHRONĘ LAKIERU, NIESPOTYKANE DOTYCHCZAS W WOSKACH W FORMIE SPRAYU. WOSKOWANIE NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTE I SZYBKIE!

Syntetyczne polimery łączą się z woskiem carnauba, zapewniając lustrzany połysk i ochronę powierzchni

Nie pozostawia smug i zacieków – może być nakładany na suche i mokre powierzchnie.

Może być nakładany na wszystkie zewnętrzne powierzchnie bez ryzyka wystąpienia białego nalotuMyślę że warto zatrzymać się na chwile przy temacie „ Może być nakładany na wszystkie zewnętrzne powierzchnie bez ryzyka wystąpienia białego nalotu” Aktualnie jest moda na Suvy które zawierają sporo nielakierowanych plastików i uważam na duży plus to że ten produkt nie pozostawia nalotu na nich.

Przerobiłem dwie butelki tego produktu na różnych lakierach od białych po czarne uni i myślę że coś już mogę o nim powiedzieć.

Zapach, konsystencja i atomizer
Produkt pachnie bardzo przyjemnie a kolor mleczny i konsystencja wodnista. Atomizer bardzo przyjemnie działa i się nie psuje.


Aplikacja:

Możemy go stosować na dwa sposoby czyli na mokre auto jako wspomagacz osuszania i na sucho jak typowy QW.

Na sucho:
Praca na dwie mikrofibry, na jedną nanosimy produkt(nie psikamy obficie) i docieramy drugą fibrą. Jest tak samo jak w przypadku innych QW jak i wosków „Less is more”
Gdyby czasami pozostały nam jakieś ślady które nie chcą się dotrzeć może się to wydarzyć np na ciemnych lakierach uni w wyższych temperaturach. Bierzemy mikrofibrę lekko ją zwilżamy i przecieramy element, docieramy i na pewno już śladu nie ma.

Co ciekawe w serii produktów Hybrid sam producent zaleca użycie wilgotnej mikrofibry do przetarcia śladów jeśli pozostały.

Na mokro:

Standardowo jako pomocnik przy osuszaniu, może nie działa jak król osuszania czyli Optimum Optiseal ale również działa fajnie. Po myciu na mokre auto pracujemy po elemencie psikamy na element przecieramy i docieramy ręcznikiem.


Efekty:
Produkt pozostawia po sobie bardzo przyjemny i ciepły look.
Nie przyciąga do do siebie syfu jak niektóre produkty.
Hydro ma fajne ale nie nie ma co go porównywać do powłok typu Gyeon Mohs evo.

Śliskość całkiem przyjemna, dużo lepiej niż bsd
Trwałość trudno mi jednoznacznie powiedzieć bo każdy jeździ w innych warunkach ale spokojnie z 2msc posiedzi. Produkt jest na tyle prosty w użyciu że po każdym myciu możemy podbijać jego efekt pomagając sobie nim wycierać auto z wody. Ale wtedy prawdziwej trwałości nie poznamy ale czy to jest ważne?
Auto ma wyglądać dobrze i tyle! 
Jego cena jest zaskakująca jak na obecne czasy 500ml kosztuje +- 40zł. Ten produkt spokojnie by mógł kosztować więcej.
Jeśli internety nie kłamią to produkt zawiera ochronę UV*

*Napiszę do Polskiego importera i się dowiem na 100%

Warto kupić i sprawdzić samemu 😉

Zdjęcie może nie aktualne ale tylko takie znalazłem, nawet na białym przyjemny look.


IMG_5877.jpeg.42599af3539a1fcc830a9e2b01838620.jpegIMG_5880.jpeg.57b28b5bfd7d9615bcffcec37018413c.jpeg

  • Lubię to 17
  • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Ciężko coś więcej napisać ale u mnie sprawdzał się również jako zabezpieczenie felg. Wrzucane co mycie i rozwinie spełniał swoje zadanie. Bardzo pożądny produkt 👍🏻

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

przesyłam informację z USA:

Z tego co rozmawiałem sama formulacja nieznacznie różni się z uwagi na europejskie przepisy. Dla Turtle Wax produkt jest taki sam.
„The formulations are equivalent in terms of claims and performance; however they are not identical purely because ours is made in Europe and ingredients can slightly vary.”

Pozdrawiam,
Grzegorz

  • Lubię to 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
11 godzin temu, dragster napisał(a):

Macie też wrażenie, że jest bardziej nastawiony na zrzut, niż na kropelkowanie?

Podzielam, krople mało kształtne, w ogóle nie ma podejścia do WaterGolda, ale zrzut wody świetny, samoczyszczenie także. Jeśli chodzi o trwałość to siedzi u mnie podobnie jak WaterGold, aczkolwiek ten drugi jest bezobsługowy, psikam, przecieram i żadnych smug, a Turtle muszę drugi raz dotrzeć.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.