Skocz do zawartości

Cleantle Industrial Degreaser


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

@Cleantle przekonaliście mnie.Bedzie mocny zawodnik.Ograniczam ilość środków bo przekroczyło 300 produktów i ID zastąpi conajmniej kilka.

Skończył mi się Bug Off i jakoś 1l schodził mi 2 lata jest sens kupować czy ID sobie równie dobrze poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@marcineke jak nie chcesz dedykowanego Bug Offa to sugeruje jednak:

Citrus foam 2 w oprysku albo TFR Prewash w oprysku  - obydwa rozcienczyc. Industrial to nie najlepszy pomysł  - on raczej tam gdzie tłuste rzeczy (smary i oleje) bedzie pokazywał różnice względem powyższych produktow.

Na pewno za Bugiem przemówi dlugosc do zaschniecia i maksymalne bezpieczeństwo  szczególnie na gorące elementy lub w dużym słońcu. 

Zachęcam do sprawdzenia nowego Bug Offa2 i ew decyzji po użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja z Industriala jestem mega zadowolony i wziąłem kolejnego litra. Jeszcze kampingowo go musze na grilu użyć ale odszczurzyłem rower ostatnio. Wszystkie smary, osady, smoła zeszła. Wyglądał lepiej niż z salonu. Potem tylko świeże smarowanko i jazda 🙂

2023-07-01-19-36-36.jpg


2023-07-01-19-41-26.jpg


2023-07-01-19-41-37.jpg


2023-07-01-20-12-20.jpg


2023-07-01-20-16-09.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś trafił mi się samochód , jak ja złość prawie nowy więc nie było co czyścić.

Ale zrobiłem kosmetykę komory silnika i efekt świetny.ID 1:10 , pędzelek i jazda....zero wysiłku i efekt rewelacyjny.

Tylko mam jedno pytanie....czemu na niektórych plastikach występuje tzw perlenie a na innych nie?

Połowa plastików mocno kropelkowała a połowa to tafla.Auto bardzo świeże więc podejrzewam że pewnie drugi raz z życiu myta komora.

Jedyny dla mnie minus że całkowity brak piany.Duxo lepiej by się pracowało gdyby pod pędzlem coś się zapieniło, w dodatku nawet w takim stężeniu i na zewnątrz trochę dusiło pod maską.

W dodatku zapomniałem że czyściłem maskę od spodu i zapomniałem spłukać i po 20 minutach trochę przyschlo ale zeszło bez problemu.

IMG_20230710_102350.jpg

IMG_20230710_102805.jpg

IMG_20230710_102807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut Może ....auto 2 letnie kupione rok temu od salonu BMW w Belgii , było to auto testowe, mam powłokę na nim położyć i przyznam że stara powłoka jeszcze siedzi ....choć szału nie ma, co dziwne po dekontaminacji i próbnie umyciu kwaśnym szamponem jest gorzej....przed myciem hydro przyzwoite po szamponie tafla....

Serwis najwidoczniej coś tam położył ale nowy właściciel nie wie co tylko mówił że jak kupił to brud sam pod myjką schodził a teraz już tak fajnie nie jest.

Więc robimy korektę i na to 5 letnia powłoka Zvizzer....

Myślisz że ktoś by nakładał pod maską ceramikę?Dziwne bo obudowa filtra i kilka elementów perli się a obudowa silnika już nie.

Teraz pewnie na te elementy wleci Ceramic Coat z Chemical Guys....niech ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w salonie zrobili detailing pod maską. Niemożliwe żeby ASO oddało brudne auto klientowi 😉 A co do tego czy coś może długo siedzieć.. Jak nie było myte to po prostu osiadł kurz, i jak teraz zmyłeś to odetkałeś trochę co tam siedziało i ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, marcineke napisał(a):

 

W dodatku zapomniałem że czyściłem maskę od spodu i zapomniałem spłukać i po 20 minutach trochę przyschlo ale zeszło bez problemu.

 

I to jest fantastyczna wiadomość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle pytanko - ostatnio dla testu czyscilem lancuch oringowy w motocyklu crossowym. Wszystko ladnie zeszlo, splukalem woda, nastepnie srodek do smarowania. Czy przy czestym stosowaniu, czyli co tydzien, max dwa w sezonie, srodek ten nie zdegraduje oringow w lancuchu ? Mowa o koncentracie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke Totalnie czysty, gładki plastik sam z siebie jest hydrofobowy i kropelkuje 😉 Zobacz jakie ładne hydro wyczarowałem na zwykłej butelce HDPE po chemii po jej myciu 😉 Wcale nie musi być niczym zabezpieczony, to często objaw dobrego doczyszczenia plastiku. 

Zrzutekranu2023-07-11o14_46_30.jpg.b2e09a997b212d7bfbc40704d8b87469.jpg

@Cleantle przyznam szczerze, że degreasera kupiłem na spróbowanie, bo przecież "eee w domowym detailingu wcale nie mam styczności z takimi szczurami by potrzebować silnego degreasera", a sięgam po niego dość często 🙂 1:5 super doczyszcza plastiki zewnętrzne przed dressingiem/powłoką, robi czary z padami polerskimi czyniąc je praktycznie tak czystymi jak nowe, nawet bardzo zabrudzone buty robocze nim ogarniałem bo APC za słabo szło 😄 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, luk45z napisał(a):

A jeszcze podpytam- co sądzicie o użyciu industriala do czyszczenia opon? Jakieś sugerowane stężenie? 

Ja ale na oponach rowerowych - 3 rowery juz tak myłem - 1:10 i fajnie je odszczurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę nie mogłem już patrzeć na muszle plastikowa która napełniany psom wodą w upały, niby teraz co 2 dzień wymieniamy wodę ale zaszła glonami i nie wiadomo czym jeszcze  i nie wyglądała dobrze....

Więc w ruch poszło APC z 3 firm i ID .....

No nie powiem że zeszło od strzała ale po ID schodziło najszybciej.

Trochę towaru, kilka minut żeby poleżało , pędzel i szczotka i dawaj ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.