Jump to content

Cleantle Industrial Degreaser


Cleantle

Recommended Posts

 • Dystrybutor

Cześć.

Tym razem produkt  (ponownie wielozadaniowy) o bardzo wysokiej mocy, szczególnie w kontekście tłustych zabrudzeń takich jak smary, oleje. Wyczyści także ciężki brud drogowy (dlatego idealnie sprawdzi się do mycia maszyn, tirów, komory silnika). Ściąga też grafitti, nagar, ze smołą sobie też troszkę poradzi (chociaż nie jest to dedykowany produkt do smoły), zapieczony brud i osad i wiele innych (radzi sobie też z kamieniem z wody chociaż to nie jest kwas 😉 ). Sprawdzi się np. w myciu warsztatu albo starego rusztu z grilla 😄 Nie zawiera rozpuszczalników ropopochodnych które są szkodliwe do wdychania. Ma charakterystyczny zapach ale dodaliśmy zapach pomarańczowy aby go przykryć i uprzyjemnić pracę.
Jest mocno skoncentrowany dlatego zalecamy rozcieńczanie do większości zadań. Jednak nawet w koncentracie jest bezpieczny dla wielu materiałów (w tym plastik i guma chociaż tutaj zalecamy rozrobić minimum 1:1). Można go używać jako oprysk do auta np. w stężeniu 1:10. Premiera już 24.03.
 

Ceny:  

500ml - 29,99 zł

1l - 39,99 zł

5l - 129,99 zł

industrial_degreaser_500ml_202303(1)_1000.jpg.1a2e8ec87818d13a41ff63368bf07438.jpg

 

Industrial Degreaser to skoncentrowany płyn, o wysokiej mocy, do czyszczenia silnie
zabrudzonych, tłustych powierzchni. Idealnie sprawdzi się przy myciu silników,
maszyn, tirów, plam ze smarów i olejów.
Zawiera bezpieczne dla środowiska oraz użytkownika rozpuszczalniki organiczne.
Nie zawiera rozpuszczalników ropopochodnych, których wdychanie jest szkodliwe
dla zdrowia.
Produkt świetnie odseparowuje tłuste i trudne zabrudzenia od powierzchni, jest
bezpieczny dla wielu powierzchni.
Dostępne pojemności: 500ml, 1l, 5l
Cechy produktu:
● bardzo wysoka moc czyszczenia,
● brak szkodliwych do wdychania rozpuszczalników ropopochodnych,
● bezpieczny także dla elementów plastikowych i gumowych,
● świetnie czyści tłuste zabrudzenia od smaru i oleju,
● idealnie sprawdzi się do mycia silnika, tirów i maszyn.
Rozcieńczanie:
● od 1:0 (koncentrat) do 1:10 (100 ml produktu i 1l wody) – komora silnika oraz
mycie maszyn,
● od 1:1 (1l produktu i 1l wody) do 1:20 (50 ml produktu i 1l wody) – mycie wstępne,
czyszczenie średnich zabrudzeń, elementy plastikowe.
Sposób użycia:
1. Przygotuj roboczy roztwór w zależności od zabrudzeń.
2. Spryskaj czyszczoną powierzchnię i wypracuj szczotką lub pędzelkiem.
3. Spłucz produkt wodą pod ciśnieniem.

 

 • Lubię to 7
Link to comment
Share on other sites

Skoro bezpieczny dla plastików i radzi sobie z kamieniem to chętnie przetestuje na tych listewkach przyprogowych - strasznie łapią brud spod kół, ciężko je doczyścić, tradycyjne APC nie bardzo rusza te zacieki, a kwasowym waterspot removerem po plastiku trochę strach 😉 

326872047_865802104657277_1894482925852781428_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy produkt 🙂 

Czy powierzchnie po użyciu degreasera należy jakoś zneutralizować(jakimś apc) żeby pozbyć się rozpuszczalników czy spłukanie wodą wystarcza? 
 

Czy ma jakiś wpływ na aluminium albo inny materiał delikatny którego jest sporo pod maska? Bo niektóre mocne produkty potrafiły odbarwić elementy. 
 

Link to comment
Share on other sites

 • Dystrybutor

@Gardor wystarczy porzadnie spłukać. 

Słowo rozpuszczalnik widze ma przypięta trochę łatkę czegoś groźnego  😛 rozpuszczalnikiem jest też woda, rozpuszczalnikiem jest alkohol, rozpuszczalnikiem jest też nafta  😉 każdy z tych ropuszczalników ma całkowicie inne możliwości rozpuszczania, a także inny stopień oddziaływania na powierzchnię. Industrial Degreaser jest stworzony do czyszczenia szczególnie powierzchnię aluminiowych i innych metali. Produkt jest jak najbardziej bezpieczny podwarunkiem że go spluczemy i że nie zaschnie na powierzchni.  Sprawdzi się też do czyszczenia technika kąpieli (zanużamy na parę godz przedmiot w produkcie i po paru wyciągnięciu splukujemy).

W długim kontakcie może degradować  materiały typu plastik, guma ale ten kontakt musi być bardzo długi (pare godz), w codziennym zastosowaniu nie ma na to szans.

 • Lubię to 5
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Jestem pod wrażeniem produktu! 😁 

Za szafką w garażu jakiś nalot na płytkach. Nitro tego nie ruszyło, a Industrial Deg. za pierwszym razem doczyściło bajecznie. Będę testował go nadal, ale już sie mi podoba 👍

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

 • Dystrybutor

Potestujecie Industrial Degreaser jako prespray na trudne plamy na tapicerce  😉 albo w aucie palacza zbonetujcie podsufitkę tym produktem  - tam dopiero cuda się dzieją 

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Cleantle napisał(a):

Potestujecie Industrial Degreaser jako prespray na trudne plamy na tapicerce  😉 albo w aucie palacza zbonetujcie podsufitkę tym produktem  - tam dopiero cuda się dzieją 

Jak wygląda temat wymywania produktu w przypadku bonetowania? Przetarcie świeżą, wilgotną mikrofibrą wystarczy, czy produkt może wyrządzić szkody gdy jego śladowa ilość zostanie na podsufitce?

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź.

Ostatnio czyściłem części rowerowe tym preparatem i jest naprawdę  skuteczny. Produkt mocno wyjaławia. Metal pokryty czarną farbą, czyli wykończenie jakościowo bardzo mierne: z satyny zrobił mat 🤣. Nie zauważyłem natomiast problemu na plastikach, no i jak zawsze z takimi elementami trzeba podchodzić ostrożnie i indywidualnie.

Już wierzę w sugerowane rozcieńczenia, bo 1:1 łańcuch rowerowy nie myty od dwóch lat doczyściłem w 90% w 1szym kroku.

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

 • Dystrybutor

@marcineke apc wyczyścisz bezpiecznie wszystkie materiały, eko skórę czy skórę zwykła też. Jakie elementy delikatniejsze lakierowane wewnątrz itp.

ID jest mocno dopalony więc też trzeba z nim troszke uważać (szczególnie w koncentracie) np. Na aplikowanie na gorące elementy, do wnętrza się nadaje tylko na tapicerkę materiałowa albo mocno zagruzowane wnętrza.

Przy APC ciężko coś zniszczyć by było. ID jednak jest innym produktem i tam nieumiejętne korzystanie na jakieś delikatniejsze materiały może je ruszyc. APC jest raczej idiotoodporne  😉

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Zachęcony opiniami przy ostatnim zamówieniu wpadło do mnie Wasze ID...

Z uwagi że z APC średnio jestem zadowolony bo na zewnątrz słabe, do wewnątrz bezpieczne ale z pianowniczki spływa szybciej niż zdążę pędzel podnieść....

Więc rozrobiłem 1:10 i czekam na jakiegoś gruza...dziś w nocy czytałem że można grilla wyczyścić więc kratkę wyciągałem i jadę 1:10 do tego szczotka ....sobie myślę no bez przesady przecież tą kratkę ciężko doczyścić preparatem do grilla który dusi jak cholera bo to mocna chemia ,więc wsadziłem trigger do koncentratu i dawaj koncentratem na kratkę i szczotka w ruch...I.i.i.i, nie wiele ściągnął ....chyba za duże miałem wymagania.

Co do zapachu to nijaki a na pewno ja tam pomarańczy nie czuje.

Cóż od dziś wchodzi do mnie na służbę jako środek do mycia wnęk i komory silnika....

A tak nawiasem czemu taka nazwa , trudna i z niczym mi się nie kojarząca, a nawet wymówić nie mogę....

 

Link to comment
Share on other sites

 • Dystrybutor

@marcineke produkt potrzebuje czasu, tzn. Musi polezec na powierzchni szczególnie właśnie mocno zabrudzonej takim zapieczonym syfem. Dopiero po jakimś czasie używamy pedzla/szczotki.

Kratkę grilla można było poprostu w tym zanurzyć i pozostawić na parę/parenascie minut i potem wymyć wodą. Trzeba też zastanowić się jaki tam na niej brud jest czy to już rdza i zapieczona sadza. Nie ma jednego produktu który usunie wszystko na świecie  🙂

Industrial sobie radzi najlepiej z tłustymi rzeczami typu smary, oleje, z sadza też bdb  - ważne żeby dać czas produktowi  szczególne jeśli czyścimy coś co było używane przez długi czas a jest czyszczone dopiero pierwszy raz.

Link to comment
Share on other sites

@Cleantle ja po prostu nie mogłem się doczekać efektów działania....fakt spryskałem powierzchnię może 4-5 razy potem szczotka od natrysku do spłukania minęło może 4-5 minut ...na kratce spalony tłuszcz kratka ostatnio wyczyszczona Tenzi gran smog typowo do tego ....także po 1 grillu.

Kupiłem butelkę więc trochę tego siuwaxu z tego będzie...cenowo podobnie jak APC więc cena atrakcyjna.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.