Skocz do zawartości

Mycie auta w warunkach domowych


opelastra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich miłośników detailingu. Postanowiłem, że będę swój samochód myć w domu i zakupiłem na allegro podane przedmioty:

  • Pianownica LS3_PA 25.1526.62 Link

  • Aktywna piana ADBL YETI CHERRY ICECREAM Link

Dzisiaj wszystko odebrałem i zrobiłem pierwsze mycie. Do pojemnika pianownicy wlałem około 100ml aktywnej piany i dopełniłem wodą około 900ml (według instrukcji). Podpiąłem do swojej myjki ciśnieniowej Karcher K2, spryskałem całe auto pianą, chwilę odczekałem i spłukałem. Temperatura w jakiej pracowałem to około 10 stopni C, a dodatkowo na dworze mam do dyspozycji tylko zimną wodę. Efekt pracy bardzo średni... nie mogłem domyć auta do takiego stanu jak z myjki bezdotykowej. Prosiłbym o wskazówki i odpowiedzi na moje pytania:

  1. Czy proporcje aktywnej piany do wody tak jak jest podane w instrukcji są odpowiednie? Czy może dodać więcej piany? Nie do końca udało mi się osiągnąć efekt aby piana była gęsta jak śmietana.
  2. Czy samo opryskanie auta aktywną pianą i spłukanie go powinno dać satysfakcjonujący efekt? Czy może jednak jeszcze po aktywnej pianie należy użyć innych środków do mycia auta - jeśli tak to jakich?
  3. Czy konieczna jest ciepła woda do spryskiwania auta aktywną pianą? Na myjkach bezdotykowych pewnie tak jest, natomiast w domu nie mam możliwości podłączenia myjki ciśnieniowej pod ciepłą wodę.
  4. Czy moja myjka Karcher K2 nadaje się do mycia auta? Chodzi mi o mycie/spłukiwanie aktywnej piany z wodą pod ciśnieniem.

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość, gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę, a to mój pierwszy post na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od siebie dodam że yeti jakimś mocarzem w myciu nie jest. Tutaj zdecydowanie musisz użyć mechaniki - yeti spowoduje że brud będzie zmiękczony ale go nie ruszy zbytnio. Mówiąc o mechanice mam na myśli mycie na dwa wiadra - w jednym szampon z wodą, w drugim sama woda. Nabierasz z wiadra, myjesz, a następnie pluszczesz w wiadrze z czysta woda. Poszukaj w słowniczku detailingowym. Jest bodajże na głównej stronie. 

 Żeby bezdotykowo umyć samochód z brudem zimowym potrzeba czegoś mocniejszego - np. Tfr os good stuffa albo innego tfra. 

Co do ciepłej wody to w myciu na dwa wiadra może się przydać chociaż niekoniecznie. Po prostu w ciepłej wodzie myje się przyjemniej :). 

Powodzonka!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wypowiedź. A możesz polecić jakiś szampon do mycia na dwa wiadra? Szukałem teraz na szybko w internecie i podobno Optimum NO RINSE jest najlepszy ale strasznie drogi... jest może coś tańszego i dobrego?  Szukałem również TFR i znalazłem coś takiego: LINK - czy będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uzyskać dobry efekt, to nawet TFRem nie uzyskasz. Konieczne jest mycie dotykowe, TFR sprawdza się w zimowych warunkach do szybkiego opłukania auta, ale nie zastąpi mycia dotykowego. No Rinse to szampony do mycia bez spłukiwania, myślę, że na początek nie ma się co pchać w tą metodę, ktora wymaga również odpowiedniej gąbki, która też mało nie kosztuje. Kup zwykły szampon firm na forum jest sporo. Jak kupisz z ADBL, Good Stuff, czy Shiny Garage to będzie OK Myjkę masz całkiem spoko jak na domowe warunki. Zainwestuj w dwa wiadra, separatory brudu i dobrą rękawicę lub gąbkę (np. Qjutsu od Soft 99). Poczytaj też na forum o myciu detailingowym, Ze swej strony polecam też kanał MX Nowicki na You Tube - kopalnia wiedzy o detailingu. Przyda Ci się też jakiś srodek do felg - czy to wheel celaner, czy tzw. krwawa felga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa wiadra jak kolega wyżej jest mnóstwo szamponów - ile ludzi tyle opinii. Dla mnie nr 1 jest neoxal 737. Mam z 10 innych szamponów na półce i ten dla mnie jest numerem jeden. 

Jest chyba nawet temat jaki szampon i tam chłopaki podawaj swoje typy - na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

A co do No rinsa to musisz mieć wiadra, gabki. Na początku drogi polecałbym pobawić się na dwa wiadra, zoptymalizować czas mycia. Jak dojdziesz do wprawy to można pójść krok dalej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opelastra poczytaj o podstawach mycia detailgowego/na dwa wiadra. Jak koledzy wspomnieli yeti to na lato i lekki kurz się nadaje. Długi temat czym robic prewash ale kup sobie bilthambera. Szampon też długi temat. Jak się nie martwisz o wosk to shiny garage base.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, opelastra napisał(a):

Optimum NO RINSE jest najlepszy ale strasznie drogi

Szampon najtaniej 53zł , czyli za wiadro na jedno mycie wychodzi  6zł ... to na bezdotyk wydasz więcej , a na bezdotyku nawet po najlepszym  tfr nie możesz powiedzieć że masz umyte auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.