Skocz do zawartości

Baseus bezprzewodowa elektryczna maszyna polerska 30W


Pikas

Rekomendowane odpowiedzi

@Pikas - mam tą maszynkę od ponad roku. Do wosku / cleanera nadaje się doskonale. Na początku miałem problem z ładowaniem (wada gniazda USB - poradziłem sobie samemu), do dzisiaj innych problemów brak. Na jednym ładowaniu spokojnie jestem w stanie pracować cleanerem / aplikować wosk na dużym kombi. Do prac polerskich maszynka się nie nadaje (chyba, że do delikatnego finiszu), ale jako zamiennik ręczych prac z cleanerem /woskiem - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pikas - pasują tylko 130-140 mm. Nie ma możliwości zmiany talerza oporowego. Talerz oczywiście z rzepem i to dosyć "mocnym". W zestawie miałem dwa pady - finiszowy miękki karbowany i taki średnio-miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pikas napisał(a):

a jaki jest czas pracy na baterii? I czy długo się ładuje ? 

Nie mierzyłem nigdy, ile maszynka będzie pracowała non stop na naładowanej baterii. Gdy ładuję jej aku, pozostawiam ją na noc podłączoną pod ładowarkę - rano zawsze jest naładowana w 100 % (wg świecenia diod). Do "poważnych" prac mam pełnoprawne maszyny polerskie, więc tak naprawdę ta "cleanwax-machina" używana jest bardzo sporadycznie.

9 godzin temu, Pikas napisał(a):

Ile robisz przejazdów cleanerem ?

Zależy od cleanera, ale generalnie robię to "na czuja" - nie używam jej do cleanerów ściernych.

8 godzin temu, Domel napisał(a):

Eno, weź pokaż to cudo 😄 co sie nie chwalisz 😄

Nie ma czym. To bardziej akcesorium pomocnicze - taka "zabaweczka" 🙂. Cyknę dzisiaj, lub jutro fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jakieś tam mocy nie ma i nikt nie oczekuje tam siły cięcia, ale do rozprowadzania cleanera, glaze czy wosku tak jak wspomniał @Eidos71 powinna wystarczyć. Zastanawiałem się jedynie czy baterii wystarczy na oblatanie całego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, analyzator napisał(a):

@Eidos71 wygląda na niewygodną. Jak w praktyce? Da radę tym oblecieć auto cleanerem?

Jest lekka, w miarę poręczna. Spokojnie można bawić się nią w pracę cleanerem, lub aplikację wosku (zwłaszcza, że dołączony czarny pad jest miękki).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na coś dla mnie, blokersa. Do cleanera spoko ale zastanawiam się czy dałoby się tu cleaner zastąpić finishem i przelecieć na szybko w celu delikatnego odświeżenia.

@Domel testowałeś? Bo to że ją już pewnie kupiłeś jest jakby oczywiste 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 pierwsze wrażenia już mam. 
Założyłem niebieskiego lake country z pastą 3D 510 i postanowiłem wyciąć delikatne ryski od codziennego mycia. I się udało. Ale zrobiłem pół błotnika i 2 razy się wyłączyła bo za mocno docisnąłem. 

Założyłem też tego karbowanego pada z zestawu i nim wrzuciłem Purple Passion. Tylko nawaliłem za dużo i słabo to wyszło. Nie wiem czy za słabo starłem nadmiar cleanera czy coś innego poszło nie tak ale widać jakby „zamglenie” lakieru w stosunku do części nie tykanej niczym. 
 

Trudno minus na razie ustosunkować do użyteczności tej maszynki. Jutro może wrzucę filmik krótki z operacji. 
 

Klatka z filmu. 
środek to niczym nie tknięty lakier

po prawej ValletPro

po lewej 3D 510 z wymyciem

Dziwnie to wygląda bo pomijając ryski to najlepiej jak dla mnie wygląda lakier po środku  

IMG_6418.jpeg.774f81a554fc2a890daef3cd96f4df2f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Strus napisał(a):

Założyłem niebieskiego lake country z pastą 3D 510

Teraz powinieneś wykończyć pastą lekkościerną - po 510 lakier nie będzie wyglądał idealnie i nie wygeneruje połysku.

24 minuty temu, Strus napisał(a):

Założyłem też tego karbowanego pada z zestawu i nim wrzuciłem Purple Passion. Tylko nawaliłem za dużo i słabo to wyszło. Nie wiem czy za słabo starłem nadmiar cleanera czy coś innego poszło nie tak ale widać jakby „zamglenie” lakieru w stosunku do części nie tykanej niczym. 

Jak długo pracowałeś PP - może go przepracowałeś, albo faktycznie nie usunąłeś go całkowicie z lakieru ? Spróbuj jeszcze raz przetrzeć powierzchnię, wspomagając się jakimś syntetycznym QD. Sam pad z zestawu nie jest raczej temu winien - jest miękki i nie jest w 95 % winien temu "zamgleniu".

A tak podsumowując - uważam, że ta maszynka nie nadaje się do typowych prac polerskich, ale przy cleanerach i woskach sprawdza się całkiem fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek nie tknięte. Po prawej Rupes Uno Pure na one stepowym padzie od Royal Pads. Po lewej Rupes Uno Pure na niebieskim Lake Country. 
zamiast cleanera może być. I pasta i maszynka

lakier miękki bo po malowaniu  po drugiej stronie auta jest ori, twardy jak cholera i tu już efekt mizerny na obu padach  w sensie wycięcie w skali 1-10 na poziomie 2.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie ogarnąłem nią całego Mondzioła z Rupesem Uno Pure jako cleanerem i juz się ustosunkować mogę. Sprzęt bardzo użyteczny w sytuacji kiedy nie mam dostępu do prądu a potrzebujemy jedynie aplikować cleaner, glaze czy nawet pastę typu Rupes Pure. Daje radę. Bateria wystarczyła na takie duże kombi wiec jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, Strus napisał(a):

Szybka odpowiedź - nie próbowałem. Ale skoro cleaner ręcznie da radę to Baseus tym bardziej

Mało który cleaner ręcznie daje rade usunąć NW, chyba że mówimy o szczątkach po np. roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.