Skocz do zawartości

Soft99 QJUTSU Ultra Soft Sponge


Przem@S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam wypróbowania markowej 😉 gąbki i czegoś innego niż rękawica.

Ktoś już używał Soft99 QJUTSU Ultra Soft Sponge i wyrazi swoja opinię? Plusy , minusy ?

Mam czarne auto i zawsze wszystko ogarniam na myjni bezdotykowej czyli ze wszystkimi swoimi gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Przem@S napisał(a):

Ktoś już używał Soft99 QJUTSU Ultra Soft Sponge

Mam dwie - kupiłem je jakoś rok temu (a może jeszcze dawniej - jeszcze, jak miała inną nazwę), do wypróbowania jako alternatywę gąbkową dla BRS. Jak dla mnie - jest zbyt miękka. Do mycia metodą tradycyjną - również nie do końca spełniła moje oczekiwania, jako gąbka do mycia całościowego auta. Myślę, że na miękkich lakierach na pewno się sprawdzi, właśnie ze względu na swoją miękkość/delikatność. Obecnie wykorzystuję ją do mycia progów, felg, wnęk (głównie ze względu na jej rozmiar, oraz miękkość i plastyczność) i czasami do mycia bez spłukiwania - ale nie wyparła BRS. Ale nie uważam też, że wyrzuciłem pieniądze - dla mnie to takie gąbki uzupełniające. Acha - dobrze sprawdza się przy myciu szamponem Soft99 Creamy Shampoo, lanym bezpośrednio z butelki na gąbkę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.02.2023 o 18:23, Eidos71 napisał(a):

Mam dwie - kupiłem je jakoś rok temu (a może jeszcze dawniej - jeszcze, jak miała inną nazwę), do wypróbowania jako alternatywę gąbkową dla BRS. Jak dla mnie - jest zbyt miękka. Do mycia metodą tradycyjną - również nie do końca spełniła moje oczekiwania, jako gąbka do mycia całościowego auta. Myślę, że na miękkich lakierach na pewno się sprawdzi, właśnie ze względu na swoją miękkość/delikatność. Obecnie wykorzystuję ją do mycia progów, felg, wnęk (głównie ze względu na jej rozmiar, oraz miękkość i plastyczność) i czasami do mycia bez spłukiwania - ale nie wyparła BRS. Ale nie uważam też, że wyrzuciłem pieniądze - dla mnie to takie gąbki uzupełniające. Acha - dobrze sprawdza się przy myciu szamponem Soft99 Creamy Shampoo, lanym bezpośrednio z butelki na gąbkę. 

Cześć, możesz napisać w czym przeszkadza miękkość gąbki ?

I czy biorąc pod uwagę całokształt, to czy sprawdza się przy rienselessie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pikas napisał(a):

Cześć, możesz napisać w czym przeszkadza miękkość gąbki ?

I czy biorąc pod uwagę całokształt, to czy sprawdza się przy rienselessie?

Przez swoją miękkość wydaje mi się, że nie zbiera dokładnie filmu brudu z lakieru. Jest bardzo delikatna, ale nie przez strukturę pianki, tylko przez swoją miękkość (nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć).

Przy myciu metodą rinseless sprawdza się - moim zdaniem - gorzej, niż BRS. Jest jednak (jak pisałem wcześniej) mniejsza i plastyczniejsza, więc lepiej, niż BRS sprawdza się w zakamarkach i wszędzie tam, gdzie dotarcie sztywniejszą i większą BRS jest utrudnione/niemożliwe. Jednak osoba, która nie chce wydawać kasy na gąbki dedykowane do rinseless, umyje samochód również tą gąbką od Soft99.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio kupiłem w/w gąbkę. 

Powiem tak, jak poprzednicy jest bardzo miękka i mnie się super myje nią. Dodatkowo właśnie jesli ktoś chciałby jej używać do jakiś zakamarków to wszędzie dotrze.

Mam rękawice Meiguarsa mikrofibrową i teraz dokupiłem tą gąbkę. Szczerze fajniej mi się nią myje niż rękawicą ale musze jeszcze potestować.

Za 30zł zdaje egazmin w 100%.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.