Skocz do zawartości

Cleantle - Tire&Wheel Cleaner


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Tym razem pierwsza nowość!


Tire&Wheel Cleaner - bezpieczny i skuteczny produkt do felg i opon
Tire and Wheel Cleaner to produkt dedykowany do skutecznego oczyszczania opon, elementów
gumowych, dywaników gumowych oraz felg aluminiowych i stalowych. Zaawansowana formuła
skutecznie penetruje i oddziela nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia, pozostawiając opony i
felgi dogłębnie oczyszczone.

Żeby Was nie zmyliła jedna rzecz! Produkty z tej kategorii często mają wodorotlenek sodu, który powoduje że po spryskaniu, opona zaczyna się barwić na brązowa (bez użycia pędzla/szczotki). Tutaj ten efekt (bezdotykowo) zobaczycie po dłuższej chwili. Produkt jednak jest bezpieczniejszy i nie ma problemu jeśli chodzi o felgi. 
Ten produkt także całkiem nieźle radzi sobie bezdotykowo - po prostu trzeba mu dać więcej czasu na zadziałanie.

Jeśli chodzi o mycie z pomocą szczotki - nie będzie odstawał siłą czyszczenia od produktów z wodorotlenkiem sodu, a często nawet może je przewyższyć 🙂

Ceny:  

500ml - 22,99 zł

1l - 32,99 zł

5l - 89,99 zł

 

2103418801_tire_wheel_500ml_trigger_1000(1).jpg.051cf820d5ab939cf4cd344d310703e9.jpg


Zastosowanie:
-czyszczenie opon
-czyszczenie dywaników gumowych
-czyszczenie felg aluminowych, stalowych, chromowanych
-czyszczenie nadkoli
Najważniejsze cechy:
-brak wodorotlenku sodu w składzie
-bardzo wysokie bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni
-wysoka moc czyszczenia
-widoczna piana pomagająca zindentyfikować gdzie produkt został rozprowadzony
-łatwe i szybkie spłukiwanie produktu
- brak SLES i SLS w składzie
-łatwo biodegradowalny


Rozcieńczanie

Produkt gotowy do użycia
W przypadku bieżących zabrudzeń produkt może zostać rozcieńczony 1:1-1:3.


Sposób użycia:

1. Zaaplikuj środek na wcześniej zwilżoną oponę lub suchą felgę i odczekaj około 30 sek.
2. Rozprowadź produkt przy pomocy pędzla lub szczotki
3. Spłucz obficie wodą.
4. Jeżeli to koniecznie powtórz kroki 1-3.

 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jakie rozcieńczenie do stosowania w planownicy PA ? 

Próbowałem 200ml produktu na 300ml wody i nic ... coś tam zebrało, ale kiepsko. Oczywiście trochę to poleżało by wzruszyć brud ale ... słabo niestety .. 

Opony jak były brązowe, to nawet po wzruszeniu szczotką to nic to nie dało... Dopiero ADBL Tire & Rubber ruszył ten brąz. 

Popróbuję jeszcze przy aplikacji z Marolex-a jako oprysk, ale raczej w tym wypadku to już bez zbędnej zabawy w rozcieńczanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@FilipO w pianownicy PA? To nie jest produkt do pianownicy, gdzie myjka podaje jeszcze bardzo dużo wody i rozciencza produkt. 

Spryskaj, rusz szczotka, zostaw na minutkę/dwie splucz - tak tego produktu należy używać na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem szybki test, zestawiając Tire&Wheel cleaner bez rozcieńczenia z Elite Detailer Wheel Cleanerem (na 1l roztworu przypada 80ml produktu).
Sytuacja przed:
obraz.png.f38d9a25fd83c4159ff49a5a2855bab1.png

Moim zdaniem to jest taki typowy bieżący syf, nie mam informacji jak długo auto nie było myte, po stanie lakieru wnoszę, że jak już to dotychczas tylko na szczotach.
Zbliżenie:
obraz.png.15cce8d6fdf52c0a28cc295106c308e5.png

Zawodnicy zaaplikowani i zostawieni na 2, może 3 minuty. Cleantle po lewej stronie.
Pierwsze spostrzeżenia: Cleantle lepiej się pieni, ładniej i mniej chemicznie pachnie. Opona jest śmietnik i zaraz tam się znajdzie, więc nie marnowałem na nią za dużo produktu, ale widać było, że gryzie co trzeba, przy spłukiwaniu podnosiła się brudna piana po obu stronach. Czekamy:
obraz.png.d14acc526194dc70d8f3a7a7fdb3c614.png

Efekt po wypłukaniu, cały czas jest to etap bezdotykowy.
Cleantle:
obraz.png.28d7ad04a51927517dccee5a363975a5.png

Elite Detailer:
obraz.png.9ebd3159a4c81255d9b64d9d9e02fb84.png
Tak, możliwe że nie dopłukałem trochę w zakamarkach 🫣

Tak jak zauważył @alexander.p, produkt ładnie się pieni.  Następna runda z pędzelkowaniem i... nie zrobiłem zdjęcia po dopłukaniu, ale mam zdjęcie na sucho przed wydaniem auta:
obraz.png.63d80d0d4247bbcd8ea55c4270e245d2.png
obraz.png.282e1fae4113c855e3882048088ae83e.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@KubaMS Niestety tego produktu Wheel Cleaner chyba nie ma już w sprzedaży (a przynajmniej na stronie Elite nie widzę go). Dlatego też ciężko sprawdzić co jest w składzie. Butelka jednak sugeruje że to mocna chemia (butelka z grubszymi ściankami - bardzo mocna zasada prawdopodobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale ciężko dostępny, możliwe, że już wychodzi z obrotu z powodu, tak jak mówicie, przypuszczalnie ciężkiego składu. Jedyne co mogę to udostępnić zdjęcie etykiety. Ogólnie nie lubię używać go jak wieje wiatr 😵‍💫, ze wskazanych poniżej powodów: "powoduje poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu".
obraz.png.841c4e2a99ba5b351f054d652d0caf77.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby wokół mnie wszystko pięknie rosło, praca była przyjemna i nie czuć przykrych skutków ubocznych tego, co lada chwila mam nadzieję stanie się moim głównym zajęciem. Dokładnie dlatego podoba mi się to jak podchodzicie do tworzenia chemii detailingowej i nie ukrywam, że szybko staję się fanem całej serii Waszych nowych produktów 😃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dziś po wyczyszczeniu felg pianą i kwasem postanowiłem spróbować produktów z Cleantle, coraz bardziej się do nich przekonuje.

W ruch poszedł Iron Man bardzo fajny produkt no i na opony Tire&Wheel Cleaner, gdyby nie fakt że felgi lata nie były myte to pewnie Iron Man i Tire%Wheel by wystarczyły ....na zadbane sam Tire % Wheel by wystrczył...

Niestety na takie gruzy idzie sporo chemii....

I tu zaskoczenie ....pierwsza aplikacja któregoś koła Kiurlab RH+, powtórka, powtórka , oczywiście dalej felga brudna ale już nie krwawił ....prysnąłem Iron Man i zrobiło się czerwono czyli coś jeszcze ekstra zebrał.

Tire& Wheel wchodzi do mnie na stan, zastąpi po zużyciu produkty do czyszczenia opon a kiedyś jak skończy mi się ValetPro Billbery pewnie produkt do czyszczenia zadbanych felg ....

IMG_20230725_132339.jpg

IMG_20230725_133826.jpg

IMG_20230725_133837.jpg

 

IMG_20230725_133844.jpg

IMG_20230725_133930.jpg

 

IMG_20230725_133946.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke wszystko fajnie ale tak wieszać butelki na klamce... Dodam że w przypadku zaszczurzonych felg szkoda zużywać sporej ilości chemii typu właśnie Tire&Wheel Cleaner(bardziej do bieżących zabrudzeń) a lepiej zaatakować ostrożnie kwasem lub ironem.

Właśnie @Cleantle jakiego kwasu mamy teraz używać do felg jak wycofaliście swój 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor takie szczury to najpierw aktywna piana z pianownicy ręcznej , szczotka i pędzel żeby jak najwięcej brudu zebrać, potem 2x kwas Cleantech 1:10, też szczotka i pędzlem, potem iron często 3-4 razy....w tym przypadku Tire&Wheel używałem do czyszczenia opon....

I tak jutro powtórka bo się nie doczyscily, opiłki dalej nie chcą zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcineke napisał(a):

potem 2x kwas Cleantech 1:10

Dawaj 1:1 bezpośrednio na pędzel i na te opiłki i będzie git. Byle nie psikać czystym kwasem lub słabo rozcieńczonym po feldze żeby nie oberwały tarcze i zaciski. Najlepiej było by zdjąć felgi wtedy od środka można zrobić na idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke myślę, że warto mieć jakiś mocny Tire & Rubber cleaner w pogotowiu. Nie raz, nie dwa przelatując oponę uniwersalnym środkiem do kół niby było całkiem spoko, a jak wjechałem kontrolnie dedykowanym produktem do gum od ADBL to jeszcze kupa błota wychodziła z opony. To samo dotyczy felg. Trafi się zapuszczony komplet lub z różnych względów zaniedbasz swoje i będzie problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle Panowie Wy tak poważnie ....ja już nie mam gdzie następnej półki powiesić .....ponad 300 butelek to przesada i co chwilę czegoś nie ma.....

Do opon mam kilka środków ale Wasz zastępuje do bieżącej pielęgnacji środek do opon i felg ....

Niestety większość do mnie aut przyjeżdża w takim stanie ...bite 2h pracy nad samymi felgami.

IMG_20230725_131436.jpg

IMG_20230720_193731.jpg

IMG_20230720_193733.jpg

IMG_20230626_205620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.