Skocz do zawartości

Pasty ADBL


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Pozwolę sobie zacząć wątek odnośnie past ADBL'a 
System polerski ADBL'a składa sie z 3 past:
-Hard Cut
-Super Polish 
-Perfect Finish

To zaczne od początku:

Hard Cut:
image.png.842795003f2e99d1f1d3ea4a7c95331d.png

Cytat

ADBL HARD CUT to wyjątkowo wszechstronna silnie tnąca pasta polerska o innowacyjnym składzie, która pozwala na usunięcie bardzo głębokich zarysowań z powierzchni lakieru. To nowoczesny środek polerski o wysokiej jakości, który poradzi sobie ze zmatowieniem po papierze o gradacji P1000-P1500. Efekt usuwania rys oraz stopień połysku można modyfikować poprzez dobór odpowiednich padów i maszyn dostosowanych do rodzaju lakieru. Jednorodne, dziesięciokrotnie mniejsze niż konwencjonalne ziarno materiału ściernego zapewnia bardzo wysoki poziom cięcia i stopień połysku. Zastosowana technologia umożliwia wysoką wydajność polerowania oraz niski poziom pylenia, znacznie skracając czas pracy na powierzchni. Odpowiednio dobrane środki smarne gwarantują optymalny czas polerowania. Może być stosowana do wszystkich rodzajów lakierów fabrycznych oraz wtórnych. Oprócz bardzo dobrej siły cięcia, ADBL HARD CUT pozostawia również estetyczne i gładkie wykończenie. Formuła opracowana na bazie wody nie zawiera silikonów, wypełniaczy oraz wosków, co bardzo dobrze wpływa na usuwanie urobku jak również pyłu powstałego podczas pracy. Pozostawia przezroczysty film umożliwiający bieżącą inspekcję postępów. Wyjątkowo przyjemny zapach umili nawet najdłuższy czas pracy. ADBL HARD CUT jest pastą uniwersalną, stworzoną zarówno do pracy z maszyną rotacyjną jak i Dual-Action w połączeniu z padami wełnianymi, piankowymi lub z mikrofibry. Dzięki bardzo dobremu wykończeniu, w przypadku twardszych lakierów, przy odpowiednim doborze pada oraz maszyny może sprawdzić się przy jednoetapowej korekcie lakieru tzw. One-Step.

Nią póki co pobawiłem się najdłużej. Co moge powiedzieć o paście to że bardzo dobrze mi się z nią pracowało i odrazu się polubiliśmy 😄 
Wydajność pasty jest oszałamiająca, wystarczą 3 małe groszki na całego pada i można polerowac i polerować. Pasta wydaje się być oleista ale docieranie jej to czysta przyjemność. Pare ruchów fibra i nie ma pasty. Tak jak ADBL mówi nie wolno przesadzać z iloscią pasty bo potrafi zapylić. Ważne jest wydmuchiwanie pada plus częsta zmiana na świeży ewentualnie pad washer. Ja akurat pracuje bez pad washera i czesto zmieniałem pady dzięki czemu nie wystepowało pylenie. 

Siła tnąca pasty jest na zrównoważonym poziomie dzięki czemu ta pasta idealnie nadaje sie na one stepa przy twardych lakierach ponieważ poziom wykończenia jest naprawde dobry. 
Zapach jest obłędny i uprzyjemnia nam prace 😄 Pierwsze odczucia z pastą mam bardzo dobre! 
 

Super Polish 
image.png.89a7619157d1f20055dbd8d551dd41ad.png

Cytat

ADBL SUPER POLISH to pasta polerska o średniej sile tnącej, która przeznaczona jest do usuwania umiarkowanych zarysowań z powierzchni lakierniczej. Pozwala uzyskać wysoki poziom połysku w przypadku jednoetapowej korekty lakieru. Pasta usuwa zmatowienia po szlifowaniu papierem o gradacji od P2000. Jednorodne, dziesięciokrotnie mniejsze niż konwencjonalne ziarno materiału ściernego, zapewnia dobry poziom cięcia i bardzo wysoki stopień połysku. Zastosowana technologia gwarantuje wysoką wydajność polerowania oraz niski poziom pylenia, znacznie skracając czas pracy na powierzchni. Znakomicie radzi sobie z usuwaniem mikro zarysowań powstałych podczas mycia samochodu na myjniach automatycznych lub wynikających z eksploatacji. ADBL SUPER POLISH posiada bardzo dobre właściwości wykańczające pozostawiając lustrzany efekt na lakierze. Formuła opracowana na bazie wody nie zawiera silikonów, wypełniaczy oraz wosków. Pozostawia przezroczysty film umożliwiając bieżącą inspekcję postępu pracy. Idealny wybór jako pasta POLISH przy wieloetapowej korekcie lakieru lub np. One-Step przy lakierach o średniej twardości. ADBL SUPER POLISH jest pastą uniwersalną, stworzoną zarówno do pracy z maszyną rotacyjną jak i Dual-Action w połączeniu z padami wełnianymi, piankowymi lub z mikrofibry. Zastosowanie odpowiedniego zestawu padów oraz maszyn pozwoli na doskonałe przygotowanie powierzchni przed aplikacją powłok ochronnych lub wosku. Owocowa nuta zapachowa umili długie godziny pracy.

Co do pasty Super Polish to tutaj zrobiłem kilka prób i tak jak w przypadku Hard Cuta nie ma problemu z wymywanie, pasta bardzo wydajna, zapach obłędny no i tutaj również fajnie zbalansowany poziom cięcia i wykończenia. Robiłem póki co próby na twardym lakierze i efekt był naprawde dobry, fajnie wycieło drobnice i pozostawiło tylko klika grubszych zarysowań 😄 

 

Perfect Finish:

image.png.8daa6fe58f613db3bf8817ded566e232.png 

Cytat

ADBL PERFECT FINISH to pasta nadająca wygląd auta wystawowego, gwarantuje efekt połysku najwyższej klasy. Wysokiej jakości, dopracowana formulacja, usuwa ślady po wcześniejszym polerowaniu, takie jak: hologramy, lekkie zmatowienie, drobne rysy. Ścierniwo w niej zawarte stanowią najwyższej jakości nano-cząstki ścierne o stałej, jednolitej wielkości co umożliwia uzyskanie doskonałego wykończenia powierzchni. Formuła opracowana na bazie wody nie zawiera silikonów, wypełniaczy oraz wosków. Pozostawia przezroczysty film pozwalający na bieżącą inspekcję postępu pracy. ADBL PERFECT FINISH to rozwiązanie dla osób szukających pasty idealnie wykańczającej powierzchnie lakieru. Wypracowuje się bardzo szybko, nie maskuje niedoskonałości lecz w pełni je usuwa. Doskonale przygotowuje lakier przed aplikacją powłok ochronnych lub wosków, pozostawiając gładką i śliską powierzchnię gotową do zabezpieczenia. Kompozycja zapachowa umili nawet najdłuższy czas pracy. ADBL PERFECT FINISH jest pastą uniwersalną, do zastosowania na wszystkich typach lakieru.

Tutaj jeszcze się nie wypowiem bo ta pasta czeka na swoją kolej, na twardym lakierze nie było sensu jej testować bo dopiero na miękkim moze pokazać pazur 😄 A że w tym roku czeka mnie polerka mojej hondy to z miłą chęcią zobaczę co ona potrafi 😄 
 

Chętnie poznam wasze opinie odnośnie past ja póki co jestem mega zajarany nimi  @ADBL prosze o litrowe opakowania! Odrazu kupuje bo polubiłem sie z tym system polerskim ❤️

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.05.2022 o 14:26, ADBL napisał:

Ps: jeżeli ktokolwiek z Was miał okazję korzystać z naszych past, prosimy o recenzję w tym temacie. 🙂

Ja na dniach będę się bawić. Niestety musiałem urlop odwołać na te zabawy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

swoją dorgą Paweł Nowicki pokazuje coraz więcej filmików z naszymi pastami. zachęcam do oglądania :). możecie mu tez pisać w komentarzach żeby zrobił porównanie do najwyższej półki: sonax, zwizzer, carpro i innych to może go zmotywuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podpisuję się pod tym co mówi Paweł Nowicki 😁 pasty są takie jakby tlustawe i można nimi długo pracować a przy tym dotarcie jest idealne 😎

Ostatnio pobawiłem się Perfect Finishem na slupkach piano które były baaaardzo miękkie i naprawdę fajnie udało się wyciągnąć je 😁 coraz bardziej podoba mi się system ADBL'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADBL Perfect Finish: Doskonale przygotowuje lakier przed aplikacją powłok ochronnych lub wosków, pozostawiając gładką i śliską powierzchnię gotową do zabezpieczenia. - czy to oznacza, że nie trzeba jej wymywać?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

zależnie od powłoki. niektórzy producenci sugerują przygotowanie powierzchni przed aplikacją. jeżeli ma to być ipa/odtłuszczać to radzimy wymyć. jeżeli producent powłoki sugeruje jakiś rodzaj lekkościernego primera lub to może nie musisz.

my osobiście pasty polerskie wymywamy zawsze i to sugerujemy.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Moderator
Godzinę temu, bobwoj napisał(a):

Chce nałożyć powłokę Gyeon Mohs Evo. Mam już pastę Adbl Hard Cut. Czy mogę użyć jej pod powłokę Gyeona? 

Ale to jest pasta do korekty lakieru, wycinająca. Także możesz jej użyć aby wyciąć i przygotować lakier pod powłokę. Ale będzie ci potrzebna najprawdopodobniej jeszcze pasta wykończeniowa. Kwestia tego jaki masz lakier do zrobienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak jak dobrze zrozumiałem z opisu można za pomocą padów regulować jej agresywność. Czyli jeżeli użyć miękkiego padu finishowego z małą ilości pasty na maszynie DA to wówczas taka pasta nie zachowałaby się jak pasta finishowa? 

Pytam ponieważ mam na stanie ADBL HARD CUT. Musiałbym tylko dokupić Gyeona Prep i to byłby komplet przed położeniem Mohsa.

Jeżeli jednak nie da rady w ten sposób to rozumiem, że muszę dokupić  Menzerna Final Finish FF3000.

Mam jeszcze  Prima AMIGO, czy będzie lepszy od ADBL HARD CUT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 godzin temu, bobwoj napisał(a):

Ok, jednak jak dobrze zrozumiałem z opisu można za pomocą padów regulować jej agresywność. Czyli jeżeli użyć miękkiego padu finishowego z małą ilości pasty na maszynie DA to wówczas taka pasta nie zachowałaby się jak pasta finishowa? 

Generalnie tak, tylko oceniaj wzrokowo wykończenie.

15 godzin temu, bobwoj napisał(a):

Jeżeli jednak nie da rady w ten sposób to rozumiem, że muszę dokupić  Menzerna Final Finish FF3000.

Nie, dokup ADBL Perfect Finish.

I masz dwie pasty jedna do ciecia druga do wykończenia. Plus kilka rodzajów twardości padów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.