Skocz do zawartości

Nowy zestaw oraz rady o lepsze wybory produktów


R3jn1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum jestem nowy ale z detailingiem nie znam się pierwszy dzień,raczej amatorsko może bardziej hobbystycznie dbam sobie o swoje autko jakim jest Golf V czarny nie metalik ale mniejsza o to chciał bym o rady starszych kolegów które produkty zastapić lepszymi  a także dokupić to co się pokończyło,zrobimy tak podam co potrzebuje kupić napisze co mam/lub miałem i wtedy bym prosił o jakieś zdanie na temat tego co mam już i co można lepiej wybrać 😉 no to lecimy z tematem

 

Szampon: mam Carlab Red i Green

Piana:cleantech citrus mam ale jeszcze rozglądam się za pianownicą ręczną

Pianownica ręczna: brak zastanawiam się nad marolex 3000

Deiornizer: obecnie k2 pro roton/miałem ADBL Vampire Liquid i zastanawiam się czy nie kupić znowu ADBLA bo chce do lakieru karoseri go użyć

tar&glue:miałem ADBL obecnie brak zastanawiam się nad Vasco polecany przez Nowickiego albo Prickport ?

Mikrofibry:mam obecnie kilka z waxpro ale może coś lepszego dostepnego cenowo?

Recznik do osuszania:mam jakis no name niebieski z allegro ale już się robi szorski więc coś nowego trzeba 😉

QD:Turtle Wax ICE,GOOD STUFF Sio2 detailer

Woski/sealanty :Soft 99 kiwami black,Sonax NetShield na lato chce kupić jakiś wosk co wyciągnie głębie koloru może how diamond albo sapphire?

Rekawica:obecnie jakiś no name więc trzeba kupić coś lepszego

Wiadra: potrzebuje dwóch wiaderek ale bez szaleństw cenowych coś optymalnego  moga byc po 5l

oprócz tego mam maszynke z ADBL roller DA 9mm i prawdopodobnie w lato jakaś powłoka wskoczy może kwarcowa od Aqua ? lub Aqua 9h ew Sonax Evo

dopiszcie co jeszcze warto kupić i jakie produkty byście zamienili z góry dziękuję za poświęcony wasz czas dla mnie oprócz mojego auta robie czasem auta kolegów oraz w rodzinie więc mój samochód nie jest wyznacznikiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, R3jn1971 napisał:

czarny nie metalik ale mniejsza o to

Tak Ci się tylko wydaje ze to małoistotne  ... czarne Uni to wredny lakier! 

 

Piszesz że już  "robisz auta " , a pytasz o podstawy?  No i pytasz o rzeczy opisywane wielokrotnie na forum, więc poczytaj forum ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, powalla napisał:

Tak Ci się tylko wydaje ze to małoistotne  ... czarne Uni to wredny lakier! 

 

Piszesz że już  "robisz auta " , a pytasz o podstawy?  No i pytasz o rzeczy opisywane wielokrotnie na forum, więc poczytaj forum ...

 

Nie robie aut profesjonalnie,czasem wujek poprosi o wosk czy tam ktoś z rodziny:)zadałem konkretne pytanie co do produktów  co kupić lepszego na kolejny wybór 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawica, ręcznik, wiadra z gritt guard.

Ręcznik warto kupić dobry. Te twisted pile wymiatają ale są dość drogie. Poczytaj w dziale "czym wycierać...".

Rękawica nie musi być droga aby robiła robotę. Często jest to kwestia bardzo subiektywna. Można dostać tanie na Ali/Alle. Poczytaj w działach dotyczących rękawic lub fantów z Ali.

Wiadra. Czy mogą być 5l? IMO nie. Za mała objętość aby w sposób bezpieczny wypłukać syf z rękawicy. Minimum 10l. Nie musi być "detajlingowe", aby było czyste, poręczne i z gritt guard. Plusem będzie opcja zamknięcia.

Ewentualnie poczytaj o metodach mycia typu No Rinse.

Kilka fibr to IMO zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RoBee napisał:

Rękawica, ręcznik, wiadra z gritt guard.

Ręcznik warto kupić dobry. Te twisted pile wymiatają ale są dość drogie. Poczytaj w dziale "czym wycierać...".

Rękawica nie musi być droga aby robiła robotę. Często jest to kwestia bardzo subiektywna. Można dostać tanie na Ali/Alle. Poczytaj w działach dotyczących rękawic lub fantów z Ali.

Wiadra. Czy mogą być 5l? IMO nie. Za mała objętość aby w sposób bezpieczny wypłukać syf z rękawicy. Minimum 10l. Nie musi być "detajlingowe", aby było czyste, poręczne i z gritt guard. Plusem będzie opcja zamknięcia.

Ewentualnie poczytaj o metodach mycia typu No Rinse.

Kilka fibr to IMO zdecydowanie za mało.
 

Kilka w sensie mam z 15 obecnie ,wiadra myślałem z castoramy proste i kupić osobno separator,co do produktów chciałem spróbować czegoś nowego czego nie znam dlatego pytam bo jest sporo nowości na rynku jak i sporo znanych produktów od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.