Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może woski nad którymi się zastanawiam nie są tymi z górnej półki, ale nie wiedziałem gdzie wrzucić to zapytanie i tak :

Stoje przed ważną decyzją jaką jest zakup wosku :D Chciałbym coś lepszego, zawsze mi się marzyło mieć coś spod znaku Z, a teraz dzięki obniżonym cenom są one mi bardziej dostępne ;) Zastanawiam się w zasadzie nad dwoma pozycjami :

- Zymöl Carbon

- Zymöl Titanium

 

Wiadomo, do tego zestawu nieodłącznie HDC i teraz pytanie - czy warto mi jako amatorowi dopłacać tą przeszło stówke do wosku ? Titanium po odpowiedniej aplikacji ponoć jest bardzo wytrzymały i na tym mi najbardziej zależy. Długość kropelkowania jest dla mnie najważniejszym wyznacznikiem (amator). Do postu dorzucam zdjęcie koloru mojego auta, może Panowie zaproponują coś jeszcze innego co ładnie skomponuje się z tą barwą?

Z góry dziękuję za pomoc !

59442ab45290e_DSCN6783(Kopiowanie).JPG.37f5aea58529e104708eed98435859f2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

escimo, piszesz tak bo miales je jednoczesnie na aucie czy powtarzasz obiegowa opinie?

Wg moich obserwacji jakos specjalnie super trwaly to on nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, oba mam w swojej kolekcji i oba kładłem na to samo auto. Aplikacja HDC ręczna, warunki troszeczkę trudniejsze. Z kalendarzem może nie biegałem, ale Titanium mimo trudniejszych warunków (październik/listopad) poleżał ten tydzień, może dwa dłużej. Nie był to test, ale moja opinia "na oko".

 

titanium mimo nazwy, mistrzem trwałości nie jest, bo wiem, że detail albo autobahn by poleżał dłużej, ale jako wosk jesienno-zimowy spełnia swoją rolę. Tylko, żeby zimy były u nas krótsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Carbona, lepiej mi się z nim współpracowało, aplikacja i praca z samym woskiem. Z Titaniuma nie jestem zadowolony, leży na końcu półki z LSP i jakos nie mogę sie do niego przekonać. Trwałości nie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanium całkiem fajny tylko zapach średni, wali orzechami :D

 

Akurat w przypadku titanium/carbona i ich zapachów to kwestia indywidualna. Jednym carbon nie podchodzi a titanium podoba się, innym na odwrót. Ja raczej należę do tej drugiej grupy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso, bo titanium nigdy na początku nie urywa głowy. jego największą siłą jest to, że początkowy, bardzo przyzwoity (ale nie wyróżniający się) poziom utrzymuje dłużej niż większość wosków naturalnych.

Wizualnie, powiedzmy, jest kompromisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź oklepanego Glasura. Obecnie robię porównanie na autolawecie, carbon vs glasur. Strona z glasurem dużo lepszy odprowadzanie wody i kropelki. Jak będę miał chwilę to zrobię jakiś filmik/zdjęcia, choć na białym ciężko uchwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet "prawie" sie nie poci - jak na zymola

 

A z tym to bywa różnie. Czasami się poci mocno, czasem- tyle co nic. Bardziej zależy to od warunków aplikacji ;). Jak się ma "szczęście"- można kilka razy go nakładać i nie będzie niespodzianek, a jak ma się "pecha"- ... no cóż... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a niech śmierdzi jak tylko chce, jeśli tylko będzie wart dołożenia to się skusze, ale chyba widze, że nie warto co? Uściślając - trwałość jednego i drugiego +/- tydzień róznicy? Jeśli tak to chyba nie warto przepłacać 8-) Auto nie jest garażowane, żyje z chmurką za pan brat więc dlatego chciałbym tą ekstremalną wytrzymałośc w budżetowych pieniądzach.

PS. Testował ktoś trwałość 476s z którymś z tych Zymoli :D? Zupełnie inna półka dlatego pytam czy Colli ma w ogóle podejście... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Położyłem dziś na czarnę S2K Shielda Swiswaxa, i przyznam że Carbona Zymola ten wosk miażdży...

 

Pod Shielda użyłem CFM wcześniej pod Zymola oczywiście HD.

 

Shield po kilku godzianch na słońcu " dostała pięknej szklistośc"...

 

Zymol był OK ale SW mnie powaliło...

 

Używałem wcześniej Shielda ale nigdy nie na CFM zawsze jako warstwę na CQ i było tak sobie dziś na czysty lakier odpadłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem wcześniej Shielda ale nigdy nie na CFM zawsze jako warstwę na CQ i było tak sobie dziś na czysty lakier odpadłem

 

A widzisz, bo Shield to nie jest po prostu taki zwykły wosk naturalny, którym możesz topować kwarce- moim zdaniem to hybryda, która wymusza nakładanie produktu na jak najczystszą powierzchnię (a CF właśnie ją zapewnia) ;). SV w instrukcji Shielda zwraca też uwagę na obowiązkowe glinkowanie, więc coś musi być na rzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.